Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda i ich wspólna Jagna.

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

Ola i Dunaj pisze: wtorek 26 maja 2020, 08:51 Z podziękowaniem za Pliszkę górską ;)
Polecamy się :).
Ewka pisze: wtorek 26 maja 2020, 10:45 Cóż... to ja se westchnę tylko... ach, ach, ach...

Pozdrawiamy i ściskamy :hi_1: .
Czata pisze: wtorek 26 maja 2020, 12:20
Piękne zdjęcia 👍🏻📸 i znowu wracają wspomnienia (okolice Rabe pod Chryszczatą i San w Dwerniczku).
Jagoda dlaczego nie powiedziałaś mi o tak dzikich lasach, wcześniej pojechałabym tam ;) :lol: .

Czata pisze: wtorek 26 maja 2020, 12:20 Zajo ma doskonałą kondycję, w przeciwieństwie do Fatry, która legła u jego stóp :gleba:

Kasiu, dzięki Tobie zaczynam rozpoznawać ptaki (ostatnio rudzika, który nam towarzyszył podczas spaceru) :happy3:
Fakt, Zajo ma mega kondycję jak na swój wiek :silacz: , oby tak zawsze było :prosze_1: . Robił z nami po naście km. Jednego dnia trochę przesadziliśmy, chłopak nie wlókł nogami, ale widziałam po nim, że zaległby najchętniej i spał. Biłam się w pierś tak mocno, że poszłam kolejne 5 km sama po auto, a ekipa drzemała i podziwiała przyrodę. Fatra też kondycją nie grzeszy, trochę łaski nie robi bo jest zdrowym, młodym psem, ale umie oszczędzać łapy, dokładnie w taki sposób jak na fotkach.
Jagoda jest mi bardzo miło, że podobają Ci się moje ptasiory :). Ja też je uwielniam, a rudzik jest w pierwszej trójce uwielbienia :mrgreen: .
Paulina pisze: wtorek 26 maja 2020, 14:27 Imponująca fotorelacja. przepięknie i co za zieleń.
Dziękujemy :marzyc_2: . Zieleń była imponująca i wspominaliśmy, że byłabyś nią zachwycona :piwko: .
Betty pisze: wtorek 26 maja 2020, 22:43 Ale dużo zdjęć. Świetnych oczywiście :happy3: Super dokumentacja foto i podpisy do niej :marzyc_2: Przyjemnie było obejrzeć Was Kasiu i dowiedzieć się, gdzie by tu w Bieszczady :) Jakby co to myślę, że Rysiem mogę służyć :gleba:
Dziękujemę Betty :szacun_1: . Podpisy do zdjęć sprawiają mi niesamowitą frajdę :) . Dla mnie (pewnie nie każdy tak je odbiera, bo nie jest mną) są takie moje :). Czasami śmieszne :tia: , czasami nostalgiczne :marzyc: , a jeszcze kiedyś dosadne :mrgreen: .
Polecam ten rejon, tym bardziej że można z psem. Zastanawiam się nad tym Twoim Rysiem, czy on jest tego świadomy :sekret: .
Pozdrawiam Rysia :hi_1: .

Z dedykacją dla tych co zaglądają na naszego trochę dziwnego bloga :). Mam zagadki dwie - nagrody będą - trzeba dać dwie odpowiedzi ;) .
Załączniki
Co wystawiają dwa ogary?
Co wystawiają dwa ogary?
IMG_1371.jpg (110.81 KiB) Przejrzano 2335 razy
Co to za ptak?
Co to za ptak?
IMG_2311.jpg (52.71 KiB) Przejrzano 2335 razy
Dla Jagody nasza para ogrodowa:samiec makolągwy
Dla Jagody nasza para ogrodowa:samiec makolągwy
IMG_1406.jpg (51 KiB) Przejrzano 2335 razy
i samica makolągwy :).
i samica makolągwy :).
IMG_1418.jpg (85.41 KiB) Przejrzano 2335 razy
Awatar użytkownika
WOJAN OGARUSY
Posty: 215
Rejestracja: sobota 10 lis 2018, 21:51
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Iłża

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: WOJAN OGARUSY »

No to ja celuje w ptaka :mysl_1: To wróbelek!
A co wystawia towarzystwo :zdziw_4: hmmm... sarenka, koziołek.... a może kotek? :D
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: Ewka »

Ptasiora wystawiają..., kuropatwę, bażanta?
Byleby w sercu ciągle maj!
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: Wilga »

Ja też obstawiam, że wystawiają kotka albo bażanta/kuropatwę
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

WOJAN OGARUSY pisze: piątek 29 maja 2020, 08:41 No to ja celuje w ptaka :mysl_1: To wróbelek!
A co wystawia towarzystwo :zdziw_4: hmmm... sarenka, koziołek.... a może kotek? :D
Pierwsze proszę sprecyzować :).
Drugi pudło :(.
Ewka pisze: piątek 29 maja 2020, 11:35 Ptasiora wystawiają..., kuropatwę, bażanta?
Brawo Ewa, bażanta wystawiały kogutka pięknie. Proszę jeszcze o drugą odpowiedź :prosze_1: .
Wilga pisze: piątek 29 maja 2020, 14:55 Ja też obstawiam, że wystawiają kotka albo bażanta/kuropatwę
Bogna to, że Wojan Ogarusy mało zna Zagaj i celuje, że Zajo daje szansę kotu poprzez wystawianie to rozumiem ( nigdy chyba się nie widzieli na żywo), ale Ty ;) .
Kochani, ja nigdy nie przesadzałam mówiąc, że kot na drodze Zagaja to tragedia :placzek: . Byłoby super jakby kota wystawiał, szanse miałby większe, kot oczywiście i ja.
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: Ewka »

Zajuś wystawiający kotka, to to jest bardzo odważne marzenie... rzekłabym nawet, że wyzywające i nieobliczalne ;) Biedny Zajuś na instynkt nic nie poradzi...

Ptasiorka na gałązce nie znam... trochę czapraczek za mało widoczny - może Bogna, hę?

Swoją drogą, jak psiskom, przy tym wystawianiu, ogoniska wyprościło :D
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
WOJAN OGARUSY
Posty: 215
Rejestracja: sobota 10 lis 2018, 21:51
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Iłża

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: WOJAN OGARUSY »

kasiawro pisze: piątek 29 maja 2020, 17:08
WOJAN OGARUSY pisze: piątek 29 maja 2020, 08:41 No to ja celuje w ptaka :mysl_1: To wróbelek!
A co wystawia towarzystwo :zdziw_4: hmmm... sarenka, koziołek.... a może kotek? :D
Pierwsze proszę sprecyzować :).
No to precyzuję - mazurek (ale plamkę na podbródku sobie zasłania więc nie wiem czy samiec czy samica).
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

Ewka, jak miło, że ktoś wie o co mi chodzi, słowa nieobliczalne i wyzywajace są idealnie dobrane :cwaniak:
Co do ogonów, to po nich poznałam, że coś jest wystawiane i czekałam z aparatem.
WOJAN OGARUSY pisze: piątek 29 maja 2020, 18:26 No to precyzuję - mazurek (ale plamkę na podbródku sobie zasłania więc nie wiem czy samiec czy samica).
Brawo - gratulacje :piwko: :brawo_1: !! Też nie wiem czy samiec czy samica. Ja poprostu wiem, jak mało wiem o ptakach :wstydek:
Dziękujemy za udział w zgadywance :szacun_1: :brawo_1: .
Chciał człowiek dwie zagadki podać do jednego konkursu :cwaniak: ,a tu się podzielili aby każdy dostał :silacz: .
No nic, jakoś damy radę aby Was nagrodą obdarzyć ;) .
Wojany i Ewa proszę PW z adresem, w poniedziałek wyślę.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: kasiawro »

Wysyłka poszła, mam nadzieję że dojdzie cała :prosze_1: .
Poza tym u nas się dzieje. Poszliśmy w barter z Natura 2000. Oni nam bardzo ładne oryginalne logo ( z orłem, kolorem i nazwą), a my im ochroną tych siedlisk służymy :cwaniak:
Poza tym szukając co to za roślina jaką spotkałam ostatnio na łące, znalazłam taką stronę:
http://przyrodniczo.pl/
Niesamowita ilość wartościowych informacji. Roślinkę którą odkryłam to dziewanna fioletowa - piękna :marzyc: . Uświadomiła mi to ta strona, że siedliska znajdują się właśnie na Niemczańkich Wzgórzach :wow_3: .
Jest jeszcze mini relacja ze spotkania z Aferą, dla której Fatra straciła głowę :mrgreen: .
Załączniki
Nasze logo :).
Nasze logo :).
Nasi strażnicy :).
Nasi strażnicy :).
Dziewczyny na tle Ogrodu w Wojsławicach.
Dziewczyny na tle Ogrodu w Wojsławicach.
IMG_6291.jpg
IMG_6293.jpg
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Pasja/Rewia Nadbużańskie Granie i Tomkowy Zagaj oraz nasza Fatra Sfora Nemroda

Post autor: qzia »

:marzyc_2: :marzyc_2: :marzyc_2:
ODPOWIEDZ