Umieszczanie zdjęć

Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Umieszczanie zdjęć

Post autor: miszakai »

Już kiedyś na zielonym trafiłam na instrukcję ale sie pogubiłam:( Czy można prosić o poprowadzenie za rękę w tym temacie? I o podbudowę dotyczącą zgody na publikację...Czy sfotografowane same psy mogę wstawiać? Czyli jak wygląda temat praw do publikacji zdjęć psów i osób? Mamy trochę fajnych z niedzieli no i nie wiem jak to ugryźć...Dzięki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Paula
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 1600
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 21:24
Gadu-Gadu: 3818816
Lokalizacja: Warszawa

Re: Umieszczanie zdjęć

Post autor: Paula »

Zdjęcie można wkleić na dwa sposoby:

I. jako ZAŁĄCZNIK
1. musisz zmniejszyć fotę do rozmiaru max. 256 kB (w jakimkolwiek programie do obróbki zdjęć, ja np. mam PhotoFiltre),
2. W okienku "dodaj załącznik" znajdującym się pod oknem odpowiedzi tekstowej klikasz na "przeglądaj",
3. szukasz na dysku ten zmniejszony plik ze zdjęciem,
4. możesz dodać komentarz w polu tekstowym poniżej,
5. klikasz "dodaj plik" (i wyskakuje kolejne okienko, i możesz załączyć kolejną fotę),
6. ew. "podgląd" czy jest w porządku i "wyślij";

Mam nadzieję, że w miarę jasno tłumaczę...
cd. za chwilę

wygląda to tak:
Załączniki
Listopad 2007, Świt jesienny :)
Listopad 2007, Świt jesienny :)
witun Goniwiatr 3.jpg (117.83 KiB) Przejrzano 8044 razy
Pozdrawiamy,
Paula & Świtun
Awatar użytkownika
rafkow
Posty: 797
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 10:35
Gadu-Gadu: 34201
Lokalizacja: My som stela
Kontakt:

Re: Umieszczanie zdjęć

Post autor: rafkow »

miszakai pisze:Już kiedyś na zielonym trafiłam na instrukcję ale sie pogubiłam:( Czy można prosić o poprowadzenie za rękę w tym temacie? I o podbudowę dotyczącą zgody na publikację...Czy sfotografowane same psy mogę wstawiać? Czyli jak wygląda temat praw do publikacji zdjęć psów i osób? Mamy trochę fajnych z niedzieli no i nie wiem jak to ugryźć...Dzięki.
Wydaję mi się, że nikt z niedzielnych spacerowiczów, nie będzie miał nic przeciwko obejrzeniu przez innych, fotek własnego psa. Poza tym, sam udział w spacerze, oznacza zgodę na upublicznianie zdjęć na forum zarówno psów jak i ich właścicieli :jezyk_3:
A w kwestii technicznej, dotyczącej umieszczaniu zdjęć na forum, Paula już się wypowiedziała :)
Pozdrawiamy !!!
Maczkowy blog
Awatar użytkownika
Paula
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 1600
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 21:24
Gadu-Gadu: 3818816
Lokalizacja: Warszawa

Re: Umieszczanie zdjęć

Post autor: Paula »

II. zdjęcie w TEKŚCIE:
1. otwierasz stronę http://imageshack.us/,
2. zdjęcie musi mieć poniżej 3 megabajtów, jeśli ma więcej musisz zmniejszyć :roll:
3. klikasz na "przeglądaj" i znajdujesz na dysku wybraną fotę,
4. możesz zaznaczyć "resize image?" i wybrać 320*240, wtedy większą fotę Ci zmniejszy tak, by weszło na forum bez problemów (max jest chyba 600*600)
5. wciskasz "host it!" i czekasz... w zależności od szybkości internetu ;)
6. wyskakuje Ci nowa strona, pod reklamami znajdują się linki kopiujesz ten przy którym jest napis "Hotlink for forums (1)",
7. wklejasz w okno odpowiedzi,
8. klikasz na "podgląd" żeby zobaczyć co Ci wyszło ;) powinno być ok!

Obrazek
Obrazek

Jeśli zdjęcie ma więcej niż 600*600 pixeli polecam je zmniejszyć do stosownego rozmiaru przed wrzucaniem w imageshack (żabę ;) ), będzie załączało się szybciej i nie będzie tak małe jak moje powyżej. Nie wiem czy nie bełkocę teraz... 8-) Moja fota miała ok 1,2 megabajta wrzucając ją w imageshack użyłam opcji zmniejszania (gdybym nie użyła nie weszłaby mi na forum), i jest bardzo mała. Gdybym przed wrzuceniem zmniejszyła tak aby chociaż jeden bok miał 600 a drugi był mniejszy miałabym większą fotę na forum...
Mam nadzieję, że ktoś to rozumie...?

To jest tak: używając opcji "dodaj załącznik" zdjęcie/a zawsze będzie/ą pod postem, natomiast tym drugim sposobem zdjęcia możesz wkleić gdzie chcesz przy tekście.
Pozdrawiamy,
Paula & Świtun
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Umieszczanie zdjęć

Post autor: miszakai »

dzięki wielkie:) No to próbuję :?
Obrazek
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: Umieszczanie zdjęć

Post autor: Agata »

Wow, Paula, w końcu wiem jak korzystać z żaby... :happy3: . Czy jeszcze mogłabyś zielonce (mnie się znaczy) :mrgreen: na privie podpowiedzieć jak się cytuje, bo mnie nie wychodzi, a to chyba wszyscy internauci na świecie oprócz pewnej posiadaczki ogarki wiedzą... :wstydek: :wstydek: :wstydek:
Awatar użytkownika
rafkow
Posty: 797
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 10:35
Gadu-Gadu: 34201
Lokalizacja: My som stela
Kontakt:

Re: Umieszczanie zdjęć

Post autor: rafkow »

To ja spróbuję odpowiedzieć ;)
Możemy zaznaczyć myszką tekst, który chcemy zacytować a następnie kliknąć na napis 'cytuj' mieszczący się przy avatarze osoby, którą chcemy zacytować. Cytowany tekst automatycznie przeskoczy nam do okienka 'szybkiej odpowiedzi'. Tam już możemy go sobie jeszcze dodatkowo zmodyfikować przed wysłaniem.
Pozdrawiamy !!!
Maczkowy blog
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 948
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2008, 07:28

Re: Umieszczanie zdjęć

Post autor: Agata »

Wielkie dzięki!!! :happy3:
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Umieszczanie zdjęć

Post autor: Aszemi »

Ale nawet po zaznaczeniu tekstu i tak cytowany jest cały post bynajmniej u mnie :mysl_1:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
rafkow
Posty: 797
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 10:35
Gadu-Gadu: 34201
Lokalizacja: My som stela
Kontakt:

Re: Umieszczanie zdjęć

Post autor: rafkow »

Aszemi, ale klikasz ten mały napisik 'cytuj' pod statusem online/oflline przy avatarku ?? Czy ten duży przycisk 'cytuj' w prawym rogu postu ??
Pozdrawiamy !!!
Maczkowy blog
ODPOWIEDZ