XIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Białystok, 18.08.2019

Moderator: BACHMATsforanemroda

Folap
Posty: 223
Rejestracja: środa 21 lut 2018, 16:18
Gadu-Gadu: 0

XIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Białystok, 18.08.2019

Post autor: Folap »

14 ogarów: 5 psów, 9 suk :)
"Przy domu psy szczekają, w kniei zaś ... grają".
Awatar użytkownika
aniamam
Posty: 879
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 17:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: XIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Białystok, 18.08.2019

Post autor: aniamam »

Elja zgłoszona w pośredniej
Ania M., Wrzos z Zatrzebia & Elja Sokoli Lot
Folap
Posty: 223
Rejestracja: środa 21 lut 2018, 16:18
Gadu-Gadu: 0

Re: XIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Białystok, 18.08.2019

Post autor: Folap »

Sędzia: Andrzej Mania (PL)

Psy:

Klasa młodzieży:
• 1155 - SZAMPAN Mazowieckie Ogary
Klasa pośrednia:
• 1156 – RYCERSKI CZABOR z Poniatowskiego Dworku
Klasa otwarta:
• 1157 - Hryncewicz Roman
Klasa championów:
• 1158 - FUNT Mazowieckie Ogary
• 1159 - PANICZ OTELLO z Poniatowskiego Dworku

Suki:
Klasa młodzieży:
• 1160 - FEO z Klanu Posokowców
• 1161 - Nowak Ewa
Klasa pośrednia:
• 1162 - ELJA Sokoli Lot
• 1163 - Sobkowicz Monika, Sobkowicz Marcin
Klasa otwarta:
• 1164 - Fornalczyk Michał
• 1165 - JASZKA z Zagrajboru
Klasa championów:
• 1166 - NADZIEJA Sfora Nestora
• 1167 - UNCJA z Huculskiej Łąki
Klasa weteranów:
• 1168 - ACANKA z Gończaków
"Przy domu psy szczekają, w kniei zaś ... grają".
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: XIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Białystok, 18.08.2019

Post autor: kasiawro »

Dopisałam co wiedziałam :).
Awatar użytkownika
KrzysiekS
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2017, 19:18

Re: XIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Białystok, 18.08.2019

Post autor: KrzysiekS »

1157 - AGENT z Jurajskiej Wyżyny
1161 - ROMANTYCZNA GAJA z Poniatowskiego Dworku
uncja
Posty: 563
Rejestracja: sobota 11 lip 2015, 14:39
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włodawa

Re: XIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Białystok, 18.08.2019

Post autor: uncja »

Zakaz rozstawiania namiotów, mandat za kupę 60 złotych, sztuczna trawa i.... wypad przed 17 bo meczyk :niewka: To główne informacje zkwp Białystok dotyczące wystawy. Mało gościnnie :zly1:
Awatar użytkownika
aniamam
Posty: 879
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 17:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: XIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Białystok, 18.08.2019

Post autor: aniamam »

uncja pisze: wtorek 13 sie 2019, 19:29 Zakaz rozstawiania namiotów, mandat za kupę 60 złotych, sztuczna trawa i.... wypad przed 17 bo meczyk :niewka: To główne informacje zkwp Białystok dotyczące wystawy. Mało gościnnie :zly1:
Ja jestem ciekawa jak będą szukać "winnych" żeby mandat wystawić :gleba:
Ania M., Wrzos z Zatrzebia & Elja Sokoli Lot
annvici
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 16 sie 2018, 16:46

Re: XIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Białystok, 18.08.2019

Post autor: annvici »

Będą tropić :D
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: XIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Białystok, 18.08.2019

Post autor: Ania W »

Czy znane są wyniki ? Ma ktoś może pełne?
uncja pisze: wtorek 13 sie 2019, 19:29 Zakaz rozstawiania namiotów, mandat za kupę 60 złotych, sztuczna trawa i.... wypad przed 17 bo meczyk :niewka: To główne informacje zkwp Białystok dotyczące wystawy. Mało gościnnie :zly1:
Prawdę mówiąc to nie bardzo rozumiem co z tą sztuczną trawą...zakładam, że to w związku z późniejszym meczem to asekuracja, żeby murawa nie została zniszczona (lepiej niż w Nowym Dworze, bo tam z tego powodu kumulują w hali ;)). Myślę, że lepiej sztuczna trawa niż goły beton :niewka:
Ustosunkowując się do pozostałych:
- wypad przed 17 - chyba ok ;) bo gwarantuje w miarę sprawne sędziowanie :cwaniak: . Ja tam, gdybym miała sędziowanie o 10.00 to chyba nie chciałaby do 18 z psem ciągać się po wystawie (zakładając oczywiście, że mam wziąć udział w finałach). Udało się?
- mandaty za kupy - jak najbardziej za! Skoro zwykłe prośby o sprzątanie po psie nie działają, to może warto "walnąć po kieszeni", zwłaszcza takich, którzy ciągną załatwiającego się psa udając, że może i pies ich, ale już to co z niego wypada na pewno nie. I nie trzeba tropić - wystarczy poobserwować.
- zakaz namiotów - po wystawie w Sopocie jestem już bliska wstąpieniu do frontu antynamiotowców ;). Namiot fajna rzecz - dla jego posiadacza. Pod warunkiem, że nie utrudnia życia innym. Wiele razy temat był wałkowany, ZKwP wprowadziło nawet przepis o odległości w jakiej powinien się ewentualnie znajdować od ringu i co? Mam wrażenie, że nikt już o tym nie pamięta a na pewno nic z tego nie wynika - w Sopocie, żeby przejść przed namiotami trzeba było iść po ringu, tak blisko zostały rozstawione i to jeden przy drugim. Gdyby nie mała przerwa między nimi w ogóle nie byłoby widać co się na ringu dzieje. To nie jest sytuacja jednorazowa. Dla mnie jako osoby niejeżdżącej z namiotem obwarowanie nimi ringów to zmora. Odwiedzający wystawy też raczej nie mają lepszej możliwości na 'dobicie" się do ras, które ich interesują.

Prawdę mówiąc dla mnie większym problemem jest zbytnia gościnność oddziałów wobec niektórych sędziów niż taka "niegościnność" wobec wystawców. ;)
uncja
Posty: 563
Rejestracja: sobota 11 lip 2015, 14:39
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Włodawa

Re: XIII Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Białystok, 18.08.2019

Post autor: uncja »

Aniu, pisałem o informacjach zamieszczonych na plakacie dotyczącym wystawy, który jakoś szybko zniknął ze strony :mysl_1: A jego treść była mniej więcej taka: "zapraszamy, weźcie udział, mandaty 60 zł i całkowity zakaz rozstawiania namiotów". Nadal podtrzymuję, że taki plakacik mógł budzić mieszane uczucia wśród uczestników.
Tak gwoli ścisłości, ja również należę do grona beznamiotowców (poza sytuacjami, gdy bezczelnie korzystam z namiotu przywożonego przez lusię :D ) i mnie również bardzo irytują ringi obstawione namiocikami :niewka: Ale całkowity zakaz ich rozstawiania to chyba zbyt daleko idące zapędy organizatorów.

Ale, żeby nie było że wszystko be.
Po dosyć "soczystych" reakcjach wystawców na facebookowej stronie oddziału na owe newsy, organizatorzy stanęli na wysokości zadania i w ostatniej chwili:
- wyznaczono miejsca, gdzie namioty można było jednak rozbijać, z dala od ringów :brawo_1:
- pomiędzy ringami rozstawiono kilka dużych namiotów dających cień
- sędziowanie (przynajmniej na naszym ringu) przebiegało nadzwyczaj sprawnie, no ale to zasługa Pana Sędziego, który nie marnował czasu na jakieś pierdoły :mrgreen:
Podsumowując - "czepialstwo" niektórych doprowadziło do pewnych ustępstw i wypracowania całkiem fajnej formuły wystawy. Można? Brawa dla organizatorów za szybką reakcję :brawo_1:

Co do wyników nie pomogę. Nie nadążałem za ekspresowym tempem oceniania :cwaniak:
ODPOWIEDZ