Ford Ogar z Czarnolasu

Awatar użytkownika
Betty
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 22:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ford Ogar z Czarnolasu

Post autor: Betty »

Czyli na Mazurach już jesień....

Wróciliśmy do hotelu. Jeszcze przejście na plażę nad jeziorem Kuchenka. Świetna nazwa :!: Bardzo mi się podoba.
Na terenie hotelu w drodze do samochodu, natknęliśmy się na młodą parę ze słodką małą dziewuszką, uwielbiającą pieski. I znowu mama dziewuszki prawidłowo rozpoznała rasę, bo też córka myśliwego. Miło było słuchać, jak świadomie wychowuje córkę, jak powinna traktowa psy i jak zachowywać się do obcych psów. Miło :marzyc_2:

Na koniec jeszcze krótki spacer w samych Mikołajkach i kawa plus gofer z bitą śmietaną. Pycha :marzyc: No i droaga powrotna do Wawy. Ford jak zwykle prowadził auto razem z nami. Niesamowity z niego podróżnik się zrobił :mysl_1:
Załączniki
Plaża nad jeziorem Kuchenka.
Plaża nad jeziorem Kuchenka.
IMG_8519m.JPG (108.25 KiB) Przejrzano 1135 razy
Pomost w oddali...
Pomost w oddali...
IMG_8527m.JPG (223.43 KiB) Przejrzano 1135 razy
Apetyczna dzika róża.
Apetyczna dzika róża.
IMG_8531m.JPG (82.8 KiB) Przejrzano 1135 razy
Za wałem...
Za wałem...
IMG_8536m.JPG (192.96 KiB) Przejrzano 1135 razy
Pola opodal hotelu.
Pola opodal hotelu.
IMG_8537m.JPG (121.94 KiB) Przejrzano 1135 razy
Ostatni rzut oka na naszą miejscówę.
Ostatni rzut oka na naszą miejscówę.
IMG_8539m.JPG (175.62 KiB) Przejrzano 1135 razy
Mikołajki i most.
Mikołajki i most.
IMG_8549m.JPG (108.71 KiB) Przejrzano 1135 razy
Chłopaki na moście :)
Chłopaki na moście :)
IMG_8550m.JPG (105.54 KiB) Przejrzano 1135 razy
Most w całej okazałości.
Most w całej okazałości.
IMG_8552m.JPG (91.16 KiB) Przejrzano 1135 razy
FORD Ogar z Czarnolasu - mój pierwszy ukochany ogar / moja miłość i pasja :)
https://www.facebook.com/FORD.Ogar.zCzarnolasu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Marian70
Posty: 37
Rejestracja: piątek 13 kwie 2018, 22:38

Re: Ford Ogar z Czarnolasu

Post autor: Marian70 »

kasiawro pisze: czwartek 03 paź 2019, 21:52 Relacja z warsztatów mega - Betty :brawo_1: .
Foto z przytulaskami Frajdy i Forda w aucie :marzyc: . Sesja z Frugo po środku ..., ona wygląda jakby ją te ogary adoptowały. Stadnina zawsze jest ciekawa więc zazdroszczę wycieczki tylko czemu te źrebaki mają taki ciemne koło nosa- ropowica :mysl_1: ?

Gdzie następny wyjazd?
Cześć. Odpowiem na pytanie o źrebaki. One są jak najbardziej zdrowe. Źrebięta między czwartym a szóstym miesiącem życia zmieniają sierść z noworodkowej na troszkę starszą. Linienie i porastanie nowej sierści zaczyna się od okolic nozdrzy, powiek oczu, pachwin. Na miejsce kosmatej długiej, kosmatej sierści źrebiecej zaczyna wyrasta krótka sierść, gładka z połyskiem. Teraz zaczyna być widać jaką naprawdę będzie miał maść rosnący koń. Na tych zdjęciach możemy zobaczyć, że oba źrebaki będą ciemniejsze niż gdy się urodziły. Za jakiś miesiąc będą wyglądały jakby je mole wyżarły (byłam ostatnio szkoda że nie zrobiłam zdjęć) bo sierśc będzie łatami wymieniała się na całym ciele i będą miały takie dziury wszedzie. Jest to okres kiedy faktycznie koniki wyglądają na "parszywe". My koniarze zawsze wtedy z nich się śmiejemy bo są paskudne...
Marian70
Posty: 37
Rejestracja: piątek 13 kwie 2018, 22:38

Re: Ford Ogar z Czarnolasu

Post autor: Marian70 »

qzia pisze: wtorek 01 paź 2019, 15:12 Aniołki cudowne :marzyc: :marzyc: Koniki i kotek oczywiście też :mrgreen: A mur postarzany i z graffiti super
Ta stadnina pamięta Prusy Wschodnie.Duzo tam detali po tamtych czasach. Mur nie jest postarzany tylko pozostawiony tak jak go gospodarze zastali. To pozostałości po gorzelni. Po wojnie oczywiście był tu PGR a później to już powolne dźwignie z ruiny tego miejsca. To podnoszenie z ruiny trwa z resztą do dziś bo niełatwo wyremontować tak duży obiekt nawet przy zastrzyku forsy z różnych dotacji Unii itp. Ale właściciele, prywatnie nasi kawaleryjscy przyjaciele to ludzie pełni optymizmu i energii. Mur specjalnie pozostawili mimo, że nie ma żadnego "taktycznego" znaczenia by przypominał o historii.
Awatar użytkownika
Betty
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 22:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ford Ogar z Czarnolasu

Post autor: Betty »

Marian70 pisze: sobota 12 paź 2019, 07:36
Ta stadnina pamięta Prusy Wschodnie.Duzo tam detali po tamtych czasach. Mur nie jest postarzany tylko pozostawiony tak jak go gospodarze zastali. To pozostałości po gorzelni. Po wojnie oczywiście był tu PGR a później to już powolne dźwignie z ruiny tego miejsca. To podnoszenie z ruiny trwa z resztą do dziś bo niełatwo wyremontować tak duży obiekt nawet przy zastrzyku forsy z różnych dotacji Unii itp. Ale właściciele, prywatnie nasi kawaleryjscy przyjaciele to ludzie pełni optymizmu i energii. Mur specjalnie pozostawili mimo, że nie ma żadnego "taktycznego" znaczenia by przypominał o historii.
Mania, jeżeli chodzi o mur to bardzo dobrze, że tak go zostawili. Ja osobiście byłam nim zachwycona. Jest urokliwy :marzyc:
FORD Ogar z Czarnolasu - mój pierwszy ukochany ogar / moja miłość i pasja :)
https://www.facebook.com/FORD.Ogar.zCzarnolasu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Betty
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 22:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ford Ogar z Czarnolasu

Post autor: Betty »

Dzisiaj "zaliczyliśmy" nasz drugi konkurs tropowy tj. Międzynarodową Ocenę pracy Tropowców dla Psów Ras Polskich w Zamostkach. Ja osobiście byłam już troszkę spokojniejsza, choć jeszcze się plątałam :wstydek: Ale idzie ku lepszemu, bo ocena podskoczyła z 2 na 3 :silacz:
Dzisiaj postanowiłam zaryzykować i odłożyć Forda luzem :strach_2: I okazało się, że nie zawiódł mnie, ani drgnął :uff: więc otrzymaliśmy tutaj maxa.
W sumie punktów otrzymaliśmy 74, więc DYPLOM II STOPNIA :happy3: Miejsce 11 na 24 psy. Wśród ogarów byliśmy drudzy :happy3: Najlepszym ogarem została Bystra czyli Fiona Pola i Gaje Ołtarzew z Jackiem i Anką - miło było się znowu z Wami spotkać :zgoda: Ciocia Forda (bo rodzona siostra taty - Felixa) otrzymała dyplom I stopnia.
Praktycznie wszystkie psy otrzymały dyplomy, a było ich czyli ogarów 7 sztuk! GRATULACJE DLA WSZYSTKICH :piwko:
Szczegółowe wyniki będą na pewno w wątku Zamostkowym. Dodam, że najpiękniejszym ogarem został Zoran Ostoja znad Łyny, a najpiękniejszym psem konkursu Beretta Sfora Telimeny (sunia GP).
Warunki były trudne, Piękna słoneczna i ciepła pogoda, jak również bliskość Warszawy, gdzie ludzi dużo mieszka sprawiły, że radośnie pokrzykujących grzybiarzy była cała masa oczywiście. Byli wszędzie :!: Z prawej i lewej, z tyłu i z przodu :?: Byliśmy dosłownie otoczeni :!: Do tego dość mocne podmuchy i zawirowania wiatru płatały psom figle...
Załączniki
IMG_8554.JPG
IMG_8554.JPG (114.32 KiB) Przejrzano 1096 razy
IMG_8557.JPG
IMG_8557.JPG (135.01 KiB) Przejrzano 1096 razy
Nasze nagrody...
Nasze nagrody...
IMG_8558.JPG (117.13 KiB) Przejrzano 1096 razy
...i trofea.
...i trofea.
IMG_8559.JPG (115.05 KiB) Przejrzano 1096 razy
Foch! Pani znowu z tym aparatem!
Foch! Pani znowu z tym aparatem!
IMG_8560.JPG (84.52 KiB) Przejrzano 1096 razy
Śpim...
Śpim...
IMG_8561.JPG (61.75 KiB) Przejrzano 1096 razy
Odpoczywam pełną gębą.
Odpoczywam pełną gębą.
IMG_8567.JPG (89.25 KiB) Przejrzano 1096 razy
A właściwie całym sobą :)
A właściwie całym sobą :)
IMG_8568.JPG (75.97 KiB) Przejrzano 1096 razy
FORD Ogar z Czarnolasu - mój pierwszy ukochany ogar / moja miłość i pasja :)
https://www.facebook.com/FORD.Ogar.zCzarnolasu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Betty
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 22:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ford Ogar z Czarnolasu

Post autor: Betty »

Jeszcze parę zdjęć na gorąco, dzięki uprzejmości Hani i Marianki :)
Na pierwszym zdjęciu z Anią od Orawy i Anką, która trzyma Łozę, najwyraźniej opowiadam, jak to zaspałam i o mały włos, bym się spóźniła :strach_2: Ponieważ początek konkursu był o 7.30 to nastawiłam sobie budzik na 6.30. Jakieś było moje zdziwienie, kiedy po obudzeniu się okazało się, że jest 7.30, budzik był nastawiony prawidłowo na weekend na 6.30 i nie zadzwonił :niewka: Na co Ryś mówi: Ależ zadzwonił. Wzięłaś telefon do ręki i go wyłączyłaś (i to tak raz na zawsze, a nie, że drzemka!) Ja :wow_3: W życiu :!: Nic nie pamiętam :!: No i tym sposobem Ford zyskał nowy przydomek Ford Śpiąca Królewna :gleba: Jak widać na zdjęciu, jeszcze nie mogłam wyjść z podziwu :zdziw_4:
Załączniki
Opowiadam...
Opowiadam...
872_m.jpg (244.68 KiB) Przejrzano 1092 razy
Uśmiechnięte mordki, a przynajmniej jedna. Druga foch?
Uśmiechnięte mordki, a przynajmniej jedna. Druga foch?
720_m.jpg (227.63 KiB) Przejrzano 1092 razy
Ja i Marianka i nasze pieski kochane po...
Ja i Marianka i nasze pieski kochane po...
50_m.jpg (171.93 KiB) Przejrzano 1092 razy
Ja i przytulaki dwa: Frajda i Ford
Ja i przytulaki dwa: Frajda i Ford
176_m.jpg (158.78 KiB) Przejrzano 1092 razy
FORD Ogar z Czarnolasu - mój pierwszy ukochany ogar / moja miłość i pasja :)
https://www.facebook.com/FORD.Ogar.zCzarnolasu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
WOJAN OGARUSY
Posty: 215
Rejestracja: sobota 10 lis 2018, 21:51
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Iłża

Re: Ford Ogar z Czarnolasu

Post autor: WOJAN OGARUSY »

:brawo_1: Odłożenie luzem ... :szacun_1: :szacun_1: :szacun_1: Jeszcze raz wielkie gratulacje dla waszego wspaniałego duetu :piwko:
Awatar użytkownika
Betty
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 22:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ford Ogar z Czarnolasu

Post autor: Betty »

WOJAN OGARUSY pisze: niedziela 13 paź 2019, 18:31 :brawo_1: Odłożenie luzem ... :szacun_1: :szacun_1: :szacun_1: Jeszcze raz wielkie gratulacje dla waszego wspaniałego duetu :piwko:
Dzięki Wojany :)
FORD Ogar z Czarnolasu - mój pierwszy ukochany ogar / moja miłość i pasja :)
https://www.facebook.com/FORD.Ogar.zCzarnolasu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Ford Ogar z Czarnolasu

Post autor: Ania W »

Wielce światowe życie prowadzi Ford! Gratulujemy wszystkich sukcesów! Orzechowa to nawet zazdrościmy troszeczkę, bo to nasze niespełnione (jeszcze!) marzenie ;) A jaki rewelacyjny wyjazd przy okazji. Piękne zdjęcia - bardzo klimatyczne :) Jesień jak malowana :) Ja też lubię szukać sobie takich drobiazgów do zawieszenia oka :)
Mi z kolei koniki skojarzyły się arabami, które bywają podobnie golone na pokazy...ale to już byłoby chyba przegięcie :D ALe teraz już wszystko jasne :)
Awatar użytkownika
Betty
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 17 kwie 2017, 22:37
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ford Ogar z Czarnolasu

Post autor: Betty »

Ania W pisze: niedziela 20 paź 2019, 16:35 Wielce światowe życie prowadzi Ford! Gratulujemy wszystkich sukcesów! Orzechowa to nawet zazdrościmy troszeczkę, bo to nasze niespełnione (jeszcze!) marzenie ;) A jaki rewelacyjny wyjazd przy okazji. Piękne zdjęcia - bardzo klimatyczne :) Jesień jak malowana :) Ja też lubię szukać sobie takich drobiazgów do zawieszenia oka :)
Mi z kolei koniki skojarzyły się arabami, które bywają podobnie golone na pokazy...ale to już byłoby chyba przegięcie :D ALe teraz już wszystko jasne :)
Aniu nie żałuj tegorocznego Orzechowa - w każdym razie - tak bardzo. W tym roku praktycznie nie było nagród, bo wysypali się sponsorzy... :placzek: ;) ;) ;)

Ale za rok myślę, że pojadę. Tak myślę oczywiście na tę chwilę...

Jesień, kiedy jest sucha i słoneczna jest szalenie malownicza i urokliwa i można znaleźć masę wyjątkowych krajobrazów i szczegółów do uwiecznienia na zdjęciach :piwko:
FORD Ogar z Czarnolasu - mój pierwszy ukochany ogar / moja miłość i pasja :)
https://www.facebook.com/FORD.Ogar.zCzarnolasu/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ