Runa z Sarmackiej Tradycji

Awatar użytkownika
MartaW
Posty: 167
Rejestracja: wtorek 15 maja 2018, 10:08

Re: Runa z Sarmackiej Tradycji

Post autor: MartaW »

W niedzielę wybraliśmy się na spacer w kolejne polecone na forum miejsce, czyli na Górę św. Doroty w Będzinie. Góra niezbyt imponująca ale wokół rozległe pola, więc było gdzie pohasać :happy3:
Załączniki
Honeyview_dorotka1.jpg
Honeyview_dorotka1.jpg (207.13 KiB) Przejrzano 1056 razy
Honeyview_dorotka2.jpg
Honeyview_dorotka3.jpg
Honeyview_dorotka4.jpg
Honeyview_dorotka7.jpg
Honeyview_dorotka8.jpg
Marta & Rosa
(Runa z Sarmackiej Tradycji)
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Runa z Sarmackiej Tradycji

Post autor: qzia »

MartaW pisze: poniedziałek 04 mar 2019, 10:50
qzia pisze: poniedziałek 04 mar 2019, 10:20 Wyznaje zasadę, że szczeniak powinien "jeść do woli". No może bez przesady. Nie cały worek na raz ale duuużo.
A ile to jest dużo :zdziw_4: Bo gdyby u nas było do woli, to obawiam się, że Rosa jadłaby aż skończyłby się worek. Teraz daję 3 razy dziennie po 140 g + ucho/kość/inny smakołyk.
U mnie karmę dawkuję kubkami Grycana czyli takimi półlitrowymi. Astra, która jest od Rosy starsza około 3 miesiące je 2 x po półtora lub nawet po 2 kubki Grycana karmy Josera Kids. Większość ogarów je u mnie po 2 kubki dziennie :mrgreen: Zasadę mam tak a, że jeśli pies jest za gruby to mniej daję a jak za chudy to więcej. Parę miesięcy temu Astra była jak pulpecik. Od 2 -3 miesięcy podskoczyła i ładnie się wyciągnęła. Ona jest ogólnie dość dużą suką. Całą tę pseudo nadwagę pięknie przebudowała na mięśnie. Myślę, że Rosa może mieć więcej spacerów ale Astra z kolei siedzi cały dzień na dworze i dużo bawi się z innymi psami. Pewnie aktywność mają podobną. Rosa na zdjęciach wygląda na szczuplaka. :niewka:
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Runa z Sarmackiej Tradycji

Post autor: kasiawro »

MartaW myślę, że nie możesz jej też diametralnie teraz zwiększyć tych dwóch porcji bo jelita nie przyzwyczajone i mogą być rewolucje gastryczne, a tego nikt nie lubi włącznie z psem. Zacznij jej dawać może 3 razy dziennie, czyli dodatkowo jeszcze jedną porcję + te przegryzki. Zobaczysz jak będzie to się zmieniało i wtedy ocenisz. Ja tak bym zrobiła ;) . Co ona dostaje?
Poza tym jakie kupy ona teraz robi i czy odrobaczana była? Znam takie przypadki, że pomimo dobrej karmy, zjadaniu sporo, wyniki dobre, a pies był chudy, potem z wiekiem to się zmieniło - czasami dany typ tak ma.
Ja już chyba pisałam Ci, abyś nie patrzyła na wytyczne producenta, a obserwowała psa - trzymam kciuki :silacz: !!!
Awatar użytkownika
MartaW
Posty: 167
Rejestracja: wtorek 15 maja 2018, 10:08

Re: Runa z Sarmackiej Tradycji

Post autor: MartaW »

kasiawro pisze: poniedziałek 04 mar 2019, 11:41 Zacznij jej dawać może 3 razy dziennie, czyli dodatkowo jeszcze jedną porcję + te przegryzki.
Dostaje 3 razy dziennie ;) Próbowaliśmy 4 razy dziennie (kiedy okazało się, że za mało waży to wprowadziłam czwarty posiłek), ale przy pracy po 8h to było uciążliwe. Także teraz dostaje 3 razy po 140 g.
kasiawro pisze: poniedziałek 04 mar 2019, 11:41 Zobaczysz jak będzie to się zmieniało i wtedy ocenisz.
Widzę, że zaczęła się zaokrąglać, także idziemy ku lepszemu.
kasiawro pisze: poniedziałek 04 mar 2019, 11:41 Co ona dostaje?
Brit premium junior large
kasiawro pisze: poniedziałek 04 mar 2019, 11:41 Poza tym jakie kupy ona teraz robi i czy odrobaczana była?
Odrobaczana była w styczniu, kupy normalne, no chyba, że coś zje na spacerze, a to się niestety często zdarza, bo nawet na asfalcie potrafi coś znaleźć :zly2:

W lutym Rosa była sterylizowana, więc nie chcę też przesadzić z tym zwiększaniem porcji, żeby jej nie utuczyć.
Marta & Rosa
(Runa z Sarmackiej Tradycji)
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Runa z Sarmackiej Tradycji

Post autor: aganowaczek »

Moje suki po sterylce wcale nie tyły. Marta spokojnie, ona jest drobnej kości, tak łatwo nie zrobisz z niej pulpeta :mrgreen: Tak jak wcześniej Ci pisałam na priva i jak dziewczyny piszą - ona rośnie, musi mieć z czego wyrzeźbić mięśnie. Nie martwiłabym się, że w tym okresie może być za gruba.
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Runa z Sarmackiej Tradycji

Post autor: Eni »

MartaW pisze: poniedziałek 04 mar 2019, 12:36
W lutym Rosa była sterylizowana, więc nie chcę też przesadzić z tym zwiększaniem porcji, żeby jej nie utuczyć.
Chora była, że tak wcześnie została wysterylizowana?
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Runa z Sarmackiej Tradycji

Post autor: kasiawro »

MartaW pisze: poniedziałek 04 mar 2019, 12:36 Dostaje 3 razy dziennie ;) Próbowaliśmy 4 razy dziennie (kiedy okazało się, że za mało waży to wprowadziłam czwarty posiłek), ale przy pracy po 8h to było uciążliwe. Także teraz dostaje 3 razy po 140 g.
MartaW w takim razie rekomenduję te 3 porcje zwiększyć trochę :).
Będzie dobrze :).
Awatar użytkownika
MartaW
Posty: 167
Rejestracja: wtorek 15 maja 2018, 10:08

Re: Runa z Sarmackiej Tradycji

Post autor: MartaW »

kasiawro pisze: poniedziałek 04 mar 2019, 14:32 MartaW w takim razie rekomenduję te 3 porcje zwiększyć trochę :).
Będzie dobrze :).
Tak zrobię, dziękuję wszystkim za rady :szacun_1:
Marta & Rosa
(Runa z Sarmackiej Tradycji)
Awatar użytkownika
MartaW
Posty: 167
Rejestracja: wtorek 15 maja 2018, 10:08

Re: Runa z Sarmackiej Tradycji

Post autor: MartaW »

Eni pisze: poniedziałek 04 mar 2019, 14:17 Chora była, że tak wcześnie została wysterylizowana?
Nie, taką decyzję podjęliśmy po konsultacjach z weterynarzem.
Marta & Rosa
(Runa z Sarmackiej Tradycji)
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Runa z Sarmackiej Tradycji

Post autor: Ania W »

MartaW pisze: poniedziałek 04 mar 2019, 15:36
Eni pisze: poniedziałek 04 mar 2019, 14:17 Chora była, że tak wcześnie została wysterylizowana?
Nie, taką decyzję podjęliśmy po konsultacjach z weterynarzem.
Strasznie wcześnie....Myślę, że ponieważ została wysterylizowana nie tylko przez zakończeniem rozwoju, ale nawet wzrostu to "odcięcie" hormonów też wpłynie na jej budowę.
ODPOWIEDZ