nieOGARnięty blog:)

Awatar użytkownika
Asiun
Posty: 1267
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 17:50
Gadu-Gadu: 4129240
Lokalizacja: pod Warszawą

Re: nieOGARnięty blog:)

Post autor: Asiun »

Samych radości :piwko:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: nieOGARnięty blog:)

Post autor: Ania W »

Zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń :)
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: nieOGARnięty blog:)

Post autor: SARABANDA »

Dużo, dużo zdrowia i samych radości :piwko:
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: nieOGARnięty blog:)

Post autor: miszakai »

Wow, od czerwca skok do grudnia. Niczym Małysz hop i jesteśmy nawet w styczniu! :strach_2:
Wstyd:)
Na dosłownie 2 dni nastał w Osadzie śnieg to popstrykawszy trochę fotek:). Zaczął padać 2.01. po wyjeździe sylwestrowych gości i leżał do 4.01. Dziś już trawa i kupsztony wyłoniły się bezwstydnie.
Krajka dosłownie od wczoraj się zaokrągliła, dzisiaj widziałam glutki śródciążowe , więc wydaje się, że wszystko w porządku i maluchy rosną :marzyc:
W Sywestra odwiedziło nas w sumie 6 psów na 2 domki, w tym 2 tollery. I powiem Wam, że nie taki ogar strasny...Tollery pracujące, tropiące, szkolone. I...szalone :zdziw_5: Aportowały wszystko co się nadawało. Wszystkie zabawki z piaskownicy musiały się ewakuować w tempie błyskawicznym, część nie przeżyła akcji. Buty musiały być pochowane wszystkie a i tak jeden został wywleczony:)
Najlepiej jak Bru spał w wózku na tarasie a one odkryły w mojej torbie wózkowej smaczki. Wyżarły ze środka niemal wszystko i wystraszyły mnie, bo całym wózkiem trzęsło, Bruno się obudził... W końcu szkolone :cwaniak:

Wolę moje zblazy ogarze.

Oficjalnie i tu ogłaszamy, że 1-2.02. urodzą się ogarze maluchy ze skojarzenia:

KRAJKA z Glinianej Osady
i
GULIWER Poszły w Las

Miot będzie na literę U:). ZKwP o/Bydgoszcz

Psy urodzone w Glinianej Osadzie są odchowywane z dużą starannością, w warunkach domowych, z innymi psami, dorosłymi oraz dziećmi. Dbamy aby były w doskonałej kondycji fizycznej i psychicznej. Duży nacisk kładziemy na socjalizację. Szczenięta towarzyszą nam w czynnościach domowych, poznając zapachy i odgłosy życia codziennego. Poznają też bliższe i dalsze otoczenie domu, podczas spacerów czy odwiedzając autem nowe dla nich miejsca. Po osiągnięciu bezpiecznego wieku 2,5-3 tygodni zaczynamy zapraszać gości – dzieci i dorosłych, starszych i młodszych, obce psy i inne zwierzaki. Po to, żeby szczeniaki były bodźcowane i oswajane z obcymi. Przyszli opiekunowie mogą zawsze liczyć na wszelką pomoc w wychowaniu szczenięcia, pielęgnacji i przy pierwszych krokach na wystawach w przypadku osób chcących spróbować swoich sił jako wystawcy.

Wszystkie szczenięta opuszczające nasz dom są odrobaczone i zaszczepione stosownie do wieku, dodatkowo otrzymują preparat zabezpieczający przeciw insektom do zastosowania po ukończeniu 3 miesięcy. Wyposażone w książeczkę zdrowia, metrykę uprawniającą do wyrobienia rodowodu FCI oraz wyprawkę. Każde szczenię posiada tatuaż, jest po przeglądzie miotu Związku Kynologicznego w Polsce ( karta miotu oraz karta przeglądu miotu do wglądu).
Podpisujemy umowę rezerwacji szczenięcia i umowę przekazania szczenięcia.

Dla naszych szczeniąt szukamy dobrych domów, świadomych odpowiedzialności i rasy opiekunów. Będziemy wdzięczni za informacje ułatwiające nam wybór przyszłej rodziny.

Kontakt: www.zglinianejosady.pl Tel. 608672937
slomianaosada@gmail.com
https://www.facebook.com/Z-Glinianej-Os ... 216879890/
DSC_0743 (Copy).JPG
DSC_0743 (Copy).JPG (36.88 KiB) Przejrzano 1700 razy
DSC_0744 (Copy).JPG
DSC_0744 (Copy).JPG (17.4 KiB) Przejrzano 1700 razy
DSC_0745 (Copy).JPG
DSC_0745 (Copy).JPG (54.92 KiB) Przejrzano 1700 razy
DSC_0747 (Copy).JPG
DSC_0747 (Copy).JPG (31.01 KiB) Przejrzano 1700 razy
DSC_0754 (Copy).JPG
DSC_0754 (Copy).JPG (52.01 KiB) Przejrzano 1700 razy
DSC_0759 (Copy).JPG
DSC_0759 (Copy).JPG (56.8 KiB) Przejrzano 1700 razy
DSC_0767 (Copy).JPG
DSC_0767 (Copy).JPG (36.84 KiB) Przejrzano 1700 razy
DSC_0773 (Copy).JPG
DSC_0773 (Copy).JPG (55.77 KiB) Przejrzano 1700 razy
DSC_0779 (Copy).JPG
DSC_0779 (Copy).JPG (32.98 KiB) Przejrzano 1700 razy
DSC_0783 (Copy).JPG
DSC_0783 (Copy).JPG (49.83 KiB) Przejrzano 1700 razy
DSC_0788 (Copy).JPG
DSC_0788 (Copy).JPG (42.98 KiB) Przejrzano 1700 razy
DSC_0791 (Copy).JPG
DSC_0791 (Copy).JPG (50.34 KiB) Przejrzano 1700 razy
DSC_0793 (Copy).JPG
DSC_0793 (Copy).JPG (32.14 KiB) Przejrzano 1700 razy
Niestety jak zwykle trzeba odwracać monitor. Wkleja mi pionowe zdjęcia poziomo i nie ogarniam tego. U mnie na kompie są ok. :zly2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: nieOGARnięty blog:)

Post autor: Ania W »

Monitor odwrócony -ładnie śniegowo :marzyc_2:
miszakai pisze: sobota 05 sty 2019, 22:07
Miot będzie na literę U:). ZKwP o/Bydgoszcz
To się może załapią "moje" Urocza i Ufna...mi zabrakło kandydatek :(
Awatar użytkownika
Betty
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 22:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: nieOGARnięty blog:)

Post autor: Betty »

Jeśli mogę coś podrzucić - bo strasznie lubię wymyślać imiona dla ogarków - na razie 2 zaistniały: Zaśpiew Ostoja znad Łyny i Szacun Mazowieckie Ogary. Jeśli się coś spodoba to bierzcie... Będę szczęśliwa :happy3:

Inspirowałam się m.in.słownikiem terminów staropolskich, gwarą łowiecką, Fauna i flora, muzyka...

Dla piesków:
Umiar, Umysł, Ursus, Ugonek (dawne: zabieganie), Upust, Urost (wzrost), Urodny, Uświt, Ułan, Unita, Umyk, Ulryk, Ucieszny, Ukrasny, Uroczy, Utok, Udany, Ugaj, Ugier, Ugryź ;) Uskok, Unik, Unikat, Utrop, Ujazd, Ukaz, Ukojny, Ukres, Ukrop, Uległy, Uluby, Urok, Urwis, Usarz (Husarz), Usiłek (od usiłowania), Ustroń, Uszaty, Uśmiech, Uważny, Uznany, Urson,
Dla sunieczek:
Uradka, Utrata, Ulga, Unia, Uhla, Uroda, Ulena, Ukrasa, Układna, Utoka, Ulotna, Ukta, Uważna, Ucieszna, Ubawa, Uciecha, Uczta, Ugoda, Uhaa, Uta, Uherka, Ukleja / Uklejka, Umiła, Ukraina, Uzda, Ulena, Ulewa, Ultra, Umbra, Upojna, Uważna, Urocza, Utopia, Uważka,Ułudka. Używka, Utulna, Ucałowana, Ukochana (trochę długie....)

Ufff! Poszłam po bandzie :lol: :gleba:
FORD Ogar z Czarnolasu - mój pierwszy ukochany ogar / moja miłość i pasja :)
https://www.facebook.com/FORD.Ogar.zCzarnolasu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: nieOGARnięty blog:)

Post autor: Ewka »

Nieźle tam u Was duło... nawet zdjęcia powaliło :mrgreen:

Cieszę się razem z Wami na dzieciaki Krajki i Guliwera.
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: nieOGARnięty blog:)

Post autor: miszakai »

Ewka pisze: wtorek 08 sty 2019, 15:14 Nieźle tam u Was duło... nawet zdjęcia powaliło :mrgreen:
:D
Cieszę się razem z Wami na dzieciaki Krajki i Guliwera.
Dziękuję 😊

Beata, dziękuję za imionkowe inspiracje. Niektóre z nich są już na mojej liście, kilka nowych się spodobało. Super 😍

Ania, Ufna ładnie. Te przymiotnikowe są też fajne, bo i dla suni i dla psa, łatwo dostosować 😉
Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: nieOGARnięty blog:)

Post autor: kasiawro »

Nie wiem czy Unikat był proponowany - mi się z "bolesławcem" kojarzy i ogarem :).
Awatar użytkownika
Betty
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 22:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: nieOGARnięty blog:)

Post autor: Betty »

kasiawro pisze: wtorek 08 sty 2019, 22:29 Nie wiem czy Unikat był proponowany - mi się z "bolesławcem" kojarzy i ogarem :).
Tak Kasiu o ile pamiętam to zaproponowałam. Też mi się baaaardzo podoba! Jest unikatowe :happy3:
FORD Ogar z Czarnolasu - mój pierwszy ukochany ogar / moja miłość i pasja :)
https://www.facebook.com/FORD.Ogar.zCzarnolasu/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ