Dzień dobry!

Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Dzień dobry!

Post autor: aganowaczek »

Cześć :zgoda:
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
gosia_en
Posty: 58
Rejestracja: piątek 30 lis 2018, 20:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Jankowo Gdańskie

Re: Dzień dobry!

Post autor: gosia_en »

kasiawro pisze: środa 13 mar 2019, 22:50 :marzyc: :marzyc:
Może pomyślicie o wystawach? Może gdzieś się spotkamy?
Oj wystawy mnie nie pociągają, chociaż nie wiem kto miałby większą tremę, ja czy pies :)
Poza tym Frika kiepsko znosi podróże samochodem, ślinienie, wymioty i trzęsienie się. Pracujemy nad tym, żeby każda podróż była dla niej ciekawa, już to wie, podchodzi do samochodu nawet chętnie, ale potem strach jest silniejszy od niej :(
Awatar użytkownika
Krysia i Karol
Posty: 11
Rejestracja: sobota 02 lut 2019, 17:18
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: Dzień dobry!

Post autor: Krysia i Karol »

Hej! Nasza Lira jest po Basiorze ze Sfory Nemroda, więc są kuzyneczkami (wspólna babcia, jeśli sie nie mylę).
Też pracujemy nad jazdą samochodem... już nie haftuje (sukces), ale ślini się bardzo, trzęsie i nadal widać po niej duży stres. Do samochodu niechętnie podchodzi, dopiero jak widzi, że nie ma wyboru, to jest "no dobra, miejmy to za sobą". Co robicie w ramach oswajania? My probujemy zabawy w szukanie przysmaków, kladziemy wokoł auta, kól i na nadprożu, żeby z własnej woli chociaż dwie łapy postawiła w środku :D
Obrazek
Lira z Wiślanej Osady - z nami od grudnia 2018
Mikuś - z nami od sierpnia 2018
Awatar użytkownika
Betty
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 22:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dzień dobry!

Post autor: Betty »

Krysia i Karol pisze: piątek 22 mar 2019, 14:12 Hej! Nasza Lira jest po Basiorze ze Sfory Nemroda, więc są kuzyneczkami (wspólna babcia, jeśli sie nie mylę).
Też pracujemy nad jazdą samochodem... już nie haftuje (sukces), ale ślini się bardzo, trzęsie i nadal widać po niej duży stres. Do samochodu niechętnie podchodzi, dopiero jak widzi, że nie ma wyboru, to jest "no dobra, miejmy to za sobą". Co robicie w ramach oswajania? My probujemy zabawy w szukanie przysmaków, kladziemy wokoł auta, kól i na nadprożu, żeby z własnej woli chociaż dwie łapy postawiła w środku :D
To jest dobry pomysł, żeby spędzać w samochodzie trochę czasu, wtedy kiedy nie jedzie. To na pewno pomoże. Cierpliwości.

Ciekawa jestem jakim samochodem jeździcie w sensie wysokości do wskakiwania dla psiulka?
Bo mój Ford - co prawda nie haftował, tylko przy pierwszej jeździe - ale nie lubił jeździć samochodem. Kiedy jednak zakupiłam matę na tylne siedzenia mojego samochodu i mógł jeździć ze mną Volvo s60 czyli limuzyną, niską i łatwą do wskakiwania... polubił jazdę samochodem :zdziw_4: :happy3:
Teraz ma znowu trochę wyżej, bo zmieniłam auto, ale jest też większy i uwielbia jazdę samochodem. :happy3:
FORD Ogar z Czarnolasu - mój pierwszy ukochany ogar / moja miłość i pasja :)
https://www.facebook.com/FORD.Ogar.zCzarnolasu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
gosia_en
Posty: 58
Rejestracja: piątek 30 lis 2018, 20:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Jankowo Gdańskie

Re: Dzień dobry!

Post autor: gosia_en »

Frika już podchodzi chętnie do samochodu, no ale wejść nie raczy. Czasem jak wstawię jej dwie łapy do środka, to resztę jakoś wciągnie, ale i tak w większości jej zadek podsadzam :) Może tak jak Betty piszesz problem jest w wysokości auta, bo auto z bagażnikiem wysokim, radzimy sobie tak, że księżniczka wchodzi na raty bocznymi drzwiami, za to z bagażnika wyskakuje bez problemów :)
To nasze oswajanie, to takie bardziej uczenie jej, że na końcu jazdy jest nagroda, super spacer, las lub morze :)
a dziś w najbliższym sąsiedztwie spotkałyśmy koleżankę
Załączniki
F11.jpg
F11.jpg (127.43 KiB) Przejrzano 2226 razy
F12.jpg
F12.jpg (123.63 KiB) Przejrzano 2226 razy
F13.jpg
F13.jpg (128.46 KiB) Przejrzano 2226 razy
F14.jpg
F14.jpg (124.87 KiB) Przejrzano 2226 razy
F15.jpg
F15.jpg (125.75 KiB) Przejrzano 2226 razy
F16.jpg
F16.jpg (123.23 KiB) Przejrzano 2226 razy
F17.jpg
F17.jpg (118.59 KiB) Przejrzano 2226 razy
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Dzień dobry!

Post autor: kasiawro »

Gosiu pokaż jej, że wrzucasz coś smacznego do bagażnika i wskoczy!!
Pozdrawiamy siostrzyczkę i zazdrościmi sąsiadki - kto to?
Awatar użytkownika
gosia_en
Posty: 58
Rejestracja: piątek 30 lis 2018, 20:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Jankowo Gdańskie

Re: Dzień dobry!

Post autor: gosia_en »

To Dora, a właściwie Dobrodziejka Ostoja znad Łyny. Dziewczyny się polubiły i szaleją, aż miło popatrzeć.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Dzień dobry!

Post autor: Ania W »

Ponieważ wątek "powitaniowy" rozrósł się już bardzo, zapraszam do założenia własnego bloga. :)
ODPOWIEDZ