Oddam psa Ogar polski,Szczecin

Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Oddam psa Ogar polski,Szczecin

Post autor: Eni »

aniamam pisze: czwartek 10 paź 2019, 08:18 Eni, myślę, że jeśli nie zna się dokładnie sprawy, to nie powinno się pisać tak mocnych komentarzy. Łukasz napisał na forum, bo chce znaleźć dobry dom dla swojego Ozziego, i myślał że Ogarkowicze na forum mu w tym pomogą, a co w zamian dostał.......widać powyżej......

<<<ja gdybym musiała oddać któregoś ze swoich psów też bym "upowszechniła" to na forum z przekonaniem że są tu miłośnicy rasy, którzy mi w tym pomogą......>>>>
Wskaż, w ktorym miejscu mój komentarz jest mocny.

Uświadomienie, że sie nie ma warunków dla psa, to jak dla mnie duża pomoc w takim przypadku. Niewielu moich znajomych nadawałoby się na opiekuna ogara i nie są przez to gorsi.

W mojej opini dorośli ludzie potrafią sie mierzyć z konsekwencjami wysłanych wyborów i nie oczekują klepania po ramieniu od obcych. Co więcej, dorośli ludzie w dzisiejszych czasach płacą za wiedzę, ktorą się podzieliłam nieodpłatnie, z myślą, żeby więcej ogarów w takiej sytuacji nie bylo...

I nie, klepanie po ramieniu tak postępujących wobec psa rodziców nie leży po drodze z moimi zasadami.
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Oddam psa Ogar polski,Szczecin

Post autor: Eni »

Wiecie co, ja mam znajomą ze studiów mającą niepełnosprawnego synka (więc nie tylko dziecko, ale dziecko o specjalnych potrzebach), ktorego intensywnie rehabilitują, jeżdżą na turnusy itp. I ona ma dwa gończe polskie. Tam nikt nawet nie pomyślał, żeby dać dziecku psy miętosić, wieszać sie na nich, co więcej ona jest na tyle odpowiedzialnym hodowcą, że sama mi odradziła GP jako zbyt ekspresyjnego psa do mojego temperamentu.

Takie podejście do hodowli i rodzicielstwa szanuję oraz wspieram.
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Oddam psa Ogar polski,Szczecin

Post autor: Wilga »

Niepełnosprawny a niepełnosprawny to czasami dwa różne światy. Nie widzimy Ich rzeczywistości, uszanujmy, że ktoś nas docenił i poprosił o pomoc.
A i jeszcze jedno - nie warto mnożyć postów o tym "jacy ludzie są", a jeśli można pomóżmy poszukać odpowiedniego domu dla psa.
Awatar użytkownika
WOJAN OGARUSY
Posty: 215
Rejestracja: sobota 10 lis 2018, 21:51
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Iłża

Re: Oddam psa Ogar polski,Szczecin

Post autor: WOJAN OGARUSY »

Dodam swoje pięć groszy, ponieważ nie ukrywam, że bardzo poruszyło mnie to ogłoszenie, bo też mamy dwoje dzieci i 2,5 rocznego ogara. Gdy braliśmy szczeniaczka młodsze miało 4 lata, a starsze 6 i to był upragniony pies, więc nie muszę pisać, że nastawienie dzieci było identyczne. Nie znaliśmy rasy,a w końcu decydowaliśmy się na rasę myśliwską, więc pytaliśmy o to czy ogar może ugryźć dziecko. Hodowca powiedział, że zna przypadek agresywnego zachowania, po tym jak małe dziecko w zabawie uderzyło psa plastikową butelka po wodzie w głowę .......

Jeżeli chcemy rozmawiać o zachowaniu dzieci wobec psów, rodziców wobec dzieci i o ogarze jako psie rodzinnym to załóżmy nowy wątek, bo istotnie jest o czym rozmawiać. Natomiast ocenianie pod postem Pana Łukasza W. mija się z celem. Ogarkowo to chyba najlepsze miejsce, żeby takie ogłoszenie zamieścić. Tu trzeba pomóc, a nie publicznie oceniać. Rodzina jest dzielna, szuka też pomocy u specjalistów. Trzymajmy za nich kciuki (i mam tu na myśli także Ozzego). :zgoda: :hi_1:
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Oddam psa Ogar polski,Szczecin

Post autor: BasiaM »

Eni pisze: czwartek 10 paź 2019, 19:01 Wiecie co, ja mam znajomą ze studiów [...] I ona ma dwa gończe polskie. [...] ona jest na tyle odpowiedzialnym hodowcą, że sama mi odradziła GP jako zbyt ekspresyjnego psa do mojego temperamentu.
Przynajmniej tak ci powiedziała ....

Eni ... nie wrzucaj wszystkich do jednego wora i nie krytykuj skoro nie znasz szczegółów sprawy bo wychodzi z tego niezłe zamieszanie ( tak jak na grupie na fb ) a nie taki jest cel ogłoszenia.
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ