Runa z Sarmackiej Tradycji

Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Runa z Sarmackiej Tradycji

Post autor: kasiawro »

Fajnie, że macie blisko siostrę blondaskę i jakie tańce na asfalcie odchodziły :marzyc_2: ;).

Co do porcji to zwiększyłabym bez względu na to co piszą na opakowaniu lub dodawała puszki itp :mysl_1: . Zawsze powtarzam, że opis jest orientacyjny i trzeba obserwować psa i korygować w jedną lub drugą stronę. To napisałam ja, ta co zawsze "krzyczy na właścicieli grubych ogarów" :zgoda:
Awatar użytkownika
MartaW
Posty: 167
Rejestracja: wtorek 15 maja 2018, 10:08

Re: Runa z Sarmackiej Tradycji

Post autor: MartaW »

kasiawro pisze: poniedziałek 18 lut 2019, 20:48 Fajnie, że macie blisko siostrę blondaskę i jakie tańce na asfalcie odchodziły :marzyc_2: ;).
Dziewczyny były gwiazdami w parku :)
kasiawro pisze: poniedziałek 18 lut 2019, 20:48 Co do porcji to zwiększyłabym bez względu na to co piszą na opakowaniu lub dodawała puszki itp :mysl_1: .
Zwiększyłam nieco pojedynczą porcję i dołożyłam jeden posiłek, w sumie dostaje 440 g dziennie + bonusy. Wydaje się, że jest trochę "spokojniejsza" nie chce mi zeżreć połowy ręki, kiedy jej podaję smaczki :roll:
kasiawro pisze: poniedziałek 18 lut 2019, 20:48 To napisałam ja, ta co zawsze "krzyczy na właścicieli grubych ogarów" :zgoda:
Pytanie brzmi, kiedy jest jeszcze w normie, a kiedy już "gruby". Biorąc pod uwagę źródła, które wskazują wagę dorosłej suki na 22-25 kg, to większość tych autorów chyba nigdy dorosłego ogara nie widziała :zdziw_4: Pomijając moją biedną, wychudzoną Rosę (mam nadzieję, że szybko nadrobimy i nie będzie to miało konsekwencji w przyszłości) to z tego co widzę suki osiągają taką wagę grubo przed ukończeniem pierwszego roku.
Marta & Rosa
(Runa z Sarmackiej Tradycji)
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Runa z Sarmackiej Tradycji

Post autor: kasiawro »

Nie wiem w jakich źródłach to wyczytałaś, ale to są stare dane i mniej aktualne, myślę że autorzy widzieli ogary ale w starym typie. Społeczeństwo rośnie i ogary też ;).
Załączam link do wzorca:
http://klubogarapolskiego.pl/?page_id=97
Jak widać tam waga już została uogólniona, właśnie dla zachowania proporcji.
Poza tym dwa psy mogą podobnie ważyć i być w zbliżonej wielkości i budowy a wyglądać zupełnie odmiennie. Pies wybiegany z pięknie wypracowanymi mięśniami i pies nie wybiegany z dużymi wałkami tłuszczu. Nie będę wklejać fotek bo zawsze mogłabym kogoś urazić, ale pamiętaj że mięśnie też ważą nie tylko nadwaga ;).
Trzymam za Was kciuki i dawajcie znać jak Wasze postępy :silacz:
Awatar użytkownika
Betty
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 22:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Runa z Sarmackiej Tradycji

Post autor: Betty »

kasiawro pisze: poniedziałek 18 lut 2019, 20:48 Fajnie, że macie blisko siostrę blondaskę i jakie tańce na asfalcie odchodziły :marzyc_2: ;).

też bardzo podobały mi się szaleństwa dziewczyn :P

To napisałam ja, ta co zawsze "krzyczy na właścicieli grubych ogarów" :zgoda:
A tu mnie Kasiu zaskoczyłaś, że to Ty wtykasz grube ogary :strach_2: Myślałam, że kogoś inego specjalność ;) ;) ;)
FORD Ogar z Czarnolasu - mój pierwszy ukochany ogar / moja miłość i pasja :)
https://www.facebook.com/FORD.Ogar.zCzarnolasu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Runa z Sarmackiej Tradycji

Post autor: kasiawro »

Betty pisze: wtorek 19 lut 2019, 15:34 A tu mnie Kasiu zaskoczyłaś, że to Ty wtykasz grube ogary :strach_2: Myślałam, że kogoś inego specjalność ;) ;) ;)
Wtykać nie wtykam, ale wytykam jak najbardziej :D .
Myślę, że nie jestem w tym sama na forum i poza nim :mrgreen: .
Awatar użytkownika
Betty
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 22:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Runa z Sarmackiej Tradycji

Post autor: Betty »

[/quote]

Wtykać nie wtykam, ale wytykam jak najbardziej :D .
Myślę, że nie jestem w tym sama na forum i poza nim :mrgreen: .
[/quote]

Kasia no oczywiście o wytykanie mi chodziło :wstydek:
FORD Ogar z Czarnolasu - mój pierwszy ukochany ogar / moja miłość i pasja :)
https://www.facebook.com/FORD.Ogar.zCzarnolasu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
MartaW
Posty: 167
Rejestracja: wtorek 15 maja 2018, 10:08

Re: Runa z Sarmackiej Tradycji

Post autor: MartaW »

Księżniczka pozowała w nowym zestawie :brawo_1:
Załączniki
Honeyview_Zdjecie1 (1).jpg
Honeyview_Zdjecie1 (1).jpg (94.5 KiB) Przejrzano 715 razy
Honeyview_Zdjecie2 (2).jpg
Honeyview_Zdjecie2 (2).jpg (173.23 KiB) Przejrzano 715 razy
Honeyview_Zdjecie3 (2).jpg
Honeyview_Zdjecie3 (2).jpg (158.42 KiB) Przejrzano 715 razy
Marta & Rosa
(Runa z Sarmackiej Tradycji)
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Runa z Sarmackiej Tradycji

Post autor: kasiawro »

Jaka Miki :).
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Runa z Sarmackiej Tradycji

Post autor: qzia »

Pewnie wielkim specem od karmienia nie jestem :mrgreen: ale prawie nigdy nie czytam zalecanych dawek na opakowaniach karmy. No chyba, że pies je i je i ciągle jest za chudy. Wtedy sprawdzam czy nie za mało daje ale to dotyczy głównie małych psów. Wyznaje zasadę, że szczeniak powinien "jeść do woli". No może bez przesady. Nie cały worek na raz ale duuużo. Nie patrzę na racje sugerowane. Zwłaszcza psy które rosną. Szczeniaki rosną etapami. Trochę wszerz. Potem trochę wyciągają się łapy. Potem grzbiecik się wydłuża. Zaczyna znikać tłuszczyk i ładnie modelują się mięśnie. Jeśli nie będzie tłuszczyku to nie będzie czego modelować. Nie oszczędzajmy na karmieniu dzieciaka. :mysl_1: :mysl_1:
Awatar użytkownika
MartaW
Posty: 167
Rejestracja: wtorek 15 maja 2018, 10:08

Re: Runa z Sarmackiej Tradycji

Post autor: MartaW »

qzia pisze: poniedziałek 04 mar 2019, 10:20 Wyznaje zasadę, że szczeniak powinien "jeść do woli". No może bez przesady. Nie cały worek na raz ale duuużo.
A ile to jest dużo :zdziw_4: Bo gdyby u nas było do woli, to obawiam się, że Rosa jadłaby aż skończyłby się worek. Teraz daję 3 razy dziennie po 140 g + ucho/kość/inny smakołyk.
Marta & Rosa
(Runa z Sarmackiej Tradycji)
ODPOWIEDZ