WRZOS z Zatrzebia

Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: WRZOS z Zatrzebia

Post autor: qzia »

Ja proponuję jeszcze oczy przebadać. No chyba, że to już macie za sobą. Trzymamy kciuki za piękne i zdrowe dzieci.
Szaman Maron
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 10 lis 2019, 17:16

Re: WRZOS z Zatrzebia

Post autor: Szaman Maron »

Tu Szaman
Myślałem, ze tym kandydatem będę ja :D
ale w związku z brakiem wszelkiego rodzaju badań odpadam w przedbiegach :D :psiako:
Awatar użytkownika
aniamam
Posty: 879
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 17:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: WRZOS z Zatrzebia

Post autor: aniamam »

qzia pisze: sobota 29 lut 2020, 10:52 Ja proponuję jeszcze oczy przebadać. No chyba, że to już macie za sobą. Trzymamy kciuki za piękne i zdrowe dzieci.
Oczy badaliśmy jak Elja miała ok. 6-7 miesięcy u mojej koleżanki okulistki Oliwki. Ona niestety nie daje certyfikatów. Wtedy było wszystko OK.
Ania M., Wrzos z Zatrzebia & Elja Sokoli Lot
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: WRZOS z Zatrzebia

Post autor: Eni »

aniamam pisze: sobota 29 lut 2020, 14:49
Oczy badaliśmy jak Elja miała ok. 6-7 miesięcy u mojej koleżanki okulistki Oliwki. Ona niestety nie daje certyfikatów. Wtedy było wszystko OK.
Taki certyfikat to chyba nie jest bezterminowy. A ja osobiście wolę dokładnie zbadanego psa z zaświadczeniem imiennym od weterynarza specjalisty niż niebadanego z 1 certyfikatem. 9
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: WRZOS z Zatrzebia

Post autor: Ania W »

Eni pisze: sobota 29 lut 2020, 18:56 Taki certyfikat to chyba nie jest bezterminowy. A ja osobiście wolę dokładnie zbadanego psa z zaświadczeniem imiennym od weterynarza specjalisty niż niebadanego z 1 certyfikatem. 9
O ile wiem, jest roczny.
Jak tak zrobiłam z prześwietleniem bioder - poszłam do dobrego specjalisty ortopedy i zrobiłam rtg w narkozie z opisem.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: WRZOS z Zatrzebia

Post autor: kasiawro »

aniamam pisze: czwartek 27 lut 2020, 22:19 konsultacji kardiologicznej (już się umówiłyśmy z wujkiem Pawłem na początek marca, że do nas przyjedzie i zbada Elję i Wrzosa).
Aniu co masz na myśli, możesz wypisać co konkretnie?
aniamam pisze: czwartek 27 lut 2020, 22:19 Dodatkowo na początku marca będziemy robić badania genetyczne - profil DNA i w kierunku nosicielstwa B-lokus (odpowiedzialny za barwę brązową, czekoladową).
Z jakiegoś powodu :mysl_1: ?
Szaman Maron pisze: sobota 29 lut 2020, 11:36 Tu Szaman
Myślałem, ze tym kandydatem będę ja :D
ale w związku z brakiem wszelkiego rodzaju badań odpadam w przedbiegach :D :psiako:
Szaman, wszystko przed Tobą :marzyc: . Dziewczyna stawia wysoko poprzeczkę :brawo_1: , ruszaj do weta, a sznur się ustawi :silacz: .
Awatar użytkownika
aniamam
Posty: 879
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 17:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: WRZOS z Zatrzebia

Post autor: aniamam »

Kasiu, nic złego u moich ogrów się nie dzieje; u Wrzosa to aż za dobrze :gleba: :D z apetytem (a jak był młody to taki niejadek....) Trochę są niewybiegane, bo przez problemy rodzinne mam zdecydowanie mniej czasu..... Elisia niedawno zakończyła ciążę urojoną - poprzednim razem to mnie adoptowała jako swojego szczeniaczka, tym razem Wrzos był adoptowany - i się chłopak bardzo dziwił co Elja od niego chce.... :D :D :D

Takie kardiologiczne badanie kontrolne robimy - Wrzos kończy za kilka dni 8 lat i chciałam sprawdzić czy wszystko jest u niego OK; kilka lat temu miał to badanie i było dobrze, ale ostatnio znacznie przytył :zly2: :wstydek: :placzek: i chcę sprawdzić czy jego serducho to ogarnia. A Elja to tak przy okazji.....bo jak już Paweł przyjedzie do mnie do gabinetu zbadać Wrzosa, to od razu i Elisię.....

A badania genetyczne, to taki trochę mój "kaprys" i ciekawość..... :mysl_1:

Badania robię Elji dlatego że chcę mieć poczucie że zrobiłam wszystko co mogłam, aby przyszłe jej potomstwo było zdrowe. Wiadomo, że zawsze jest niepewność, nawet pomimo wykonanych badań; ale będę wiedziała że ja zrobiłam co mogłam.....
Ania M., Wrzos z Zatrzebia & Elja Sokoli Lot
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: WRZOS z Zatrzebia

Post autor: kasiawro »

Aniu chyba się nie zrozumiałyśmy :) .
Chodzi mi co konkretnie będziesz badała pod kątem kardiologicznym? Nie zakładałam, że coś się dzieje ;) , tylko chciałam pod kątem swoich psów wiedzieć :lol: . USG, osłuchowo tylko czy może coś jeszcze...?
Co do Elji to też doskonale rozumiem, że badasz przed szczeniakami :zgoda: .
Awatar użytkownika
aniamam
Posty: 879
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 17:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: WRZOS z Zatrzebia

Post autor: aniamam »

kasiawro pisze: wtorek 03 mar 2020, 22:21 Aniu chyba się nie zrozumiałyśmy :) .
Chodzi mi co konkretnie będziesz badała pod kątem kardiologicznym? Nie zakładałam, że coś się dzieje ;) , tylko chciałam pod kątem swoich psów wiedzieć :lol: . USG, osłuchowo tylko czy może coś jeszcze...?
Co do Elji to też doskonale rozumiem, że badasz przed szczeniakami :zgoda: .
Osłuchowo to sama je badam :happy3: Paweł przyjedzie zrobić im echo serca i ekg
Ania M., Wrzos z Zatrzebia & Elja Sokoli Lot
Awatar użytkownika
aniamam
Posty: 879
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 17:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: WRZOS z Zatrzebia

Post autor: aniamam »

Elisia dzisiaj rano była bardzo dzielna i dała sobie pobrać krew na badania genetyczne..... trochę się obawiałam że będzie problem z pobraniem, bo byłam sama i nie wyobrażałam sobie jak trzymać psa i jednocześnie pobierać mu krew. Ale Elja mnie zaskoczyła - dostała komendę stój i nawet nie drgnęła przy wkłuwaniu igły w żyłę, więc szybko się z tym uporałyśmy. Teraz czekamy na wyniki........
Ania M., Wrzos z Zatrzebia & Elja Sokoli Lot
ODPOWIEDZ