OGARY POSZŁY w ŁOWISKO

Awatar użytkownika
chmurka
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 11 kwie 2010, 11:23
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Lublin

Re: OGARY POSZŁY w ŁOWISKO

Post autor: chmurka »

Hahaha! Odłożenie, jak już pies opanuje to pan pikuś. Bo to najmilsza konkurencja jest. Można siedzieć albo leżeć pod paprotką, zdrzemnąć się nawet, nic od psiska nie chcą, punkty dają , chwalą. Milutko jest.
A ścieżka- no cóż, różnie może być. Bo np. akurat sarenkom zechce się przetuptać ścieżkę na ukos tuz pod psim nosem albo lisia nora cudnie cuchnie pół metra od tropu- święty Canis by się nie skusił może ale taki normalny , czarny nochal? A jak się jeszcze zakosztuje rozkoszy polowania i prawdziwego tropu- to ten sztucznie sfarbowany mało atrakcyjny sie robi, niestety...
Obrazek
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: OGARY POSZŁY w ŁOWISKO

Post autor: ania N »

W przypadku Fiorda, odłożenie opanowane całkiem dobrze :silacz: .
Zaczęliśmy od podstawowej komendy waruj. Najpierw w domu, a później w lesie. Stopniowo pozostawialiśmy go w pozycji waruj najpierw na bardzo krótką chwilkę (oczywiście zawsze nagroda za dobrze wykonane polecenie) potem na coraz dłużej. Kolejnym etapem było chowanie się np. za drzewem. Jak już opanowaliśmy dostatecznie pozostawanie, do szkolenia dołączyliśmy strzał. Ponieważ nie jesteśmy myśliwymi na początku strzelaliśmy z petard. Dobrze jest jednak od czasu do czasu umówić się z jakimś myśliwym, żeby strzelił z broni myśliwskiej, ponieważ jest to trochę inny dźwięk niż petarda. Oczywiście od czasu do czasu zakładaliśmy ścieżki tropowe.
Natomiast posłuszeństwo w sensie odwołania o wiele gorzej :niewka: :zly2: Możliwość pogonienia za zwierzem jest dla Fiorda o wiele bardziej atrakcyjna niż jakiekolwiek smakołyki.
Poza tym myślę, że warto wybrać się na jakieś warsztaty dla psów myśliwskich
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: OGARY POSZŁY w ŁOWISKO

Post autor: kasiawro »

Warto, warto polecam Przechlewko ;)
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: OGARY POSZŁY w ŁOWISKO

Post autor: ania N »

My z kolei byliśmy w Trześni-naprawdę warto :)
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: OGARY POSZŁY w ŁOWISKO

Post autor: irie »

Odlozenie trzeba wycwiczyc. I to zwykle jest do zrobienia. Odwolanie tez jest kwestia nauki i cwiczen, pomijam czy efekty beda w pelni zadowalajace, to jednak troche osobnicza kwestia. ;)
Ale tropienie? - one to same potrafia. Co ja tu moge ogara nauczyc? Bo ignorowanie rozproszen to insza inszosc, i chyba wyzszy stopien wtajemniczenia w szkoleniu. A tu trzeba od czegos zaczac.
To mowilam ja, weri poczatkujaca w temacie. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: OGARY POSZŁY w ŁOWISKO

Post autor: kasiawro »

irie pisze: To mowilam ja, weri poczatkujaca w temacie. :)
i na urlopie :D
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: OGARY POSZŁY w ŁOWISKO

Post autor: irie »

Sugerujesz, ze odmienne stany swiadomosci, jakie wywoluje nadmiar wolnosci, wplywaja na jakosc moich wypowiedzi? :mysl_1: :gleba:
Jak mam ciut wiecej czasu, to zaraz bym chciala ogary szkolic. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: OGARY POSZŁY w ŁOWISKO

Post autor: kasiawro »

irie pisze:Sugerujesz, ze odmienne stany swiadomosci, jakie wywoluje nadmiar wolnosci, wplywaja na jakosc moich wypowiedzi? :mysl_1: :gleba:
Jak mam ciut wiecej czasu, to zaraz bym chciala ogary szkolic. ;)
:D :D :D ja nic nie sugeruję, ja tylko tak czuję :piwko:
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: OGARY POSZŁY w ŁOWISKO

Post autor: zybalowie »

Hm...
Czyli, jeśli dobrze rozumiem, pies siedzi przywiązany na zadzie, a właściciel znika mu z pola widzenia i pada strzał. Pies nie może piszczeć, rzucać się ani przemieszczać...
Tak sobie zestawiam to z moim psem - jeśli chodzi o zniknięcie i schowanie się, to z tym nie ma problemu - młody ma już wyćwiczone, że siada na zadzie i czeeeeeka.
Nie wiem, jak by było ze strzelaniem, chociaż hałasu jako takiego się nie boi. I trochę mi brak pomysłu, jak to sprawdzić :/
Z odwołaniem :mysl_1: co ja mogę na razie powiedzieć przy tak młodym szczeniaku?
Kiedyś było pięknie, jakiś czas temu totalny dramat, teraz znowu wzorowo...
Tylko jedno nam dobrze wróży - w lesie zawsze się pięknie słucha.
A ostatnio daje się nawet zatrzymać, jak zaczyna za czymś/za kimś gonić.

Bardzo bym chciała się wybrać na takie warsztaty i sprawdzić to w praniu, skąd można uzyskać więcej informacji o terminach? :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: OGARY POSZŁY w ŁOWISKO

Post autor: irie »

Warszataty w Przechlewku sa zwykle jakos tak na przelomie maj/czerwiec. Koncza sie konkursem, a ten jest ujety w terminarzu imprez kynologicznych na stronie PZL. Terminarz na nowy rok pojawi sie ponoc kolo lutego. Do Trzesni macie dosc daleko ;), a o innych warsztatach to ja nie wiem.
Porozmawiaj z Aszemi, moze razem psy poszkolicie. ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ