Parki Narodowe

Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Parki Narodowe

Post autor: ZbyszekC »

Z dawniejszych czasów pamiętam argumentację, że z uwagi na wilki i niedźwiedzie występujące w Bieszczadach psy są nieporządane. Zbyt łatwo mogą sprowokować drapieżniki. Ile w tym prawdy nie wiem :niewka:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
Gosia
Posty: 585
Rejestracja: wtorek 04 lis 2008, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostrówek
Kontakt:

Re: Parki Narodowe

Post autor: Gosia »

My byliśmy z Largo w Świętokrzyskim PN. (poza sezonem) Jedynie na głównych szlakach było trochę ludzi (Łysica, Święty Krzyż) Largo był wtedy na lince. Mieszkaliśmy na kwaterze w Świętej Katarzynie. Bardzo miło wspominam ten wyjazd. Polecam miejsce. Byliśmy w dwie rodziny i dwa psy.
Pozdrawiam Gosia
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Parki Narodowe

Post autor: Wilga »

Chyba intencją qzi jest zebranie informacji, gdzie w PN można z psem. Ja to rozumiem, że chodzi o bezpieczne i zgodnie z prawem przebywanie i o tym ja osobiście chciałabym mieć info. Przejrzałam oficjalne strony pn i przekazałam wypisy dot. dostępności przestrzeni parku z psami.

A nowy temat - Psy a ochrona przyrody, to pewnie trzeba by wydzielić, jeśli to kogoś interesuje; mogę w nim pisać o tym, jakie są zagrożenia wynikające z wprowadzania nowego drapieżnika do ekosystemu itp.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Parki Narodowe

Post autor: qzia »

W zeszłym roku chyba w "Moi psie" lub jakiejś podobnej gazecie był duży artykuł gdzie można a gdzie nie. Niestety gdzieś mi się to zapodziało. 6 lat temu chodziłam z mała Sonią po Gorcach. 2 razy weszliśmy na Turbacz. Teraz widzę, że nie wolno. 5 lat temu po Bieszczadach i też już nie wolno. Myślę, że właściciele ogarów muszą zacząć ewoluować w stronę długonogich pędziwiatrów, żeby wybiegać ogara na smyczy. :mrgreen:
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
MAsop
Posty: 526
Rejestracja: sobota 18 kwie 2009, 14:15
Gadu-Gadu: 0

Re: Parki Narodowe

Post autor: MAsop »

Powiem tak na prawdę dużo w tej materii zależy od człowieka czyli strażnika czy innego funkcjonariusza.... MY nasze dwuletnie doświadczenia z górami i psem możemy podsumować stwierdzeniem że człowiek człowiekowi człowiekiem a nie wilkiem ...
Off topic chętnie ogłosimy konkurs na taki przepis prawa który u nas w kraju przestrzegany jest w 100%
Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Parki Narodowe

Post autor: kasiawro »

Kasia wyobrażasz sobie mnie jako długonogiego pędziwiatra latającego z Zagajem :D
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Parki Narodowe

Post autor: qzia »

Ciebie akurat tak, tylko może nie długonogiego. Ale znam takich co latają z ogarami i to po lesie i nie wyglądają jak leśne Diany :jezyk:
Z Zagajem to chyba Tomek długonogi powinien biegać.
Pozdrawiam Kasia
Awatar użytkownika
Paula
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 1600
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 21:24
Gadu-Gadu: 3818816
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parki Narodowe

Post autor: Paula »

Jak wybieraliśmy się na Roztocze, to znalazłam coś takiego: Pies w górach
Pozdrawiamy,
Paula & Świtun
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: Parki Narodowe

Post autor: panbazyl »

W Ojcowskim spokojnie mozna z psami na smyczach wchodzić (byliśmy nie tak dawno z labkiem i ogarem).
W Poleskim również - na smyczy - bywałam tam z psami (tak samo jak pływaliśmy po granicznym odcinku Bugu z psami, ale aby móc tam pływać to należy zdobyć tyle pozwoleń, ze szok, tyle tylko, ze to nie PN).
Za to po ukraińskiej stronie w Szackim Parku Narodowym (z polskiej jest Poleski PN) można nawet i ze słoniem luzem biegać, bo tam park narodowy jest dla narodu :) a nie dla przyrodników
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Parki Narodowe

Post autor: hania »

Tak w Ojcowie można zgodnie z przepisami. A to fajne tereny po połażenie z psami.
ODPOWIEDZ