Szelki - jakie polecacie

Metody szkoleń, technika, kursy...
Awatar użytkownika
aniamam
Posty: 879
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 17:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szelki - jakie polecacie

Post autor: aniamam »

Elja ma teraz 8 miesięcy i już 4 szelki, a jeszcze nie są to nasze docelowe - jako szczenię rośnie dość szybko i wyrasta z kolejnych (na szczęście miałam jeszcze szelki po Wrzosie jak był szczeniakiem i Elja z nich na razie korzysta). Te docelowe kupimy pewnie za 4-6 miesięcy...
Ania M., Wrzos z Zatrzebia & Elja Sokoli Lot
Folap
Posty: 223
Rejestracja: środa 21 lut 2018, 16:18
Gadu-Gadu: 0

Re: Szelki - jakie polecacie

Post autor: Folap »

Dla naszego malucha kupiłem szelki Front Range. Leżą dobrze, dopasować można idealnie.
Tylko w te upały chyba trochę pieskowi będzie w nich za ciepło, więc wypróbujemy je na zewnątrz jak się trochę ochłodzi.
"Przy domu psy szczekają, w kniei zaś ... grają".
Awatar użytkownika
MartaW
Posty: 167
Rejestracja: wtorek 15 maja 2018, 10:08

Re: Szelki - jakie polecacie

Post autor: MartaW »

Co sądzicie o takich szelkach dla szczeniaka?

Podają, że rozmiar M ma wymiary 40-62 cm. Nie bardzo wiem, jakie wymiary może mieć 8 tygodniowy ogóreczek :mysl_1:
Załączniki
83760bba44579070764a34d2d529.jpg
83760bba44579070764a34d2d529.jpg (13.15 KiB) Przejrzano 1760 razy
Marta & Rosa
(Runa z Sarmackiej Tradycji)
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Szelki - jakie polecacie

Post autor: Eni »

MartaW pisze:Co sądzicie o takich szelkach dla szczeniaka?

Podają, że rozmiar M ma wymiary 40-62 cm. Nie bardzo wiem, jakie wymiary może mieć 8 tygodniowy ogóreczek :mysl_1:
Zdecydowanie bardziej gustuję w szelkach typu guard niż step in, jak z Twojego zdjęcia.

A podany wymiar to mniej więcej psiak gabarytów beagle'a czy cocker spaniela.
Załączniki
szelki2.jpg
szelki2.jpg (214.74 KiB) Przejrzano 1728 razy
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Szelki - jakie polecacie

Post autor: SARABANDA »

Popieram Eni. Ja dla młodej miałam szelki Ferplast, spadkowe, po goldence koleżanki.
Takie szelki to dość droga inwestycja, dobrze odkupić używane bo szczeniak szybko wyrośnie. Albo zostawić dla drugiego ogarka :mrgreen:
Bardziej wypasione jak już urośnie koło 8-9 miesiąca.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Szelki - jakie polecacie

Post autor: Eni »

Promocja na klasyczne guardy, bez okuć, regulowane https://johndog.pl/kategoria-produktu/p ... q3EALw_wcB
Folap
Posty: 223
Rejestracja: środa 21 lut 2018, 16:18
Gadu-Gadu: 0

Re: Szelki - jakie polecacie

Post autor: Folap »

Folap pisze:Dla naszego malucha kupiłem szelki Front Range. Leżą dobrze, dopasować można idealnie.
Tylko w te upały chyba trochę pieskowi będzie w nich za ciepło, więc wypróbujemy je na zewnątrz jak się trochę ochłodzi.
Polecam :)
"Przy domu psy szczekają, w kniei zaś ... grają".
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Szelki - jakie polecacie

Post autor: Eni »

No, nie jestem przekonana, czy dopasować można idealnie.
Na drugim zdjęciu nie są dobrze ubrane, bo za wysoko sięgają na karku - zabudowane mają być na mostku dopiero, nie na miękkich częściach szyi, ale też nie mogą blokować barków, za to koniec pasa biegnącego po mostku powinien być tak dłoń za przednimi łapkami, a tutaj psiak stoi, a pasek się prawie z pachą styka...

Czyli wg mnie są kupione raczej za małe (już na ten moment, nie wspomnę, że za tydzień, dwa to po szelkach), bo ten pas od spodu się nie reguluje ani nie rozciąga., co z tego, ze na brzuchu i w karku poszerzycie, jak "pampers" będzie blokował łapki?

Ogar ma spore przedpiersie, ono "zjada" pasy idące pod psiakiem - trzeba sobie zmierzyć, ile pies ma od krawędzi mostka do punktu za zakresem ruchu łokcia przednich łap (u dorosłego psa to mniej więcej ludzka dłoń od pachy) i prosić sprzedawców o podawanie wymiaru także tego paska, bo część szelek nie da się dopasować na ogara (jak będą sięgać odpowiednio daleko, to otwór na głowę i na brzuch będą zbyt duże).

Ja idealnych szelek jeszcze nie znalazłam, a ogara mam ponad 4 lata...
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Szelki - jakie polecacie

Post autor: Ania W »

Mi też się wydaje, że albo te szelki są za małe albo trzeba jeszcze popracować nad ich dopasowaniem.
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Szelki - jakie polecacie

Post autor: SARABANDA »

To M jak wynika z metki, nie wiem czy nie lepiej było od razu większe - L nabyć, Czupryna ma XL.
Dobre będą tylko paski popuścić z przodu, ale szybko z nich wyrośnie.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
ODPOWIEDZ