Planowany miot połowa maja 2019Łyska &Lupar

Awatar użytkownika
Ula
Posty: 993
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 10:38

Planowany miot połowa maja 2019Łyska &Lupar

Post autor: Ula »

Informacja Grzecznościowa

W hodowli z Laborówki w połowie maja br spodziewane sa szczenieta ze skojarzenia ŁYSKA Bazylowa Sfora ( CH.PL, KT-1) oraz LUPAR Zimny Trop
ŁYSKA - Champion Polski, wielokrotna uczestniczka konkursów Tropowych- w tym kilkukrotna zwyciężczyni , pies również czynnie pracujący w miocie
LUPAR Zimny Trop- pies w rękach mysliwego - czynnie pracujacy w miotach
Hodowla z Laborówki jest hodowlą naturalna , bardzo dbajacą o dobrą socjalizację szczeniąt i przywiązującą duża wagę do uzytkowości rasy
Chętnych prosimy o kontakt bezpośrednio z Hodowla
Tel Olimpia Jelonkiewicz +48 664 453 419
Awatar użytkownika
BACHMATsforanemroda
Posty: 1117
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 16:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Jeleń, Szczecinek
Kontakt:

Re: Planowany miot połowa maja 2019Łyska &Lupar

Post autor: BACHMATsforanemroda »

:dawaj: Jakieś zdj przyszłego tatyy?
Ciąża już potwierdzona? ☺️
hodowla znad Sarczego Brzegu
https://www.facebook.com/BACHMATsforanemroda/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Planowany miot połowa maja 2019Łyska &Lupar

Post autor: hania »

Co to znaczy "hodowla naturalna" i czym się różni od innych?
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Planowany miot połowa maja 2019Łyska &Lupar

Post autor: Eni »

hania pisze: poniedziałek 15 kwie 2019, 13:49 Co to znaczy "hodowla naturalna" i czym się różni od innych?
Też mnie to zaciekawiło :mysl_1:
Awatar użytkownika
Ula
Posty: 993
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 10:38

Re: Planowany miot połowa maja 2019Łyska &Lupar

Post autor: Ula »

Co to znaczy "hodowla naturalna" i czym się różni od innych?
to znaczy , ze nie jest to hodowla domowa
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Planowany miot połowa maja 2019Łyska &Lupar

Post autor: hania »

Nie wiedziałam, że szczeniaki w domu są czymś nienaturalnym :niewka:
Awatar użytkownika
Ula
Posty: 993
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 10:38

Re: Planowany miot połowa maja 2019Łyska &Lupar

Post autor: Ula »

Nie wiedziałam, że szczeniaki w domu są czymś nienaturalnym :niewka:
Słowo "naturalny "ma nie tylko jedno znaczenie- odsyłam do Slownika Języka Polskiego .
W znaczeniu, w jakim użyłam tego słowa , to środowisko w jakim szczeniaczki się wychowują a nie to, czy coś jest naturalne w sensie zwyczajowym , czy tez nie. Środowisko psów myśliwskich (i nie tylko)to nie koniecznie jest dom i kanapa .Mam 3 ogary - jeden siedzi na kanapie i super a inne nie i tez super :)
Jezeli zamierzamy kontynuować wątek znaczenia słowa " naturalny" to zapraszam po 25 tym kwietnia , gdyż do tego czasu nie będę miała dostępu do neta i chyba nie w tym wątku, bo kluczowym przesłaniem jest zapowiedź miotu w hodowli z Laborówki a nie doktorat nad znaczeniem słowa "naturalny"
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Planowany miot połowa maja 2019Łyska &Lupar

Post autor: Ania W »

Gratulacje- Lupar to bardzo ładny pies. :silacz:

Ulu - hmmm długo się zastanawiałam jak zacząć ...i naturalnym ;) jest, że jak pojawia się ogłoszenie to mogą się pojawić pytania do niego. I to ogłoszenie nie jest czymś wyjątkowym i nie ma co traktować tych pytań jako ataku.
Przeciwieństwem do słowa "naturalny" jest "nienaturalny" ( oczywiście można przytoczyć jeszcze kilka innych ;) ). Przeciwieństwem do "czynnie" jest "biernie" ...chociaż nie bardzo wyobrażam sobie, żeby psy mogły biernie polować ;). I żeby nie było - nie mam żadnych wątpliwości, że wyżej wymienione psy to psy polujące i wykorzystywane także w miotach, osiągnięcia Łyski na konkursach też znam. Chodzi tylko o doprecyzowanie, a nie o jakieś wielkie elaboraty na ten temat.
Awatar użytkownika
Ula
Posty: 993
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 10:38

Re: Planowany miot połowa maja 2019Łyska &Lupar

Post autor: Ula »

Chodzi tylko o doprecyzowanie, a nie o jakieś wielkie elaboraty na ten temat.
Ależ nikt elaboratów nie pisze i nikogo ie atakuję - to tak dla porządku ; jak rozmawiamy w środowisku miłośników psów to stwierdzenie "hodowla naturalna" nie powinno budzić wątpliwości i domysłów i było dla mnie czymś właśnie naturalnym ; wyjaśniłam co miałam na myśli.. a tu dalej drązymy ....
wiecej nie kontunuję tego tematu ;
Życzę Wszystkim pogodnych i wiosennych Świąt , dużo relaksu i odpoczynku w towrzystwie naszych rodzin i milusińskich czworonowów :happy3:
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Planowany miot połowa maja 2019Łyska &Lupar

Post autor: Eni »

Ania W pisze: wtorek 16 kwie 2019, 21:58 Gratulacje- Lupar to bardzo ładny pies. :silacz:

Ulu - hmmm długo się zastanawiałam jak zacząć ...i naturalnym ;) jest, że jak pojawia się ogłoszenie to mogą się pojawić pytania do niego. I to ogłoszenie nie jest czymś wyjątkowym i nie ma co traktować tych pytań jako ataku.
Przeciwieństwem do słowa "naturalny" jest "nienaturalny" ( oczywiście można przytoczyć jeszcze kilka innych ;) ). Przeciwieństwem do "czynnie" jest "biernie" ...chociaż nie bardzo wyobrażam sobie, żeby psy mogły biernie polować ;). I żeby nie było - nie mam żadnych wątpliwości, że wyżej wymienione psy to psy polujące i wykorzystywane także w miotach, osiągnięcia Łyski na konkursach też znam. Chodzi tylko o doprecyzowanie, a nie o jakieś wielkie elaboraty na ten temat.
A ja po tym ogłoszeniu musiałam sobie przypomnieć, o jakie psy chodzi, bo opis jakiś taki "naciągany" czy jak to nazwać...
Pierwszy raz się spotykam z określeniem "hodowla naturalna" dla hodowli niedomowej. A dodatkowo podkreślanie, że psy "czynnie pracują" - jakby mogły biernie pracować w miocie...

Wiem, że są psy użytkowe tylko z nazwy, co to wzięły udział w 1 czy 2 konkursach i tyle widziały myśliwych, ale...
Myślę, że psy użytkowe powinny bronić się same, nie naciąganym opisem w stylu mahoniowych podpalań, wybitne użytkowych psów, czynnych polowań itp. - bo się robi klimat stowarzyszeń pseudo hodowców...

Znacznie lepiej wyglądałby opis zwięźle i na temat: Hodowla kładzie nacisk na użytkowe walory ogarów, psy polują, biorą udział w konkursach. Można doprecyzować te rzeczy, których inne hodowle być może nie stosują ze względu na nieużytkowy charakter (jak przyzwyczajanie do pracy z myśliwym, w złaji psów, oswajanie że skórą dzika, wystrzałem, nagradzanie samodzielności i ciętości pieska, przyzwyczajanie do przebywania na dworze - nie wiem, nie znam się, ale pewnie są jakieś cechy, których potencjalny nabywca nie znajdzie gdzie indziej).
ODPOWIEDZ