Jakie kości?

Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie kości?

Post autor: zybalowie »

Jak się wet dowiedział, że je kości to był oburzony
(...)
Normalnie czasem jak się porozmawia z wetem to już nie wiadomo co robić
Ech... weterynarz oburzony dawaniem kości :tia: Wszystko z umiarem. Nadmiar kości może powodować zatwardzenia i nawet zapychać jelita, ale znowu - o ile wiem i moim zdaniem (specjalistą nie jestem) kości są potrzebne w psiej diecie, zwłaszcza, jeśli się psa nie karmi suchym.
Ze względu na składniki, których dostarcza i odruch, który zaspokaja.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Jakie kości?

Post autor: hania »

Do tego jest dość duża różnica w trawieniu kości surowych i po obróbce termicznej. Psy, które zatykają się kośćmi zazwyczaj dostają je ugotowane.
szymki
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 30 sty 2011, 21:34

Re: Jakie kości?

Post autor: szymki »

Dzięki! Zostajemy przy kościach. Nawojka będzie zadowolona :)
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: Jakie kości?

Post autor: panbazyl »

a czy zapytałyście weta czy pies był zatkany kośćmi gotowanymi czy surowymi?
Jak znajdziecie weta który da odpowiedź na to pytanie wtedy przestane karmić swoje barfem.
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie kości?

Post autor: zybalowie »

Jak znajdziecie weta który da odpowiedź na to pytanie wtedy przestane karmić swoje barfem.
:gleba: To było niemal podłe...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: Jakie kości?

Post autor: panbazyl »

zybalowie pisze:
Jak znajdziecie weta który da odpowiedź na to pytanie wtedy przestane karmić swoje barfem.
:gleba: To było niemal podłe...
dla psów tak.....
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Marta A
Posty: 1007
Rejestracja: czwartek 16 maja 2013, 22:54
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Suwalszczyzna

Re: Jakie kości?

Post autor: Marta A »

Podbijam temat, aby zadać laickie pytanie ;)
Mam dostęp do darmowych kości wołowych prosto z ubojni. Dzwoniłam tam ostatnio, żeby się wywiedzieć czy coś mieliby dla mnie no i zadano mi pytanie: "A jakieś konkretne kości byś chciała?" Na to zwątpiłam ;) W efekcie dostałam wielką reklamówkę z zestawem kości wołowych różnych, no i teraz pytanie: czy z wołowych/ cielęcych są jakieś, których nie powinno się podawać? :mysl_1:
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Jakie kości?

Post autor: weszynoska »

Nie ma ;)
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
AtrakcyjnyKazimierz
Posty: 108
Rejestracja: piątek 12 lip 2013, 22:02
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jakie kości?

Post autor: AtrakcyjnyKazimierz »

Nasz Kazek kości stawia na pierwszym miejscu ,jeśli w kolejce stoi także karma. Dalam się takze umiejetnie wytresować ,otóż Atrakcyjny zaczyna swój rytuał.Gdziekolwiek bym była ,cokolwiek robiła jesli przyjdzie ten czas on jest przy mnie ,ale nie tak na odległośc. No dobra, nos w nos.Początkowo zaczyna od przypominającej łapki ,i tak dłuuuuuugo. :prosze_1: To wiecie .jeśli juz to nie zostało przeze mnie zauważone :niewka: przechodzi dalej .A więc przytulanie a jego łeb znajduje sie na moich nogach i kolanach i nie daje sie usunać. :silacz:Gdy wreszcie pańcia ruszy w kierunku wiadomym kladzie sie na swojej posesji i czeka cierpliwie :szacun_1: ???!!!Jak nauczy mnie szczekać znaczy :happy3: ups!! :gleba:
Jestem już zrzeszony w PJN - Pańcia Jest Najważniejsza
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: Jakie kości?

Post autor: panbazyl »

Marta A pisze:Podbijam temat, aby zadać laickie pytanie ;)
Mam dostęp do darmowych kości wołowych prosto z ubojni. Dzwoniłam tam ostatnio, żeby się wywiedzieć czy coś mieliby dla mnie no i zadano mi pytanie: "A jakieś konkretne kości byś chciała?" Na to zwątpiłam ;) W efekcie dostałam wielką reklamówkę z zestawem kości wołowych różnych, no i teraz pytanie: czy z wołowych/ cielęcych są jakieś, których nie powinno się podawać? :mysl_1:
wołowe wszystkie bezpieczne. jedyne jakich nie powinno się dawać to kosci gotowane, oraz pewna doza zdrowego rozsądku przy kościach wieprzowych (na pewno omijamy głowiznę oraz kręgosłup - zwłaszcza jak jest rdzeń kręgowy a dodatkowo na cenzurowanym surowe świńskie podroby - chodzi o chorobę Ajuszkiego).
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ