Przepisy na grill

Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Przepisy na grill

Post autor: aganowaczek »

No i ja standardowo proszę Was o przepisy na grill, bo oprócz kiełbasy i kaszanki to nie mam pojęcia jak przygotować np. karkóweczkę lub kurczaka :niewka: Że o jakichś warzywach nie wspomnę :niewka:
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Przepisy na grill

Post autor: weszynoska »

Kurczaka ( udka) oddziel od kości i zamarynuj ( wystarczy na 2-3 godziny w oleju z przyprawami.

Przyprawy jakie chcesz ale najlepszy jest z słodką papryką, solą , pieprzem i zgniecionym czosnkiem, plus jakas przyprawa do kurczaka z grilla...

Karkówkę kroisz na plastry ( ja rozbijam cienko tłuczkiem) i marynujesz najlepiej z dnia na dzień..tak samo w oleju z róznymi przyprawami ( trzeba eksperymentować)

a takiej kaszanki to pewnie nie jedliście :marzyc:

kaszankę w formie kiełbasek daję na folię aluminiową, obok garść kiszonej kapusty z kminkiem , odrobiną cukru i oleju- to zawijam w folię w całości i na jakieś 10-15 minut na grilla...trzeba co jakiś czas obracać

smak...nieziemski
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
KasiaR
Posty: 355
Rejestracja: niedziela 31 maja 2009, 21:23

Re: Przepisy na grill

Post autor: KasiaR »

Kaszankę z kapustą znam, polecam!
Znam jeszcze przepis na białą kaszankę, zawijam w folię z wędzonym boczusiem pokrojonym w kosteczkę i z cebulką w kosteczkę doprawioną ostrą papryką, pychotka
do każdej marynaty mięsnej dolewam trochę wina wytrawnego, mięsko dzięki temu kruszeje, jest bardziej soczyste
polecam piersi z kurczaka, zamarynować w oliwie z pieprzem solą majerankiem czosnkiem trochę winka lub przecieru pomidorowego
przepisów na warzywa grilowane nie znam :cry:
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Przepisy na grill

Post autor: miszakai »

Ja często grilluję cukinie albo kabaczki czy bakłażana - pokrojone w grube plastry, ze skórką, przyprawione ziołami i trochę w oliwie, żeby nie były suche. Można na tacce alu albo bezpośrednio(tak wolę). Dobra i szybko mięknie jest też papryka żółta - po prostu kawałki skrojone spore - też z oliwą i ziołami/przyprawami.

Karkówkę przyprawiam solą, papryką, z przetartym czochem, marynuję też w śliwowicy chociaz parę godzin. Dodaję trochę oliwy do marynaty, bo mięso potem jest wiórowate bez tego. I polewam w trakcie grillowania tą marynatą co została i piwkiem:)
Kaszankę, jak Beata, ładuję w folię z oliwą, przyprawami i cebulą. Kmin u nas nie przejdzie :)

Na pewno smaczny jest boczek ale tłusty jak suseł :nunu:

Aha, a w kiełbaski ponacinane ładuję świeże liście mięty.

Jeszcze ryby mi się przypomniały.
Świeżego pstrąga - tuszki wypatroszone - nacieram solą(też w środku), czosnkiem, ziołami. Kładę na kawałku folii osobno każdą rybę, dodaję oliwy, wina białego i ze 2 plasterki cytryny. Można pokrojony lub gałązkę koperku dla smaku. Zawijam takiego rulona trzymając w miarę w pionie, żeby się nie wylało wszystko i tak grilluję.

Picha.
Ja nie używam przypraw typu Vegeta czy przyprawa do kurczka czy do ryb.
Rybie niewiele potrzeba - sól, pieprz, zioła i czosnek czasami...
Obrazek
ODPOWIEDZ