Polska z Ogarem

Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Polska z Ogarem

Post autor: Iza i Sławek »

Pozwoliłem sobie utworzyć wątka z powodu chęci ruszenia czterech liter moich i rodziny z jednej strony, a kompletnemu braku pomysłu z drugiej.
( i tu pada z mojej strony historyczne " pomożecie?!!!" :D )
Mam nadzieję, że w tym wątku podzielimy się wiadomościami gdzie można spędzić np. łykend.
Warunek -pies jedzie z nami, pies też ma odpocząć i coś zobaczyć (albo wywąchać)
Może znacie jakieś zapsione pensjonaty, hoteliki, agrochaty itp. miejsca, gdzie pies jest bardzo mile widziany.
Adresy, kontakty, referencje, proponowane atrakcje, okraszone fotkami będa mile widziane.
( a spotkanie Ogara podczas łykendowego wyjazdu to- :marzyc: )
Sławek
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Polska z Ogarem

Post autor: weszynoska »

Zapraszamy do nas ...może być na dłuższy łikend...

spotkanie z ogarami i to może być historyczne...zapewnione

mamy cichą nadzieję, że od maja ruszy nasza agroturystyka , sporo terenu, cisza ..zwiedzac jest co...
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Polska z Ogarem

Post autor: Iza i Sławek »

Więcej, więcej. :happy3: Pochwal się ile miejsc, jakie atrakcje - trochę reklamy nie zaszkodzi
S.
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Polska z Ogarem

Post autor: weszynoska »

Iza i Sławek
Strona jest w trakcie tworzenia.

Do dyspozycji gości będzie duży dom. Na dole 2 sypialnie, kuchnia, łazienka i wielki salon ( 50 metrów) z kominkiem. Nad połową domu antresola z miejscami do spania.
Wokół 3 hektary naszej łąki...plus bezkres ....do drogi asfaltowej 1 kilometr :happy3:

Wokół las ...

Na zewnątrz fajna grillchata... źródełko...miejsce do wypoczynku...mam nadzieję do wakacji trochę przygotować.

Miejsc...np. na 2 zaprzyjaźnione rodziny w domu...i pole namiotowe

Namioty mamy 2 dość duże, wygodne, wewnątrz można normalnie stać.

Paru forumowiczów już u nas było ...to mogą opisać.

a w okolicy...fajnie jest usiąść rano z mapą do kawy...i planować, na pewno podpowiemy co i jak

specjalnością szefowej kuchni będą fajne domowe grilokolacje, kociołki, pierogi w różnych smakach itp....
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Polska z Ogarem

Post autor: Wilga »

Ja mogę polecić i to nie tylko na weekend ale i na wakacje region północno-wschodni czyli Podlasie. Jedna miejscówka to Masiewo Stare - kwatera Tarpan (mają swoją stronę) - samodzielny dom na sporej ogrodzonej działce. Wygody takie jak trzeba czyli czysto, miejsca na 7-8 osób, a nie za dużo cywilizacji (nie ma TV, słabe zasięgi tel kom). We wsi jest jeszcze kwatera Masiewska Zaharoda, ale tą zapewne opisze Ania N. A drugie miejsce to tegoroczne Żytkiejmy - Chata na końcu świata. Zdjęcia można obejrzeć w wątku Dunaja Olfactus.
W obu miejscach psy mile widziane, bez dopłat. Jest gdzie chodzić i jeździć na rowerze, latem czyste jeziora Suwalszczyzny lub Zalew Siemianówka, zimą biegówki. Pod bokiem Puszcza Białowieska albo Puszcza Romincka. Można zamawiać dobre podlaskie jedzenie w gospodarstwach obok.
Tylko nie wiem, gdzie w Żytkiejmach są najbliższe ogary, w Masiewie jak Ania z Jackiem przyjdą to jest Fiord :).
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: Polska z Ogarem

Post autor: panbazyl »

Iza i Sławek pisze:Pozwoliłem sobie utworzyć wątka z powodu chęci ruszenia czterech liter moich i rodziny z jednej strony, a kompletnemu braku pomysłu z drugiej.
( i tu pada z mojej strony historyczne " pomożecie?!!!" :D )
Mam nadzieję, że w tym wątku podzielimy się wiadomościami gdzie można spędzić np. łykend.
Warunek -pies jedzie z nami, pies też ma odpocząć i coś zobaczyć (albo wywąchać)
Może znacie jakieś zapsione pensjonaty, hoteliki, agrochaty itp. miejsca, gdzie pies jest bardzo mile widziany.
Adresy, kontakty, referencje, proponowane atrakcje, okraszone fotkami będa mile widziane.
( a spotkanie Ogara podczas łykendowego wyjazdu to- :marzyc: )
Sławek
hmm... mieszkam w okolicy gdzie agroturystyka jest na etapie wykopalisk, tzn - gdzieś jest, ale w bliżej nieokreślonych miejscach.
Za to jak chcecie rodzinnie spędzić łykend to u nas zawsze miejsce się znajdzie. Ale myślę, ze za kilka lat w końcu uświadomimy ludziom, ze mieszkają na terenach gdzie ongiś ze swoimi ogarami jeździł Jan III Sobieski na schadzki z Marysieńką i ze Szlak Sobieskiego nabierze w końcu wyglądu takiego o jakim sobie teraz marzymy. A na razie wielkie plany, myśli, pomysly. Więc jak ktoś chce z nami i psami być pionierem na tym Szlaku - zapraszamy
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Polska z Ogarem

Post autor: kasiawro »

Ja polecam oczywiście nasze okolice ;) ale ciut te dalsze Karpacz.
Polecam pensjonat Lunaria. Można psami, jest ogrodzenie, kojec jak ktoś chce swojego pupila wyciszyć, domek gdzie są 2oddzielne apartamenty, pokoje i miejsce grilowe, ogród w sielsko anielskim stylu.
http://www.apartlunaria.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Polecam właścicielka tez psiara ma wyżełkę(trochę grubszą) Dumkę
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Polska z Ogarem

Post autor: Wilga »

Odgrzebuję wątek - gdzie z ogarem na weekend albo na dłużej.
Tym razem klimaty nadmorskie. Polecam okolice Łeby koło wsi Żarnowska, szczególnie dla tych którzy mają psa/y i dzieci, które chcą wakacje nad morzem.
Stronka: http://www.morzaszum.pl/index.php/2-unc ... makowepola" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie jest to co prawda agroturystyka, ale zaletą jest, że z dala od Łeby, ale w miarę blisko nad morze - można dojechać rowerem albo samochodem. Można być z psem, i jest dostępne cały rok. Poza letnim sezonem cicho i spokojnie, wieeelkie tereny spacerowe i rowerowe (okolice Słowińskiego Parku Narodowego, do którego można wchodzić z psem!), zaletą jest też wiele atrakcji dla dzieci na miejscu, latem - basen z podgrzewaną wodą - nie tylko dla dzieci, dorosły też się wykąpie, bezpieczne podwórze z różnymi atrakcjami, wyjście z kwatery prosto na łąki - jest gdzie wybiegać psa przed śniadaniem czy spaniem.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Polska z Ogarem

Post autor: miszakai »

To i ja się dołożę, jeszcze na stronie nie wstawiłam; może ogarowicze się skuszą, zaczynamy w tym roku od czerwca; ceny kuszące;/ Majówka to dla odważnych bo może nie wszystko będzie jeszcze gotowe ale i tanio: mały domek - 30.04.-04.05. - cena za 4 doby 250 pln, duży domek - 450 pln.


Zapraszamy do OSADY SŁOMIANY ZAPAŁ
w Borach Tucholskich!


Słomiany Zapał to osada, którą tworzymy rodzinnie od 2 lat. Słomiany Zapał to wypoczynek nad jeziorem, na terenie jednego z największych kompleksów borów sosnowych w Polsce – Borów Tucholskich, a dokładnie jednego z 4 parków krajobrazowych Borów – Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Słomiany zapał to również naturalna i ekologiczna architektura idealnie wpisująca się w krajobraz. Słomiany Zapał – kiedyś nasze marzenie, a dziś – dom.
To pierwszy naszej rok działalności, dlatego szczególnie prosimy Was o uwagi, sugestie, podpowiedzi i cierpliwość. Za najciekawsze uwagi i propozycje gospodarz-z doświadczeniem barmana przywita Was pysznym drinkiem.
Pierwszy rok to również szczególna oferta cenowa!
Oferujemy Wam wypoczynek w 2 domkach z gliny i słomy, wybudowanych w technologii strawbale. A wychodząc z działki od strony lasu uważajcie, bo możecie wpaść do krystalicznie czystego jeziora (I klasa czystości)!
Osada otwarta będzie dla gości od początku czerwca.

NASZE SŁOMIANE DOMKI

„Pączek”
Domek 3-4 osobowy, dla jednej rodziny lub bliskich przyjaciół (powierzchnie parteru i poddasza nie są od siebie oddzielone). Ciepły, pękaty i przytulny. Ma wspaniały mikroklimat i duszę. To nasz mały geniusz, na małej powierzchni mieści wszystko, co niezbędne do wypoczynku.
Wyposażenie: wc z prysznicem, aneks kuchenny z dwupalnikową płytą gazową i lodówko-zamrażarką. Komplet naczyń do gotowania i spożywania dla 4 osób.
Miejsca do spania: na dole rozkładana kanapa (140x200), na poddaszu podwójny materac na stelażu (140x200) i rozkładany materac (80x190).
Po sezonie można dogrzać się stylowym glinianym kominkiem.
Dużym atutem „Pączka” jest ogromny taras. Komplet mebli ogrodowych, markiza zacieniająca, grill trójnóżek – do dyspozycji naszych gości.

„Słoneczny”
Wykonany w technologii strawbale, wewnętrzne tynki gliniane. Domek 5-6 osobowy. Posiada salon z aneksem kuchennym na dole i 2 osobne pokoje na poddaszu. Jest domkiem południowcem – barwny, pełen kontrastów i krągłości. Na 2 ścianach domku okrągłe okna.
Wyposażenie: wc z prysznicem, aneks kuchenny z dwupalnikową płytą gazową i lodówko-zamrażarką. Komplet naczyń do gotowania i spożywania dla 6 osób.
Miejsca do spania: na dole rozkładana rogówka (160x200), na poddaszu 2 osobne pokoje z podwójnymi łóżkami (140x200).
Po sezonie można ogrzać się kozą.
Taras. Komplet mebli ogrodowych, grill trójnóżek – do dyspozycji naszych gości.


Poza tym na terenie Osady do Waszej dyspozycji jest:
• plac zabaw dla dzieci (piaskownica, huśtawki).
• miejsce na duże ognisko;
• Internet może być, choć nie musi;
• na deszczowe dni w każdym domku gry logiczne i planszowe oraz książki;
• do wypożyczenia łódka, 2 rowery, piłki, dart;
• letnie kino pod chmurką na terenie działki, warsztaty z ceramiki i inne frykasy :)

Zapraszamy również Wasze czworonogi! Psy, koty (choć na własne ryzyko ;) ), gryzonie – dostępna darmowa dzienna kwatera na trawce(woliera). Mamy możliwość przyjęcia psa na "przechowanie". Koszt do uzgodnienia.

Zapraszamy wszystkich, który cenią spokój i ciszę, szczególnie poza sezonem… Świetne tereny na biegówki.

WYŻYWIENIE
Śniadania - opcjonalnie w cenie 15 pln/os. Posiłek przygotowuje gospodyni, codziennie zaopatrując się w świeżutkie pieczywo i zdrowe produkty. Jest to wartość dodana i od serca. Cena śniadania to koszt zakupu i dowiezienia świeżutkich produktów do Osady.
Śniadania przygotowujemy na podstawie ankiety, która pomaga nam dopasować się do preferencji smakowych gości.
Na specjalne zamówienie i wyraźne życzenie gospodyni może przygotować ciepłą strawę na powitanie gości w pierwszym dniu pobytu.

CENNIK
„Pączek” – 90 pln/doba za cały domek
„Słoneczny” – 190 pln/doba za cały domek.

Zdjęcia Osady, przyrody i domków oraz domu gospodarzy na każdym kolejnym etapie budowy są w Aktualnościach na naszej stronie oraz na FB. W zakładce Lokalizacja lista atrakcji.
http://www.slomianyzapal.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/SlomianyZapal" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Polska z Ogarem

Post autor: nulka »

miszakai jestem pod wrażeniem :silacz:
ODPOWIEDZ