Ogary na Jary

Ł-Bohun
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 28 paź 2010, 11:20

Re: Ogary na Jary

Post autor: Ł-Bohun »

Ł-Bohun: dypl. I stopnia (122pkt), skaleczona przednia prawa lapa, a ja mam kolano w rozsypce... i taki final..... :piwko: , ale ogolnie jest dobrze.
Exitus acta probat
http://www.myslistwozogary.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ; http://www.ogarowegranie.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
hodowla Ogarów Polskich - "Ogarowe Granie"
Awatar użytkownika
ketrin
Posty: 1985
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 20:36
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogary na Jary

Post autor: ketrin »

Gratulacje :brawo_1:
Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

Re: Ogary na Jary

Post autor: Wigro »

Straty muszą być niestety,
gratuluję Wszystkim, i zazdraszczam ( swędziało mnie ale troszku daleko)
narazie kumam że plaży OP nie dały,
czekamy na oficjalne wyniki.
db
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Ogary na Jary

Post autor: qzia »

Ja na szybko. Jestem bardzo dumna z Zagaja. To mój ulubiony psiak. Mam nadzieję, że za rok to i nas Niemczańskie Wzgórza przyjmą na taki super konkurs. Jedziemy choćby nie wiem co. Gdyby nie ten okropny Poznań i Kuba, który musiał na Crufta zdobyć nominacje :psiako: , też bym uciekła na Jary.
Pozdrawiam i jeszcze raz. WIELKIE GRATULACJE
Kasia i Psia Cometa.
Ajsza taka z Zagajka dumna. :jezyk:
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ogary na Jary

Post autor: Aszemi »

Cieszyliśmy się z tych wieści już w sobotę a teraz mogę pogratulować wszystkim naszym Ogarkom-rewelacja :silacz:
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Ogary na Jary

Post autor: kasiawro »

http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=13&i=93869&t=93869" onclick="window.open(this.href);return false;
Jedna fotka wklejona przez Panią Małgosię :)
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogary na Jary

Post autor: weszynoska »

kasiawro
Kasiu a Ty nie robiłaś zdjęć???? :mysl_1:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Danuta
Posty: 2304
Rejestracja: czwartek 23 paź 2008, 14:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Dębica

Re: Ogary na Jary

Post autor: Danuta »

Więcej fotek pod adresem:
http://komisja-kynologiczna-wroclaw.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale - Kasiu - się nie wymigasz :jezyk:
Też miałaś aparat - jest dowód :jezyk_3:
Danuta i Lokis

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Ogary na Jary

Post autor: kasiawro »

qzia pisze:Ja na szybko. Jestem bardzo dumna z Zagaja. To mój ulubiony psiak. Mam nadzieję, że za rok to i nas Niemczańskie Wzgórza przyjmą na taki super konkurs. Jedziemy choćby nie wiem co. Gdyby nie ten okropny Poznań i Kuba, który musiał na Crufta zdobyć nominacje :psiako: , też bym uciekła na Jary.
Pozdrawiam i jeszcze raz. WIELKIE GRATULACJE
Kasia i Psia Cometa.
Ajsza taka z Zagajka dumna. :jezyk:
Kasiu Zagaj dziękuje Psiej Comecie z Ajszą na czele :piwko: :szacun_1: !!!
W parach hodowlanych nie wypadłby tak pięknie z nią jak Zbyszko, ale w parze zagrodowej mogło być też pięknie ;). Szacun dla Kuby za zaparcie w zbieraniu punktów :brawo_1: .
Trzymamy Was za słowo co do następnego Kartawika!!! Niemczańskie Wzgórza w swoim imieniu zapraszają!!! Ja również myślę, że organizatorzy chętnie popatrzą na stawkę 50% gończych, 50% ogarów. Gończych przez ten konkurs przez te 10 lat się trochę przewinęło, a ogarów nie było aż tyle. Zawsze podkreślają sentyment do ogara :szacun_1: i to miłe jest bardzo.
Ja byłam 4 raz na Kartawiku i takiego poziomu przygotowania psów nie widziałam wcześniej.
Krótko opowiem nie wiem czy wyjdzie to tak jak powinno, ale spróbuję, inni będący mnie poprawią jakby co ;).
Konkurs rozpoczął się o 8:30 przywitaniem, podzieleniem się na grupy, rozdzieleniem sędziów do poszczególnych konkurencji.
Trzy pierwsze numerki wylosowały ogarki: Rzędzian, Zagaj, Minuta. Trzymaliśmy się z Minutą razem. Zagaj ruszył na posłuszeństwo i na ostrzelania z racji, że to jego pierwsze tak ważne wydarzenia, no może drugie licząc przegląd w Rzeszowie ;)
Posłuszeństwo Zagaj ma opanowane tym bardziej w lesie przy Tomku ;). Strzał jemu nie straszny.
Minuta jako już pies użytkowy ostrzelana była wcześniej więc tylko posłuszeństwo musiała zaliczyć.
Potem zagroda. Przy okazji zagrody dla odwagi i rozgrzania się w mroźny poranek zaserwowałam chętnym herbatkę z prądem, tylko panowie asystenci z Rybnika nie chcieli - dziwne ;). Tak bardzo chciałam nawiązać nowe myśliwsko - kynologiczne znajomości :jezyk:
Ja zostałam z Minutą i jej menerką pod zagrodą i jeszcze 2 gończe polujące na dolnym śląsku.
Oczywiście moje myśli :mysl_1: pies od 3-ch dni nie był na porządnym spacerze bo nie było czasu i pogoda fatalna, jak wpadnie w te dziki to wszystko będzie fajnie, ale odwołanie pewnie kiepsko wyjdzie.
I nie słysząc nic oprócz grającego Zagaja nie wiedziałam czy już Tomek odwołuje go i on nadal gra i ma go w nosie, czy kazali jeszcze psu popracować - stresa miałam.
Nastąpiła chwila ciszy, trąbka oznaczała wejście kolejnego psa - czas był na Minutę. Tomek w tym czasie szedł do wyjścia, zagroda spora i dlatego nie czekało się na wyjście z zagrody psa aby móc wejść.
Na hasło "już" Minuta rozpoczynała swój popis jako dzikarz.
W tym czasie Tomek opowiadał jak fajnie zagrodę przycięli (telefony moje chyba pomogły ;) ), jak Zagaj pracował i gdzie siedziały dziki. Oczywiście w tle słyszałam granie Minuty więc byłam spokojna że dzikarz z niej jest pomimo niepewności jej pańci.
Wróciła i ona ubłocona i zadowolona. Minuta miała nie lada trudne zadanie aby dorównać w zaciętości Zagajowi. On to "wariatuńcio" w tej konkurencji jest.
Potem ścieżki i tutaj wiedziałam, że Minuta da popis, a my polegniemy bo to nie jest praca dla Zagaja.
Zagaj ruszył, miał ścieżkę pierwszą tuż przy drodze asfaltowej z dość sporym ruchem i parkingiem, a jeszcze za plecami Tomka, a za Tomkiem Edwarda który zaliczał asystenturę na tym konkursie. Myślę, że presje, stresa miał i wiedział, że musi iść jak strzała bo inaczej Edward się odezwie.... a wtedy Zagaj jest taki malutki jak węszynosowy Zalasek :D
Nie trwało to długo (zapomniałam, że dzikarze mają krótką ścieżkę :wstydek: ) i myślę kurcze nie doszedł i wracają.. Tak sobie myślę i dobrze im!!!! Tomek za mało z nim ścieżki ćwiczył więc niech ma nauczkę na następny raz. I pytam Tomka i oceniających jak i co poszło źle, Tomek mina grobowa, sędziowie mówią wszystko źle i mener przeszkadzał jeszcze psu - super :zly1:
Tomek zaczyna się uśmiechać, reszta też i pokazują mi kartkę :uff:
I w taki właśnie sposób nasz ciołek, a może powinnam napisać Tomkowy Ciołek zaliczył pierwszy konkurs z maksymalną ilością punktów.
Zaniosłam papier do sekretariatu, wszyscy szok, pies pierwszy raz na konkursie :fiufiu:
Byliśmy jedni z pierwszych więc cieszyłam się, ale na III miejsce nie liczyłam. Patrząc na nasze znajome gończe Rebusy, Rezony, Arie, Trufle, Kanię- dzikarza idealnego jak dla mnie i Keję która jako oszczekiwacz została zgłoszona aby podwyższyć sobie poprzeczkę ;) i użytkowe ogarki Gryfa i Bohuna.
Tak dla ciekawości powiem Wam jeszcze, że Rebus i Rezon mieli taką samą liczbę punktów, wiek taki sam bo bracia i wtedy bierze się czas w jakim odnaleźli dzika w zagrodzie za wytyczną, który ma wyższe miejsce - nie wiedziałam wcześniej o tym.
Konkurs był bardzo dobrze zorganizowany, Pani Małgosia serwowała pyszną grochówkę i kiełbaskę pycha. Poza tym Maryla zrobiła pasztet, zrobiła nawet dużo pasztetu i wszystko poszło ;), ja jestem bardzo pasztetowa :).
Każdy startujący dostał nagrodę i za to Dziękujemy sponsorom :szacun_1: ,a trzy pierwsze lokaty miały dużo nagród :happy3:
To tyle z mojego sprawozdania, mam nadzieję, że nie zanudziłam nikogo.
Fotorelacja bardziej pod kątek integracyjno towarzyskim:
Załączniki
Czekamy na sygnał, czekamy na sygnał Centrali.....
Czekamy na sygnał, czekamy na sygnał Centrali.....
Arteja nawiązująca nowe znajomości.
Arteja nawiązująca nowe znajomości.
Minuta powracająca z zagrody.
Minuta powracająca z zagrody.
Starałam się, słyszałeś Zagaj jak się starałam bardzo?
Starałam się, słyszałeś Zagaj jak się starałam bardzo?
Poranne rozmowy polaków...
Poranne rozmowy polaków...
Duet G w tym słońcu
Duet G w tym słońcu
powalał mnie na maxa.
powalał mnie na maxa.
Identyczne spojrzenia.
Identyczne spojrzenia.
Czekający na sygnał o przełożeniu dzika na następną ścieżkę, ścieżkę Minuty.
Czekający na sygnał o przełożeniu dzika na następną ścieżkę, ścieżkę Minuty.
Minuta startuje.
Minuta startuje.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Ogary na Jary

Post autor: kasiawro »

cd.
Załączniki
Po tropach.
Po tropach.
Wracamy na jedzonko.
Wracamy na jedzonko.
Coś jest interesującego.
Coś jest interesującego.
Fanki Wujka Tomka.
Fanki Wujka Tomka.
Hasło Jagody: wujek nie uśmiechałeś się, jeszcze raz i się uśmiechaj- więc Tomek się uśmiechał :).
Hasło Jagody: wujek nie uśmiechałeś się, jeszcze raz i się uśmiechaj- więc Tomek się uśmiechał :).
Ja zdecydowanie wole te mniejsze. Grzaliśmy się w słonku na miejscówce Gryfa i Gniewka.
Ja zdecydowanie wole te mniejsze. Grzaliśmy się w słonku na miejscówce Gryfa i Gniewka.
Ważna chwila dla p. Tomasza i p. Skrzyńskiego kazali focić !
Ważna chwila dla p. Tomasza i p. Skrzyńskiego kazali focić !
Zagaj oczekujący na kolejne wejście do zagrody w innym składzie sędziowskim.
Zagaj oczekujący na kolejne wejście do zagrody w innym składzie sędziowskim.
Czemu nie idziemy do dzika???
Czemu nie idziemy do dzika???
Ten mniejszy dziczek.
Ten mniejszy dziczek.
ODPOWIEDZ