Przetwory na zimę

Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Przetwory na zimę

Post autor: weszynoska »

Ja do dyni z jabłkami dodałam cukier waniliowy, ociupinkę cynamonu i pół cytryny. Dżem jest słodki, z nutą kwaskowatości. A pachniało w domu tak.... :marzyc:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Przetwory na zimę

Post autor: hania »

Ja do dyni dodawałam też goździki.
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Przetwory na zimę

Post autor: ZbyszekC »

Ludzie...uspokujcie się. Od samego czytania znów dwa kilogramy przybyło :strach_2:
I to mimo wydłużonych spacerów :placzek:
Ostatnio zmieniałem całą garderobę i mam wrócić do starej. Nigdy :psiako:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Przetwory na zimę

Post autor: Ania W »

Jakaś propozycja na rabarbar?
Zrobiłam zwyczajnie z cukrem,ciut sypnęłam cynamonu, bo mnie tak jakoś naszło ;)...ale czegoś mi brakuje :mysl_1:
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: Przetwory na zimę

Post autor: panbazyl »

ja pierwszy raz zrobiłam dżem z rabarbaru i truskawek (+żelfix). Wyszedł całkiem smacznie. Tylko teraz truskawek nie ma. Ale pewnie z czymś go można połączyć.
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Przetwory na zimę

Post autor: Ania W »

No właśnie truskawki gdzieś mi wpadły w oko - znaczy się w przepisie, bo na bazarze już nie uświadczysz.
Myślę o gruszkach - one chyba dobrze komponują się z kwaśnym, ale z kolei ich chyba jeszcze nie ma.
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: Przetwory na zimę

Post autor: panbazyl »

ale zaraz już za chwileczkę te gruszki takie twarde są super na gruszki w słodkim occie.
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Przetwory na zimę

Post autor: kasiawro »

Jeszcze chyba morele będą się komponowały dobrze :)
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: Przetwory na zimę

Post autor: panbazyl »

o - morele chyba tak. Bo same w sobie jako dżem nie są aż tak smaczne jak żywe owoce.... lepiej je czymś dosmakować.
Ja w tym tygodniu mam na sumieniu sok z malin oraz z czarnej porzeczki. I do tej pory ręce albo fioletowe albo różowe (w zależności czy cytryną natrę czy nie :gleba: ). Muszę sobie zafundować wyciskarke do soku - taką jak do robienia wina (przyszlosciowo się przyda, bo mini winnica rośnie a ja w końcu "obczailam" o co chodzi w podcinaniu winogron)
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Przetwory na zimę

Post autor: SARABANDA »

Do robienia przetworów na zimę jeszcze daleko ale przeprowadzkowo-świąteczne porządki uświadomiły mi jaki mam nadmiar słoików. Jednym słowem słoiki duże i mniejsze szukają nowego domu, oczywiście w pobliżu mojego miejsca zamieszkania (Będzin). Nie potrzebuje ktoś?
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
ODPOWIEDZ