Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda i ich wspólna Jagna.

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

To jeszcze sporo :sekret: fotek spacerowych na Śląsku po wystawie "Śląskiej" (relacja będzie z wystawy też).
13.10.2019 to na moje oko najbardziej intensywny spacer dla Fatry!! Miała dłuższe, w większym gronie, ale ten był tak wydajny jak patrzyłam na suki, że nie myślę aby go na długo nie pamiętała.
Udział wzięła Elsa - córcia Ruczajka :marzyc: - dla mnie ideał w charakterze i budowie ogara, tylko nie wiem co w sprawie użytkowej u niej siedzi w głowie ;). Struna Agnieszki Czeszki (Juta z Górskiego Świtu) miesiąc młodsza od Fatry, ale wspólny temat złapały niesamowity. Nie wiem czy są świadome, że są rodziną.
Miot S Goniwiatr jest nam bardzo bliski oraz R z Rodu Udry ( Pomna Stary Sad jedna z piękniejszych suczek w eksterierze) super suczka na moje oko 9 lat wstecz :).
Długo zastanawiałam się nad wyborem suki pod moje oczekiwania i padło na miot F Sfora Nemroda. Po Jaskierku z Zagrajboru, w którym płynie krew Flash-a z Południowej Knieji - kochali się z Zajo i mieli wiele wspólnych cech ;), Gniewka i Rokosza - Łowna jeden z niewielu DZIKARZY pracujących w łowisku dorównując Zagajowi :wow_3: .
Nie piszę tego aby wychwalać Zagaja, ale chciałabym aby hodowcy mieli świadomość, że dobrze pracujący "ogar/dzikarz" to nie tylko jeden konkurs, próba pracy, tylko ogromne zacięcie psa do przytrzymania dzika w łowisku. Łowna i Zagaj mieli/ mają t o w sobie. Obserwowałam Łowną i Zagaja w zagrodach i łowiskach i tak zaciętych psów nie widziałam przy żywej zwierzynie. Widziałam Krzyśka biegającego kolejne kółko, odwołującego Łowną i słyszałam siebie/Tomka jak tonem (prostującym wszystkie drzewa w okolicy) dosadnym woła Zagaja. Jeszcze mam w głowie Dunaja Olfactus, który poziomem nie odbiegał od tych psów!!!
Jakiś czas temu rozmawiałam z leśnikiem i właścicielem Drozda (brat Dunaja) koledzy myśliwy, pracujący z psami w łowisku, byli pod wrażeniem pracy "na dziku" Drozda.
Wracając do spacerku mamy sporo fotek :). Pozdrawiamy towarzystwo i Dziękujemy za super spacer.
Załączniki
małe-IMG_6666.jpg
Malowane lale.
Malowane lale.
małe-IMG_6695.jpg
Głowa w wodzie ;).
Głowa w wodzie ;).
małe-IMG_6706.jpg
małe-IMG_6715.jpg
małe-IMG_6724.jpg
małe-IMG_6737.jpg
małe-IMG_6738.jpg
małe-IMG_6740.jpg
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

cd.
Załączniki
małe-IMG_6741.jpg
małe-IMG_6744.jpg
małe-IMG_6768.jpg
małe-IMG_6770.jpg
małe-IMG_6779.jpg
małe-IMG_6783.jpg
małe-IMG_6785.jpg
małe-IMG_6787.jpg
małe-IMG_6811.jpg
małe-IMG_6818.jpg
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

Ostatnie ujęcia:
Załączniki
małe-IMG_6824.jpg
małe-IMG_6834.jpg
małe-IMG_6834.jpg (272.62 KiB) Przejrzano 1039 razy
małe-IMG_6841.jpg
małe-IMG_6851.jpg
małe-IMG_6854.jpg
małe-IMG_6866.jpg
małe-IMG_6873.jpg
małe-IMG_6905.jpg
małe-IMG_6916.jpg
małe-IMG_6917.jpg
Awatar użytkownika
Betty
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 22:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: Betty »

Kasia zdjęcia świetne. Zwłaszcza to ze Struną (chyba dobrze identyfikuję?) otrzepującą się z wody. Akurat świetny upiorny outfit na Haloween :gleba:
No i malowane lale jak talala :gleba:
FORD Ogar z Czarnolasu - mój pierwszy ukochany ogar / moja miłość i pasja :)
https://www.facebook.com/FORD.Ogar.zCzarnolasu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Paulina_T
Posty: 537
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 11:15
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: Paulina_T »

Super spacer!
Hodowla Ogara Polskiego - tel: 604 853 302
https://www.zsosnowejpolany.pl/
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

Betty pisze: niedziela 03 lis 2019, 12:44 Zwłaszcza to ze Struną (chyba dobrze identyfikuję?) otrzepującą się z wody. Akurat świetny upiorny outfit na Haloween :gleba:
No i malowane lale jak talala :gleba:
Dzięki Betty, faktycznie te dwa jej ujęcia pasują idealnie!!
Paulina_T pisze: poniedziałek 04 lis 2019, 09:06 Super spacer!
Faktycznie był bardzo udany!!!
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

44.ZABRZAŃSKA KRAJOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH 13.10.2019 sędzia M.Bruska odbyła się dokładnie w tym samym dniu co mieliśmy ten super spacer na Śląsku.
Bardzo Dziękujemy za pomoc w wejściu i dostaniu się na wystawę właścicielom naszego Nepcia i Jagi :szacun_1: :zgoda: . Też mieli z nami spacerować, ale nie zawsze jest tak jak się planuje ;). Za to Frodo (Alpejski Gończy Krótkonożny) mieszkający z tymi ogarkami był super kolegą do zabawy dla Fatry :marzyc: .
Wystawa w bardzo fajnym miejscu, sporo terenu i przestrzeni - będziemy ją odwiedzać w miarę możliwości!!!
Pani Bruska oceniała nas pierwszy raz, ale jestem obserwatorem jej ocen od jakiegoś czasu i bardzo mi się jej oko podoba. Po pierwsze to oko wie czego chce od ogara, po drugie wszystkie oceny są fajnie objaśnione :zgoda: .
Biegałyśmy sobie wspólnie z Gratą i uzyskując ocenę doskonałą z lokatą II zeszłyśmy bardzo zadowolone :happy3: . Oczywiście w pełni się zgadzałam dlaczego Gracia uzyskała lokatę I. Brawo :brawo_1: !!!
Mamy kilka fot do bazy nie znanych do tej pory ogarów :silacz: .
Dziękujemy Uli od Rozmaryna za pamiątkowe zdjęcia z ringu :marzyc: .
Załączniki
zabrze.jpg
zab.jpg
zab.jpg (119.71 KiB) Przejrzano 940 razy
zabrze11.jpg
zabrze11.jpg (176.5 KiB) Przejrzano 940 razy
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: Eni »

Obrazek
I to się nazywa piękny kłus - wykrok długi, coraz rzadziej widywany na ringach...
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

Eni pisze: wtorek 05 lis 2019, 21:02 I to się nazywa piękny kłus - wykrok długi, coraz rzadziej widywany na ringach...
Dziękujemy Eni.
Na taki kłus to zgrywa się przede wszystkim refleks fotografa :szacun_1: :brawo_1: .
Poza tym faktycznie Fatra ma poprawną prostokątną budowę co nie zakłóca jej ruchu. Oczywiście do tego jeszcze dochodzi zgranie się w biegu o czym często zapominają właściciele na wystawach, niestety nawet pies o fajnej budowie nie zaprezentuje swoich walorów w ruchu jeśli wystawiający będzie biegać innym rytmem. Podobnie jak w tańcu :D .
Psy w kwadracie czy w prostokącie odwróconym (wyższe niż dłuższe) nigdy takiego głębokiego wykroku nie będą miały bo im budowa nie pozwoli.
Zgadzam się, że na ringach ogarzych sporo pojawia się ogarów o zaburzonych proporcjach :( (gończych zresztą też). Wieki temu jak zaczynałam z wystawami taki problem zauważyłam u beagli, brak kwadratowej budowy. Sędziowie wyłapywali ten defekt (na tyle co obserwowałam), teraz problem dotyczy ogarów :placzek:, mam nadzieję że wszyscy sędziowie też to zaczną dostrzegać. Zła budowa nie pomoże ogarowi być wydajnym w długotrwałym gonie, gdzie odbije się to w łowisku.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

Dawno, aby nie powiedzieć, że bardzo dawno nie mieliśmy kołnierza w użytku (dobrze, że zapas mamy na strychu). Wczoraj niestety nastąpił ten dzień :zly1: . Zagaj został poproszony przez OHZ o pomoc w poszukaniu postrzałka i postrzałek znaleziony, podnoszony kilka krotnie i uchodzący :zly2: . Walczyliśmy w Parku Krajobrazowym Gór Sowich między przełęczą Jugowską, a Wielką Sową. Łatwo nie było po tych stromiznach biegać nam :mrgreen: , psy (Zagaj i Fatra) kompletnie nie miały z tym kłopotu.
Efekt taki, że pokaźny dzik pozostawił Zagajowi pamiątkę na łokciu :zly2: .
Plus w domu jedyny w tego jest taki, że Fatra przemieniła się w spokojną panienkę wręcz czuwającą pielegniarkę :D -zobaczymy jak długo :jezyk: .
A tymczasem trzymajcie kciuki aby chłopak szybko doszedł do formy, bo sezon w pełni i robota czeka :silacz: .
Załączniki
z.jpg
z.jpg (288.77 KiB) Przejrzano 838 razy
zajo.jpg
zajo.jpg (116.13 KiB) Przejrzano 838 razy
Zajo1.jpg
Zajo1.jpg (154.38 KiB) Przejrzano 838 razy
ODPOWIEDZ