Przegląd hodowlany i testy/konkursy dla psów ras myśliwskich

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Przegląd hodowlany i testy/konkursy dla psów ras myśliwskich

Post autor: hania »

Mnie się podoba, chyba najbardziej, system w Norwegii. Żeby szczeniak miał po prostu rodowód - nic nie jest wymagane. Wychodza z założenia, że rodowodowi rodzice dają rasowe szczeniaki. Żeby szczeniaki miały rekomendację klubu rodzice muszą spełnić wymogi klubowe, zależne od rasy - badania, oceny na wystawach, testy psychiczne, zawody.
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Przegląd hodowlany i testy/konkursy dla psów ras myśliwskich

Post autor: Wilga »

Ale w Norwegii jest ograniczenie co do liczby potomstwa, jakie może mieć reproduktor, nie wiem czy jednakowa liczba dla wszystkich ras, ale BOS -ach to jest 35 szczeniorków i koniec fabryki.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Przegląd hodowlany i testy/konkursy dla psów ras myśliwskich

Post autor: hania »

Wilga pisze: poniedziałek 17 gru 2018, 16:03 Ale w Norwegii jest ograniczenie co do liczby potomstwa, jakie może mieć reproduktor, nie wiem czy jednakowa liczba dla wszystkich ras, ale BOS -ach to jest 35 szczeniorków i koniec fabryki.
Ciekawe jak tego pilnują, tzn co jak sie urodzi np 36 szczeniąt?
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Przegląd hodowlany i testy/konkursy dla psów ras myśliwskich

Post autor: Wilga »

Może 36 i dalsze to już bękarty :). Rafał takie wieści przywiózł jak odbierał Oriona. Pewnie jest tak, ze 3 mioty i dalej już nie są uznane. Poza tym to nordycki naród, oni jak mają prawo to go przestrzegają. Jeszcze go popytam.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Przegląd hodowlany i testy/konkursy dla psów ras myśliwskich

Post autor: hania »

Dopytaj, prosze bo to ciekawe. Oni nie dość, że przestrzegają prawa to jeszcze wszystko mają w tym prawie zapisane ;). Zastanawiam się, bo myslę, że nie usypiają od 36 szczeniaka.
ODPOWIEDZ