Nowy wzorzec ogara

Co wolno a czego nie, psom i ich właścicielom
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Nowy wzorzec ogara

Post autor: qzia »

SARABANDA pisze:Wizja "bardziej konik niż krówka" jako cel hodowlany dla mnie super :mrgreen:
Ja się bardziej w hodowli teraz skupiam na tym białym ogonie. ;) No i z tego co widzę na ringach dominują jednak krówki, wręcz bawoły. :mysl_1: :niewka:
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: Nowy wzorzec ogara

Post autor: ania N »

Ale ogarek na rysunku śliczny. :marzyc:

Co do wzorca - Fiord się teraz ledwo ze wzrostem mieści- bidok. Trzeba go rano mierzyć :gleba:

A strzałki na nosie od dawna mnie fascynują. ;)
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
hanto
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 04 lip 2016, 12:09

Re: Nowy wzorzec ogara

Post autor: hanto »

Psin+co pisze: Na szczęście ogarów za wiele nie ma, to może kiedyś nie będę musiał mówić " Patrz to wystawowo-eksteriorowy ONek, one kiedyś były normalne, a potem obcięli mu zad i przyszyli z jamnika. O, a to był ogar, teraz to taka mała krówka jest..."
Jak skwitował to kolega widząc mojego ogara: "Hanto wycinki będzie dusił w miocie a przelatki aportował..."

A tak na serio, mamy w kole trochę terierów, ich pasja i ciętość doprowadza czasami do zranienia pieska. Jeżeli taki ogar, nawet tak duży jak Hanto, wytropi dzika i będzie go oszczekiwał (te mniejsze nawet wypychał) to ja nie mam nic przeciwko. Przynajmniej bezpiecznie będzie można wykonać strzał. Pieski małe "wisząc na d..." praktycznie to uniemożliwiają.

Zgadzam się, nie ma uniwersalnego psa. Ja swojego wybrałem do łowiska i w jeżyny go pchać nie będę ale widząc jak śmiga po bagnach i krzakach w taki teren jak najbardziej.
Jak pies będzie miał rozum w głowie i trochę szczęścia to fakt, że jest większy niż terier nie powinien mu zaszkodzić.

DB
Tomasz
Awatar użytkownika
Poniatowski Dwór
Posty: 1527
Rejestracja: sobota 08 lut 2014, 14:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poniatowa, woj. lubelskie
Kontakt:

Re: Nowy wzorzec ogara

Post autor: Poniatowski Dwór »

A u nas jeden ogarzy Panicz narodził sie z białym pędzelkiem na końcu ogonka :silacz:
ale nie wiem czy mu zostanie... :niewka:
z Poniatowskiego Dworku pozdrawiają Ania i Łukasz z dziećmi
oraz AS-ANI, HUSARZ, FELIX, MINA, ARIADNA i ZADZIOR
https://www.facebook.com/Ogary-Polskie- ... 921752356/
Kontakt do HODOWLI 515061115
Awatar użytkownika
lusia
Posty: 323
Rejestracja: piątek 10 lip 2015, 12:29

Re: Nowy wzorzec ogara

Post autor: lusia »

Ja też dorzucę swoje przemyślenia do dyskusji . Mając pierwszego ogara 25 lat temu i widząc tamte to obecne ogary niedługo upodobnią się do bloodhound-ów a nie ogarów nie mówiąc już o masie psiaków . Waga nie jest wykładnikiem ani wzrost tylko zdrowy rozsądek hodowcy . Nie sugerujmy się tylko eksterierem ale użytkowością która od razu idzie w parze ze zdrowiem. Uważam ,że powinny być stosowane próby polowe do uzyskania hodowlanki .Więcej zacznie rodzić się ogarów z predyspozycjami myśliwskimi , to i myśliwy spojrzą przychylniejszym okiem na naszą rasę .
Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

Re: Nowy wzorzec ogara

Post autor: Wigro »

hanto pisze:
Psin+co pisze:
Zgadzam się, nie ma uniwersalnego psa. Ja swojego wybrałem do łowiska i w jeżyny go pchać nie będę ale widząc jak śmiga po bagnach i krzakach w taki teren jak najbardziej.
Jak pies będzie miał rozum w głowie i trochę szczęścia to fakt, że jest większy niż terier nie powinien mu zaszkodzić.

DB
Tomasz
Masz rację ale w jeżynach ogar tez daje radę choć potem troszkę krwawi.
Moj poprzedni mimo 41 kg szedl jak czołg na czołowe z dzikiem który odpuszczał, albo spieprzał z prędkością światła jak dzik był wielki. Miał wyczucie miejsca i sytuacji, sam podejmował decyzję. To nie pijawka która czepia się i ginie. Najwięcej ogarów zginęło od strzału w miot i przy powrocie pod samochodem. Obecny jest mniejszy, same mięśnie, zapał, węch,- jak z mózgiem zobaczymy.Pierwszy konkurs tropowców wygrał w wieku 11 miesięcy
DB
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Nowy wzorzec ogara

Post autor: kasiawro »

Wigro pisze: Najwięcej ogarów zginęło od strzału w miot i przy powrocie pod samochodem.
Najwięcej w stosunku do czego - możesz rozwinąć?
Awatar użytkownika
Paulina_T
Posty: 537
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 11:15
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Nowy wzorzec ogara

Post autor: Paulina_T »

kasiawro pisze:
Wigro pisze: Najwięcej ogarów zginęło od strzału w miot i przy powrocie pod samochodem.
Najwięcej w stosunku do czego - możesz rozwinąć?
Pewnie do konfrontacji z dzikiem.
Hodowla Ogara Polskiego - tel: 604 853 302
https://www.zsosnowejpolany.pl/
Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

Re: Nowy wzorzec ogara

Post autor: Wigro »

Paulina_T pisze:
kasiawro pisze:
Wigro pisze: Najwięcej ogarów zginęło od strzału w miot i przy powrocie pod samochodem.
Najwięcej w stosunku do czego - możesz rozwinąć?
Pewnie do konfrontacji z dzikiem.
Dokładnie tak, znam dwa przypadki strzału w miot i jedno zginięcie ogara pod samochodem podczas powrotu psa z miotu. Nie znam zginięcia od krawca, ale fachowcem nie jestem, nie strzelam.
Widziałem jak ogar uratował innego ogara od utopienia przez dzika w bagnie (odciągnął go za ogon)
Sądzę że szkolenie myśliwskie ogara, apel, uczestnictwo przynajmniej w konkursach pracy jest bardzo pozytywne dla rozwoju rasy i coraz bardziej akceptowane przez właścicieli.
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Nowy wzorzec ogara

Post autor: Eni »

lusia pisze: obecne ogary niedługo upodobnią się do bloodhound-ów a nie ogarów nie mówiąc już o masie psiaków
Wygląd ogólny:
Pies średniej wielkości, o mocnej, muskularnej, raczej ciężkiej budowie, dającej mu
znaczną wytrzymałość, lecz nie szybkość.
Średniej wielkości u psów oznacza między 15, a 25 (no, max 35) kg masy ciała, powyżej to już psy duże...
ODPOWIEDZ