Hodowlane ABC

Moderatorzy: BACHMATsforanemroda, eliza

Asia_i_Bora
Posty: 261
Rejestracja: piątek 20 lut 2009, 16:04

Re: Hodowlane ABC

Post autor: Asia_i_Bora »

Najpierw to musisz mieć chętną sukę, a raczej jej właściciela, który zgodzi się na jej krycie. I dopiero jak znajdziesz taką sukę to możesz pisać podanie dlaczego uważasz, że to konkretne skojarzenie ma sens, że pies pomimo oczywistej wady miałby sukę pokryć, co to by rasie dało itd. To pismo kierujesz do Przewodniczącego Klubu i Oddziałowej Komisji Hodowlanej (zgoda Kierownika Sekcji Psów Gończych też być musi). Piszę jakie ja miałam doświadczenie, jakby co :)
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Hodowlane ABC

Post autor: wszoleczek »

Dzięki! Czyli najpierw szukamy panienkę :mysl_1: Idę pisać ogłoszenie matrymonialne :shock:
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
Danuta
Posty: 2304
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 14:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dębica

Re: Hodowlane ABC

Post autor: Danuta »

Wszoleczek a może póki masz czas i nie pili cię napalona sunia zajmij się zrobieniem repa i nie trzeba będzie warunków?
Danuta i Lokis

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Hodowlane ABC

Post autor: wszoleczek »

Nie zrobimy bo mamy tyci przodozgryz :|
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Hodowlane ABC

Post autor: weszynoska »

wszoleczek pisze:Nie zrobimy bo mamy tyci przodozgryz :|

No to ja nie rozumiem...o jaki warunek Ci chodzi???? :wow_3:

Warunkowe krycie odnosi się zawsze jednorazowo, do konkretnego skojarzenia. Po takim warunku oceny wystawowe należy uzupełnić :niewka:
A warunek wydaje się psu / suce, która rokuje hodowlanie, ale okoliczności się złozyły i brak np. 1 oceny wystawowej...
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Hodowlane ABC

Post autor: wszoleczek »

Z tego co mówił Pan Grzegorz Weron, chodzi o zobaczenie 'co z tego wyjdzie', bo mu się pies bardzo spodobał, i jeszcze, że szkoda by go było zmarnować przez tak mały przodozgryz. Ja się na tym nie znam, może psy KW mają możliwość takiego krycia?
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Hodowlane ABC

Post autor: Ania W »

Myślę, że nie w przypadku krycia warunkowego rozróżnienia na PKr i KW.
Trzeba by też zerknąć w regulamin hodowli (ja nie pamiętam dokładnie zapisów z tym związanych)
Generalnie w hodowli jest tak, że wybiera suka...
A same warunki zgody na takie krycie zapewne mogą być różne - choć ja w tym przypadku akurat nie mam doświadczenia ;)
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Hodowlane ABC

Post autor: hania »

weszynoska pisze: Warunkowe krycie odnosi się zawsze jednorazowo, do konkretnego skojarzenia. Po takim warunku oceny wystawowe należy uzupełnić :niewka:
A warunek wydaje się psu / suce, która rokuje hodowlanie, ale okoliczności się złozyły i brak np. 1 oceny wystawowej...
Nie zawsze jest tak, że oceny trzeba uzupełnić (np z tego co wiem Zagrajowi brakowało testów i nie było warunkiem jego krycia późniejsze zdanie testów). I nie zawsze jest tak, że to musi być krycie psem rokującym hodowlanie - tzn rokujący hodowlanie nie zawsze równa się ten co zrobi uprawnienia.
MrKrzysztof
Posty: 24
Rejestracja: środa 23 sie 2017, 00:33

Re: Hodowlane ABC

Post autor: MrKrzysztof »

Cześć!

Chciałem zapytać jako lajkonik jak przejść od etapu posiadania psiura z metryczką do występu w wystawie :) takie krok po kroku z uwzględnieniem pułapek.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Hodowlane ABC

Post autor: kasiawro »

Musisz wybrać się z metryka do oddziału ZKwP. Zarejestrować się jako członek, zostawić metrykę do wyrobienia rodowodu. Jak odbierzesz rodowód to będziesz mógł zgłosić się na wybraną przez Ciebie wystawę.
ODPOWIEDZ