Jakie kości?

Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Jakie kości?

Post autor: SARABANDA »

Dzięki, przekażę jak spotkam ( znajomość spacerowa), a czy znane są przypadki przenoszenia wirusa A. przez sarny, jelenie. Bo bydło chyba zaraża.

_____________________

Małgosia&Sarabanda&Czuprynka
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Jakie kości?

Post autor: hania »

Jakiego wirusa? Jeżeli Aujeszkyego to przenoszą świnie i dziki. Przeżuwacze nie.
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: Jakie kości?

Post autor: panbazyl »

SARABANDA pisze:Mam wątpliwość bo nikt wyraźnie się nie wypowiedział : czy można podawać kości z sarny, jelenia ? surowe czy ugotować? ma ktoś "doświadczenie" w tym temacie?
bo kości z dzika to chyba lepiej nie dawać.
Znajoma dostała prezent od myśliwego i nie wie czy dawać swojej suni.
A ja też jestem ciekawa, może się przydać w przyszłości.

Małgosia&Sarabanda&Czuprynka
jeśli są to kości SUROWE to możesz podawać psu. Gotowanych żadnych nie podawaj - inaczej się kruszą w żołądku i mogą tylko narobić problemów. A jeśli kość surowa za twarda to pies traktuje ją jak kong - ma dużo zabawy w dostaniu się do szpiku i nie niszczy domu w tym czasie.
Choroba Aujuszkiego (dobrze napisane?) może się przenieść na psa jak pies zajada się surowymi wątrobami i innymi podrobami wieprzowymi i mózgowiem - tego należy dla spokoju unikać. Reszta świni jest jak najbardziej zjadliwa.
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
marynowany
Posty: 72
Rejestracja: czwartek 19 kwie 2012, 12:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jakie kości?

Post autor: marynowany »

Zapodałem dziś psu gicz cielęcą, zgodnie z informacjami w tym wątku, sparzyłem.
Póki co pies ją wciągnął i teraz przesłodko śpi.
Fotorelacje z konsumpcji zamieściłem na blogu - "FRYGA Ogar Polski z Gdyni"

Pytanie - jak się ma taka gicz cielęca, z mięsem, do dziennej dawki jedzeniowej?
W sensie, wydaje mi się że to dość treściwe danie.
Jak często można psa tym raczyć? Raz na tydzień?
Załączniki
IMG_1987.jpg
IMG_1987.jpg (46.82 KiB) Przejrzano 6074 razy
Ogar Polski : FRYGA (NAJDA WARKUTA)
Hodowla - WARKUTA Warszawa - rodzice: Zenit GOŃCZAKÓW, Fuga DOBRAZŁAJA
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: Jakie kości?

Post autor: panbazyl »

ja nie sparzam wcale surowego (moje jedzą praktycznie tylko surowe!) i to od wielu juz lat. Odchowałam też miot labków na surowym, teraz ogar też na surowym "leci".
Nie powinno się mieszać surowego z suchym - to takie główne założenie, ale.... no ale jak surowe jest jak w tym przypadku tylko "gryzakiem" to nic się nie stanie. Bo psi żołądek przystosowuje sie do jedzenia surowego i zmienia się mu ph na bardziej "kwaśne" a na suchym jest zasadowe i jaks ie miesza te karmy to się psu robi lekki mętlik w kwasach żołądkowych.
Ogólnie przy podawaniu surowego (barf) stosuje się widełki dziennej porcji - tj 1-3% wagi ciała. Gdzie 1 % przy odchudzeniu psa się podaje, 3% jeśli pies pracujący i potrzebuje energii albo jest na podtuczeniu. Normalnie podaje się 1,5-2% dziennie wagi ciała. W to się wlicza kości, mięso, podroby i surowe owoce/warzywa/jaja. Do tego jeszcze oleje czy miód, siemię lniane, skorupki z jaj....
(w poniedzialek swoim psom przywiozlam 50 kg kolanek indyczych - surowych oczywiście - ale mają rozpustę!!!! a ja zapchaną zamrażarę...)
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
marynowany
Posty: 72
Rejestracja: czwartek 19 kwie 2012, 12:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jakie kości?

Post autor: marynowany »

Moja Fryga, dostaje karmę, staram się dawać nieco mniej niż 2 kubki karmy dziennie.
Czasem zamiast karmy dostanie trochę kaszy z mielonym albo gotowanym indykiem z marchewką (aby zmienić trochę menu). Pies uwielbia jabłka, wogóle lubi owoce, jednyny wyjątek to kiwi, tego nie tknie.

Wet mi doradził aby nie bawić się w gotowanie, bo przez to nie kontroluje się dziennych porcji tak jak wprzypadku karmy, choć wiadmo że pies też człowiek i chce się zrobić dobrze.

Dlatego takie rarytasy jak jogurt, twaróg, czy gotowane warzywa i mięso dostaję rzadko, głównie karma. Waga psa jest równa, w granicach 30 kg. (co jest i tak ponoć o kilka kg za dużo).

Ta gicz to nowość dla Frygi, pewnie będzie jako gryzak i ekstra rarytas, raz na jakiś czas.
Ogar Polski : FRYGA (NAJDA WARKUTA)
Hodowla - WARKUTA Warszawa - rodzice: Zenit GOŃCZAKÓW, Fuga DOBRAZŁAJA
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: Jakie kości?

Post autor: panbazyl »

u mnie suche to ostateczność na wystawach czy wyjazdach. Tak psy są na surowym - wyniki krwi czy RTG bioder i łokci po prostu wzorcowe :) Tak samo zero osadu na zębach czy problemów z gruczołami około zadkowymi :)
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Jakie kości?

Post autor: BasiaM »

Moje też "jadą" na surowym.Głównie mięso z indyka z chrząstkami.
Absolutnie nie daję kości wieprzowych, gicze cielęce podaję surowe, tak samo kości wołowe.
Jak pies zje taką gicz to ma to zamiast obiadu ale zazwyczaj podziubie i zostawia :lol:
Suche kulki jedzą na śniadanie w śladowych ilościach :cwaniak: Worek 15kg stoi 6 miesięcy więc teraz kupuję mniejsze opakowania :cwaniak:
Ryż, jajka, twarogi, warzywa jedzą niemal codziennie i na pewno to jest zdrowsze niż suche karma ;)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Jakie kości?

Post autor: qzia »

My powoli przymierzamy się do barfu ale na razie brakuje mi zamrażarki. Codziennie nie dam rady kupować korpusów. No i mam słabe źródło "mięcha". Jak wynajdę jakiś namiar na zakupy to się szybciutko przestawię. Może i kupy wtedy będą mniejsze :mysl_1: albo bardzie ekologiczne. :mrgreen:
Kasia
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Jakie kości?

Post autor: BasiaM »

qzia pisze: No i mam słabe źródło "mięcha". Jak wynajdę jakiś namiar na zakupy ...
Namiar mogę Ci dać ale trochę daleko masz do nas :?
2,99 zł / za kg mięcha indyczego z chrząstkami :tia:
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ