Allegro

Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Allegro

Post autor: Eni »

WOJAN OGARUSY pisze: poniedziałek 27 kwie 2020, 15:56
Poniatowski Dwór pisze: wtorek 04 gru 2018, 15:31 nie wytrzymałam i zadzwoniłam....
miła pani poinformowała, że nie przypilnowali suczki i pieska ...i jak juz okazała się ciąża to w ZKWP nic nie dało sie załatwic (no dziwne - przeciez pieski miały tylko metryki, a gdzie rodowody, wystawy, jakies uprawnienia...) i szybciutko zarejestrowali sie gdzie bądz...tam nikt od nich nic nie wymagał...- Pani nawet by chciała w ZKwP ale tym razem sie nie dało... (więc zakładaja, ze bedą planowac dalsze mioty...) Sympatyczni ludzie.... ale nie zorientowani zupełnie w sytuacji (fajnie by było aby hodowcy tych piesków skontaktowali sie z tymi ludzmi i wytłumaczyli im pare rzeczy.... )
PS. Ewentualnie mogę za jakis czas znowu zadzwonić i troche ich oświecić...
Aniu a czy to nie suczka z tego miotu? Wiek by się z grubsza zgadzał....
Państwo od tego miotu zarejestrowali się w stowarzyszeniu i psy sprzedają, a sukę kryją co cieczkę od tamtego "przypadkowego krycia". Więc raczej nie oddaliby za darmo i nie ukrywają rodziców (w świetle prawa działają legalnie i mogą handlować).
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Allegro

Post autor: Ania W »

Eni pisze: niedziela 10 maja 2020, 12:34 Państwo od tego miotu zarejestrowali się w stowarzyszeniu i psy sprzedają, a sukę kryją co cieczkę od tamtego "przypadkowego krycia". Więc raczej nie oddaliby za darmo i nie ukrywają rodziców (w świetle prawa działają legalnie i mogą handlować).
:roll:
Poniatowski Dwór pisze: wtorek 04 gru 2018, 15:31 szybciutko zarejestrowali sie gdzie bądz...tam nikt od nich nic nie wymagał...-
To zdaje się być kluczowe...Z resztą mam wrażenie, że ZKwP też powoli idzie w tym kierunku. :niewka:
Awatar użytkownika
WOJAN OGARUSY
Posty: 215
Rejestracja: sobota 10 lis 2018, 21:51
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Iłża

Re: Allegro

Post autor: WOJAN OGARUSY »

Eni pisze: niedziela 10 maja 2020, 12:34
WOJAN OGARUSY pisze: poniedziałek 27 kwie 2020, 15:56
Poniatowski Dwór pisze: wtorek 04 gru 2018, 15:31 nie wytrzymałam i zadzwoniłam....
miła pani poinformowała, że nie przypilnowali suczki i pieska ...i jak juz okazała się ciąża to w ZKWP nic nie dało sie załatwic (no dziwne - przeciez pieski miały tylko metryki, a gdzie rodowody, wystawy, jakies uprawnienia...) i szybciutko zarejestrowali sie gdzie bądz...tam nikt od nich nic nie wymagał...- Pani nawet by chciała w ZKwP ale tym razem sie nie dało... (więc zakładaja, ze bedą planowac dalsze mioty...) Sympatyczni ludzie.... ale nie zorientowani zupełnie w sytuacji (fajnie by było aby hodowcy tych piesków skontaktowali sie z tymi ludzmi i wytłumaczyli im pare rzeczy.... )
PS. Ewentualnie mogę za jakis czas znowu zadzwonić i troche ich oświecić...
Aniu a czy to nie suczka z tego miotu? Wiek by się z grubsza zgadzał....
Państwo od tego miotu zarejestrowali się w stowarzyszeniu i psy sprzedają, a sukę kryją co cieczkę od tamtego "przypadkowego krycia". Więc raczej nie oddaliby za darmo i nie ukrywają rodziców (w świetle prawa działają legalnie i mogą handlować).
Pytałam o ten pierwszy miot, bez metryki.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Allegro

Post autor: Ania W »

Słuchajcie, kilka razy zgłaszałam już naruszenie zasad w odniesieniu do tych ogłoszeń :
https://www.olx.pl/oferta/ogar-polski-C ... 8899283dcc
https://www.olx.pl/oferta/ogar-polski-C ... 8899283dcc

Głównie dlatego, że wykorzystane zdjęcia przedstawiają suki (nie psa) i są to suki rodowodowe. Zdjęcia na pewno wykorzystane bez zgody właścieli.
Sugerowałam próbę oszustwa.
Może ktoś jeszcze też zgłosić naruszenie, bo ogłoszeń w tym stylu robi się coraz więcej :/
A na marginesie na olx same psy w typie rasy do oddania. Znak czasów?
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Allegro

Post autor: Eni »

Ania W pisze: wtorek 15 gru 2020, 00:25 Słuchajcie, kilka razy zgłaszałam już naruszenie zasad w odniesieniu do tych ogłoszeń :
https://www.olx.pl/oferta/ogar-polski-C ... 8899283dcc
https://www.olx.pl/oferta/ogar-polski-C ... 8899283dcc

Głównie dlatego, że wykorzystane zdjęcia przedstawiają suki (nie psa) i są to suki rodowodowe. Zdjęcia na pewno wykorzystane bez zgody właścieli.
Sugerowałam próbę oszustwa.
Może ktoś jeszcze też zgłosić naruszenie, bo ogłoszeń w tym stylu robi się coraz więcej :/
A na marginesie na olx same psy w typie rasy do oddania. Znak czasów?
Też zglaszałam od razu jak się pojawiły, ale autor chyba wciąż dodaje nowe.

Co do psów w typie - chyba zawsze były, szzególnie na południowym wschodzie, bardziej niepokojące wydaja się co rusz powtarzane ogłoszenia takich psów sprzedawane jako rasowe, pod szyldem stowarzyszeń - bo to tylko furtka do robienia biznesu...
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Allegro

Post autor: kasiawro »

Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Allegro

Post autor: aganowaczek »

Pies jest z hodowli Słopnicka Przełęcz. Hodowca podobno został poinformowany o sytuacji.
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Allegro

Post autor: kasiawro »

aganowaczek pisze: piątek 05 lut 2021, 14:28 Pies jest z hodowli Słopnicka Przełęcz. Hodowca podobno został poinformowany o sytuacji.
Wiem bo sama to zrobiłam, po oczach wywnioskowałam, że na 99% to miot I ze Słopnickiej Przełęczy :happy3: :). Ma takie fajne oczy, a ja oko :cwaniak: .
Piesek ma już domek nowy :silacz: , trzymam kciuki aby było mu tam dobrze.
Awatar użytkownika
BACHMATsforanemroda
Posty: 1117
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 16:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Jeleń, Szczecinek
Kontakt:

Re: Allegro

Post autor: BACHMATsforanemroda »

https://www.olx.pl/oferta/ogar-polski-z ... IEoH9.html
Uprawnień zapewne brak
O:BARTNIK Herbu Weszybos
M:DAFNE Słopnicka Przełęcz
Jest taki miot w bazie. Nie wiem czy jest tu hodowca, wartoby sprawdzić i ew. zainterweniować.
hodowla znad Sarczego Brzegu
https://www.facebook.com/BACHMATsforanemroda/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Allegro

Post autor: kasiawro »

Czy to pies z miotu E czy A?
ODPOWIEDZ