Nie dla psa ta podłoga

Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Nie dla psa ta podłoga

Post autor: SARABANDA »

Olejowanie w trakcie produkcji jest bardziej intensywne bo proces jest pod ciśnieniem, olej wnika głęboko i konserwuje drewno. Na gładkiej olejowanej powierzchni faktycznie widać kurz i włosy bardzo ale już na szczotkowanej nie. Tak jak pisałam u mnie brud widać dopiero jak zaczynam zamiatać dechy przed myciem. Na pewno brud bardziej wnika w te nierówności ale też są świetne preparaty do mycia.
Marta ja też się obawiałam kładąc gres prawie w całym mieszkaniu że będzie wizualnie i w dotyku zimny i nieprzytulny. Zrobiłam to ze względu na psy. Ale jestem bardzo zadowolona, no oczywiście poza wyborem jasnych płytek. Jeżeli położycie ciemniejsze w jakimś czekoladowym odcieniu albo melanż czekolady z ceglastym na pewno będzie przytulnie. Ewentualnie płytki naśladujące dechy, świetne są.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Nie dla psa ta podłoga

Post autor: BasiaM »

My mamy takie płytki w pracy. Sama na początku byłam przekonana, że to drewno.
Dopiero po czasie mąż mnie uświadomił, że to płytki i ogrzewanie podłogowe.
W rzeczywistości wyglądają ładniej. Nie są śliskie, wręcz przeciwnie, nawet jak je elegancko umyję ;)

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Nie dla psa ta podłoga

Post autor: ania N »

Czyli Małgosiu masz dechy już kupione jako olejowane , a kuzyn miał olejowane dopiero po położeniu może stąd ta różnica. :mysl_1:

Ja myślę nad dechami jesionowymi - kiedyś tam w przyszłości. :D
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Poniatowski Dwór
Posty: 1527
Rejestracja: sobota 08 lut 2014, 14:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poniatowa, woj. lubelskie
Kontakt:

Re: Nie dla psa ta podłoga

Post autor: Poniatowski Dwór »

u nas panel (przy trzech ogarach) nie naruszony (ale ten klasy najtwardszej - uzytkowej). Gorzej sie mają olejowane dechy na tarasie - sa podrapane (mimo,ze przykrywam je dywanikami i chodnikami - jakby psiaki sie specjalnie uparły chodniczki usuwać i drapac drewno... nie wspomnę o obgryzionych drewnianych meblach ogrodowych). Moje ogary mają słabość do drewna - panel zdecydowanie ich nie bierze... a siki (Asaniowe aktualnie) jakos nie wsiąkaja w niego...za bardzo
z Poniatowskiego Dworku pozdrawiają Ania i Łukasz z dziećmi
oraz AS-ANI, HUSARZ, FELIX, MINA, ARIADNA i ZADZIOR
https://www.facebook.com/Ogary-Polskie- ... 921752356/
Kontakt do HODOWLI 515061115
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Nie dla psa ta podłoga

Post autor: Wilga »

Moja podłoga była kładziona prawie 20 lat temu jako parkiet bukowy lakierowany, dopiero podczas ostatniego odnawiania wpadłam na pomysł olejowania i naprawdę chwalę. Pewnie jeszcze lepsze byłyby olejowane fabrycznie, ale to też jest ok.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Nie dla psa ta podłoga

Post autor: Ania W »

Zapraszamy do działu "Przedstaw się"
Nazwa produktu usunięta - reklama.
slerti
Posty: 1
Rejestracja: środa 27 mar 2024, 13:55

Re: Nie dla psa ta podłoga

Post autor: slerti »

Dobry gres potrafi bardzo imitować nawet podłogę drewnianą ( na początku dużo osób wchodząc do naszego domu ściągała od razu buty żeby nie zniszczyć podłogi bo myśleli że to podłoga drewniana , serio ;) ).

Obrazek
ODPOWIEDZ