PIT 6

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: PIT 6

Post autor: hania »

Mój urząd skarbowy twierdzi, że wystarczy PIT 6
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: PIT 6

Post autor: panbazyl »

no wystarczy, wystarczy, ale wcześniej musialaś jakoś zgłosić tą specyficzną dzialalność pozarolniczą na CIT iles tam - gdzie się PKD wpisuje i adres głównej działalności i nie pamiętam co jeszcze. Ten CIT się raz tylko zglasza a potem co roku PIT 6 z szacunkową liczbą stada podstawowego.
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: PIT 6

Post autor: hania »

Nic nie zgłaszałam.
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: PIT 6

Post autor: panbazyl »

ja u w swoim US zgłaszałam, z resztą przeszłam kilka-naście pokoi w związku z tym, bo nikt nie wiedzial co i jak, do wawy dzwonili do centrali... W koncu dali mi jakieś kwity (ten cit) na dodatek nie wiedziali jakie pkd ma hodowla psów i sam musialam to znaleźć (!!!!), w moim Oddziale ZK też nie wiedzieli jakie to PKD (!)
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: PIT 6

Post autor: miszakai »

Ja też żadnego CIT -u nie składałam...
Obrazek
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: PIT 6

Post autor: qzia »

A jak ja mam działalność gospodarczą to do diaska mam składać czy nie, bo mi wychodzi, że na książkę PiR, przy moim sposobie rozdawania szczeniaków, to chyba zawsze wyjdę ze stratami. Krycie, chipy, szczepienia, metryczki, przeglądy, karty miotu i cuda wianki, do tego karma i kilometry jeżdżenia za szczylami. :mysl_1: Już zeżarli z mamusią za 800 zł. :strach_2: :strach_2:
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: PIT 6

Post autor: Ewka »

Nie nerwujsia... :mrgreen:
No to jak wyjdziesz ze stratami, to podatku nie zapłacisz... A jest obowiązek składać PIT 6. Czy wywiążesz się z tego obowiązku - Twoja sprawa. No i US niechybnie, skoro masz zarejestrowaną działalność.
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: PIT 6

Post autor: aganowaczek »

Albo rozliczasz się ryczałtem albo na księgę. Twoja wola. Ja zawsze rozliczam na ryczałt - zgłaszam PIT 6 wpisując ilość sztuk hodowlanych (psy repy i suki hodowlane), zaznaczam, że chcę ryczałtem. Potem US przysyła mi pismo, w którym oblicza mój dochód do rozliczenia na przyszły rok (jakieś kilkadziesiąt zł/rok/szt). Potem rozliczam ten dochód na PIT 36 - dział specjalny produkcji rolnej. I już.
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: PIT 6

Post autor: qzia »

Ale co ja mam zrobić jak ja nic nie rozumiem. To musze składać czy nie, bo jak na książkę to chyba nie. Do tej pory nie składałam. :mysl_1: :mysl_1: Nikt się nie czepiał.
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: PIT 6

Post autor: Ewka »

Jest taki obowiązek. Powstaje z chwilą wpisania w rodowodzie suki czy reproduktora uprawnień hodowlanych.
Byleby w sercu ciągle maj!
ODPOWIEDZ