Gary, garnki, patelnie ...

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Gary, garnki, patelnie ...

Post autor: kasiawro »

O widzisz, ja miałam informację tylko na tej mojej pierwszej (najlepszej) patelnie napisane aby nie myć w zmywarce, nie myłam i służyła mi długo. Na tych mam informację, że można, choć też staram się tego nie robić bo widzę jak je niszczy.
Jak "Rożkowa" ten wątek zobaczy to będziemy mieć eksperta :).
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Gary, garnki, patelnie ...

Post autor: BasiaM »

Ja żadnych patelni ani noży nie myję w zmywarce :nunu:
Firma Tefal ma u nas sklep-outlet i ceny bardzo przyzwoite ale jeszcze taniej można upolować w tkmaxx, zresztą tam cudne i super trwałe można kupić patelnie szwajcarskich firm, o wokach nie wspomnę :marzyc:

Mam dwa woki, patelnie Tefala i do naleśników, cienką, żeliwną zakupioną właśnie w tym sklepie.
Są rewelacyjne i przy okazji zapłaciłam mniej niż w firmowym punkcie.

Wszystkie noże też mam z tkmaxa, są super włącznie z tasakami do mięsa :twisted:
Jeszcze poluję na nóż do ryb i będzie komplet ;)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Gary, garnki, patelnie ...

Post autor: SARABANDA »

Jak staję przed ścianą na której w tkmax-ie są powieszone patelnie to głupieję od tej ilości i do tej pory nie wybrałam bo nie wiem jaką. Trochę mnie też zniechęca powszechne "made in China"
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Gary, garnki, patelnie ...

Post autor: BasiaM »

SARABANDA pisze:"made in China"
Dlatego w tkmaxxie trzeba szukać tych "made in Swiss" ;) są obłędne
Ja mam brytfannę właśnie taką " ze swissu" i bardzo jestem z niej zadowolona :silacz:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Gary, garnki, patelnie ...

Post autor: kasiawro »

BasiaM pisze:Ja żadnych patelni ani noży nie myję w zmywarce :nunu:
A kto powiedział, że noże się myje w zmywarce :jezyk: ?
Poza tym pisałam o Tefalu, gdzie producent daje informację że można myć, a widać jak zmywarka je niszczy.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Gary, garnki, patelnie ...

Post autor: miszakai »

Nie ma pikoszansy, żebym nie myła noży i tefalu w zmywarce :niewka: :aniol: Widzę jak się niszczy i tępi i wkładam dalej ;) Też lubię emalię; na ceramicznych patelaszkach mi się przypala wszystko - nie lubię;/ Często ląduję z najtańszymi patelniami z Ikea i wymieniam częściej. O Berghoff też słyszałam, że dobre ale chyba drogie jak susły :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Gary, garnki, patelnie ...

Post autor: nulka »

Co gospodyni to inne doświadczenia kulinarne .Teraz używam tylko ceramicznych patelni. Do naleśników mam zwykła stalową z cienkim dnem i tylko na tej patelni mi dobrze wychodzą .Mam parę garnków włoskich "Lagostina"(jedne z pierwszych z grubym dnem ) już mocno podstarzałych chyba dochodzą do 20-stki :mrgreen: żadnych dziur ,ubytków nic i żadnej różnicy miedzy niemieckimi "bohmana " o wiele tańszymi ;)
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Gary, garnki, patelnie ...

Post autor: SARABANDA »

Oj , ja też mam jedne z pierwszych garnków Lagostina, kupowanych jeszcze w Makro, w środku ok ale dno ze wzgl na używanie na różnych kuchniach na obwodzie jest porysowane, boję się teraz na nową ceramiczną postawić żeby nie zniszczyć :mysl_1:
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Gary, garnki, patelnie ...

Post autor: BasiaM »

kasiawro pisze:
BasiaM pisze:Ja żadnych patelni ani noży nie myję w zmywarce :nunu:
A kto powiedział, że noże się myje w zmywarce :jezyk: ?
Ale ja nie mówię, że Ty myjesz noże w zmywarce .. tylko, że ja nie myję :jezyk_3:
Poza tym znam takich agentów, którzy krajalnicą do chleba próbowali przycinać drewniane listwy :wow_3: :gleba: Wiadomo jak to się skończyło ... dla krajalnicy :?
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Gary, garnki, patelnie ...

Post autor: kasiawro »

BasiaM pisze: Ale ja nie mówię, że Ty myjesz noże w zmywarce .. tylko, że ja nie myję :jezyk_3:
Poza tym znam takich agentów, którzy krajalnicą do chleba próbowali przycinać drewniane listwy :wow_3: :gleba: Wiadomo jak to się skończyło ... dla krajalnicy :?
Tylko wątek jest i pytania Sarabandy o garnki i patelnie i wcale nie pisałam, w swoim imieniu :nunu: .
ODPOWIEDZ