Drumla z Goniwiatrów

Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Drumla z Goniwiatrów

Post autor: Eni »

Wigro pisze:
Mikołaj pisze:Karma Husse, kasza jęczmienna, makaron, kurczak, indyk, serca, żołądki, wątróbki.
Nie polecam kaszy i kurczaka,
poszukaj wołowiny, dziczyzny z kartoflami, tak z kartoflami- nie uczulają.
Wszystko może uczulać. Zarówno wołowina, jak i ziemniaki czy ryby. Tak na marginesie, to pies nadal jest mięsożercą...
Albo sprawdzacie przez eliminację, albo testami, na co pies uczulony. Nadmierne sypanie się nie jest normalne moim zdaniem i warto znaleźć przyczynę.
Mikołaj
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 09 lip 2017, 13:56

Re: Drumla z Goniwiatrów

Post autor: Mikołaj »

hania pisze:Zmieniłabym na próbe karmę. Nasze psy po Husse sypały sie mocno.
Jakieś sugestie? Bo to temat u nas trudny - Drumla nie przepada za suchą karmą. Gardziła Royalem, później Boschem, podobnie Joserą... Husse od biedy zjada, oczywiście tylko po wymieszaniu z jakimś dobrym mięskiem :)
Awatar użytkownika
Angelika
Posty: 612
Rejestracja: czwartek 04 maja 2017, 21:41
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: okolice Zawiercia

Re: Drumla z Goniwiatrów

Post autor: Angelika »

Nie wiem jaki macie budżet na karmę :jezyk_3: Orijen, Acana, Alpha Spirit, Farmina? To zawsze jest trudny temat... można też o barfie pomyśleć skoro lubi mięsko :silacz:
Mikołaj
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 09 lip 2017, 13:56

Re: Drumla z Goniwiatrów

Post autor: Mikołaj »

No Husse do budetowych nie należy, więc to nie jest temat. Ważne, żeby była dzięki tej karmie zdrowa (w tym: nie sypała się cięgiem przez parę miesięcy) i żeby lubiła ją jeść w połączeniu z innymi produktami. Przy Joserze potrafiła perfekcyjnie wybrać wszystko wokół, byleby karmy nie tknąć - cierpliwość budziła podziw :)

Pytanie tylko czy coś tu da się rzeczywiście zrobić czy nie jest tak, że po prostu trzeba z tym żyć. Takie wrażenie odniosłem pobieżnie przeglądając część wątku pt. "Linienie"
Awatar użytkownika
Angelika
Posty: 612
Rejestracja: czwartek 04 maja 2017, 21:41
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: okolice Zawiercia

Re: Drumla z Goniwiatrów

Post autor: Angelika »

Moja się posypała jak ją uczulił Brit Care, normalnie prawie nic się nie sypie, więc nie wiem.. może to zależy od ogarka indywidualnie...preparaty co napisałam na pewno pomogą i wzmocnią włos. A z karmą to musicie trafić na taką, która jej posmakuje i będzie służyć... Alpha Spirit, Platinum, Simpsons, Essential Estate Living (mogę wysłać Wam taką tabelke, w której barfne korepetycje zrobiły spis dobrych karm). Pozdrawiam :hi_1:
Ostatnio zmieniony wtorek 20 lut 2018, 20:28 przez Angelika, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Drumla z Goniwiatrów

Post autor: kasiawro »

Pytanie właśnie się samo nasuwa, czy to je linienie to nadmierne, czy Wy tylko tak postrzegacie ;)?
Może dom był perfekcyjnie czysty bez psa, a teraz widzicie sierść i dom już nie będzie idealnie czysty.
Mikołaj chyba czas się przyzwyczaić :piwko:
Sierść je się błyszczy?
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Drumla z Goniwiatrów

Post autor: Eni »

Mikołaj pisze: Pytanie tylko czy coś tu da się rzeczywiście zrobić czy nie jest tak, że po prostu trzeba z tym żyć. Takie wrażenie odniosłem pobieżnie przeglądając część wątku pt. "Linienie"
Moja się nie sypie. Jak miała łupież uparcie dążyłam do dojścia przyczyny i okazała się nią alergia na wypełniacze z karm. Przeszłam na barf i łupież zniknął, a pies zyskał łałok i pozostawił za sobą wszelkie problemy trawienne przypisywane rzekomemu delikatnemu żołądkowi.
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Drumla z Goniwiatrów

Post autor: SARABANDA »

Drumla jeszcze je juniora. Też bym spróbowała zmienić karmę i ograniczyć ilość jedzenia poza suchą karmą do przysmaków dydaktycznych i gryzaków.
Ostatnio sprawdziła mi się Farmina bezzbożowa z jagnięciną i dynią i w wersji junior i dorosłej u dwóch psów.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

Re: Drumla z Goniwiatrów

Post autor: Wigro »

Eni pisze:
Wigro pisze:
Mikołaj pisze:Karma Husse, kasza jęczmienna, makaron, kurczak, indyk, serca, żołądki, wątróbki.
Nie polecam kaszy i kurczaka,
poszukaj wołowiny, dziczyzny z kartoflami, tak z kartoflami- nie uczulają.
Wszystko może uczulać. Zarówno wołowina, jak i ziemniaki czy ryby. Tak na marginesie, to pies nadal jest mięsożercą...
Albo sprawdzacie przez eliminację, albo testami, na co pies uczulony. Nadmierne sypanie się nie jest normalne moim zdaniem i warto znaleźć przyczynę.
Pierwszy raz słyszę aby ziemniaki, bataty uczulały.
Może puszki ROCCO z wołowiną ?- mój z makaronem psim zaparzanym na wyjazdach mam spoko.
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Drumla z Goniwiatrów

Post autor: hania »

Jeżeli je karme juniora + mięso to problemem może być zbyt duża ilość białka.
ODPOWIEDZ