Praca inżynierska dotycząca ogarów

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
MartaK
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 23:23
Gadu-Gadu: 2322991
Lokalizacja: Warszawa

Re: Praca inżynierska dotycząca ogarów

Post autor: MartaK »

Właśnie chodzi o całą sylwetkę, zdjęcia dotyczą porównania "stary-nowy typ ogara". Jak najbardziej może być też profil czy en face
Gosia pisze:Wysłałam w mailu zdjęcie z książeczki zdrowia Largo z wpisami z podwiązania powiek i operacji.
Pozdrawiam!
Dziękuję :szacun_1:
Gosia pisze:Wysłałam w mailu zdjęcie z książeczki zdrowia Largo z wpisami z podwiązania powiek i operacji.
Pozdrawiam!

To może jeszcze tak skrótowo wypiszę co byłoby miło dostać:

- zaświadczenie weterynaryjne o stanie powiek - nie ważne czy po korekcji czy nigdy nie było problemów z entropią - każda informacja jest ważna
-ewentualne dodanie zdjęcia psa
-ewentualne wyrażenie zgody na publikację imienia i przydomku psa
Awatar użytkownika
gryfna
Posty: 291
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 23:25
Gadu-Gadu: 0

Re: Praca inżynierska dotycząca ogarów

Post autor: gryfna »

MartaK pisze:Właśnie chodzi o całą sylwetkę, zdjęcia dotyczą porównania "stary-nowy typ ogara". Jak najbardziej może być też profil czy en face
A jaki to jest nowy typ? Zmieniono wzorzec? :strach_2:

;)
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: Praca inżynierska dotycząca ogarów

Post autor: Ola i Dunaj »

MartaK pisze:Właśnie chodzi o całą sylwetkę, zdjęcia dotyczą porównania "stary-nowy typ ogara". Jak najbardziej może być też profil czy en face
O ja naiwna :oops: :D a wydawać by się mogło, że przy entropii ważny jest wygląd oka :D
A tak na poważnie, jaki ma wpływ "stary typ - nowy typ ogara" na entropię :?:

Zbyszek może sobie teraz na mnie poużywać :mrgreen:
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Praca inżynierska dotycząca ogarów

Post autor: ZbyszekC »

Ola i Dunaj pisze:
MartaK pisze:Zbyszek może sobie teraz na mnie poużywać :mrgreen:
Teraz który Zbyszek. C czy ten od qzi? Jeżeli C to chętnie ale może się trochę bać bo ponoć twój też ma bronie. :strach_2: Więc lepiej Cicho-sza. :jezyk_3: :
Dziwię się zdziwieniu gryfnej :niewka: Przecież to rozróżnienie stary i nowy typ powstało na użytek użytków. Nowy, czyli sportowy typ ma być w pełni użytkowy, stary raczej kanapowy. :gleba: A takie wykopalisko jak Balt, z czarnym czaprakiem, wagowo i wzrostowo zgodne z wzorcem już nie ma prawa istnieć. :psiako: Dodatkowo przyjęło się w nowoczesnej literaturze fachowej uznawać nowy typ za pozbawiony entropium a stary w 100% za chory. :jezyk_3:
Wracając do tematu. Miałem prośbę zlekceważyć :wstydek: . Po ostatnich działaniach osób "zasłużonych" dla ogarów uznałem, iż ani ja nie widzę swojej przyszłosci z ogarami. Ani co gorzej przyszłości dla ogarów. :placzek:
Jednak mając w pamięci niedawne trudności córki przy zbieraniu materiałow do pracy magisterskiej stwierdziłem, że tak nie można. Wszystkie dostepne mi a potrzebne Marcie materiały postaram się jeszcze dziś wysłać. :piwko:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Praca inżynierska dotycząca ogarów

Post autor: Ania W »

Zbyszku "stary " typ to zdecydowanie nie typ w 100% chory...choć faktycznie bardziej użytkowy niż obecnie :). Może Marta mnie poprawi ale ja mówiąc "stary" typ myślę o ogarach Kartawika czy Orlewskiego...a nowe to te od lat 90-tych.Trzeba się cofnąć nieco bardziej w przeszłość niż ty się zerkasz ;)
Ostatnia dekada jest nieco bardziej skomplikowana niż twoja uproszczona interpretacja literatur różnych ;) . Swoją drogą fajnie gdybyś podał o jaką dokładnie chodzi - może to Marcie pomoże :)
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Praca inżynierska dotycząca ogarów

Post autor: ZbyszekC »

Jedyną powszechnie dostepną. Ogarkowo. :jezyk_3:
A zwłasza parę dyskusji na temat entropium i użytkowości :happy3:

Jak myślicie, skąd Marta wzięła to rozróżnienie jak nie stąd. :mysl_1:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Praca inżynierska dotycząca ogarów

Post autor: Ania W »

Aaa...myślałam, że mnie coś w prasie ominęło ;)
Marta może napisać jak klasyfikujesz te dwa typy? Co jest co?
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Praca inżynierska dotycząca ogarów

Post autor: ZbyszekC »

A tak w ramach autopromocji :tia: mały off
Właśnie nie kto inny tylko Pan Orlewski w czasie jedynego, a jakże pamiętnego dla mnie spotkania w Inowrocławiu, po klubówce w Goraju stwierdził, że Balt pokrojem przypomina jego stare psy. :silacz:
Być może była to tylko uprzejmość z jego strony. Ale miła.
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Praca inżynierska dotycząca ogarów

Post autor: Ania W »

Kurcze...właśnie wyjęłam ze skrzynki bardzo poważne pismo.
Jeżeli chodzi o Łozę to stosowny zapis mogę zdobyć...ale już w przypadku Barda mogę służyć jedynie słowem i zdjęciem ;)
Awatar użytkownika
Leszek
Posty: 1671
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 09:22
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Re: Praca inżynierska dotycząca ogarów

Post autor: Leszek »

Też dostałem, Amon był badany ostatnio w Piotrkowie ale certyfikatu że zdrowy nie brałem, mailowałem do nich, że jak takiego chcą to wyślę materiały które mam :niewka: .
Amonowo pozdrawia leszek.piechocki@wp.pl
ODPOWIEDZ