Kupię KLATKĘ dla ogara

Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Kupię KLATKĘ dla ogara

Post autor: Ania W »

Mam wrażenie że wielkościowo mogą się różnić tym, że pręty są dłuższe i tym samym łatwiej je naginać. Brzmi trochę dziwnie ale zauważyłam że duży Savic rozkłada i składa się łatwiej niż mały ( czasami musiałam Oldze pomagać w składaniu klatki Figo).
Ale poza jedną wpadką że Łoza wciągnęła ściankę ( myślę, że źle rozłożyłam) to nie miałam z nią problemów.
Awatar użytkownika
EiMI
Posty: 2870
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:38
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Serby

Re: Kupię KLATKĘ dla ogara

Post autor: EiMI »

My też mamy inter zoo, 100+coś x 70+coś...- wielka taką, że w razie "W" dwa psy wejdą ( i wchodziły jak im się ubzdurało, ale nawet jeden - zamknięty na dłużej ... zwariuje.
Małego Calvadosa zostawiałam owszem - góra na dwie godziny - (dla jego własnego bezpieczeństwa), ale - szczerze - dorosłego psa na wiele godzin bym nie zamknęła.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
zybalowie
Posty: 1668
Rejestracja: niedziela 15 sie 2010, 08:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kupię KLATKĘ dla ogara

Post autor: zybalowie »

Ja się dopiero przyjrzałam - nasza używka to jakiś import z Belgii, więc nasze polecenia nie zdadzą się na wiele. W każdym razie druty ma pieruńsko solidne i nie m bata, żeby pies to rozpracował.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Kupię KLATKĘ dla ogara

Post autor: hania »

ania N pisze:A duży Savic od małego czymś się różni (oprócz rozmiaru oczywiście) ? . :niewka:
No właśnie niczym - ma tak samo cienkie druty w związku z czym duże ścianki łatwo się wyginają i jak pies odpowiednio się o nie oprze to wyskakują z zaczepów. Jak jest grzeczny pies to nie ma problemu, ale jak trafi się kombinator...
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Kupię KLATKĘ dla ogara

Post autor: weszynoska »

Ja nie wiem jakiej marki mam klatkę...pewnie jakąś chińszczyznę , bo w zeszłym roku zamknięty w niej jamnik wyszedł z drzwiczkami po 2 godzinach :niewka:

Puściły wszystkie spawy i wygiął pręty do środka.

Ja sobie zupełnie nie wyobrażam pozostawienia dużego psa w klatce...chyba , że stary i juz tylko śpi..i ma ją zaakceptowaną od lat.
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Kupię KLATKĘ dla ogara

Post autor: hania »

Ja uważam, że jeżeli Czesną i Dusię trzeba rozdzielać to jedna z nich powinna zostawać po prostu w kojcu. Będzie jej tam dużo fajniej niż w klatce.
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Kupię KLATKĘ dla ogara

Post autor: aganowaczek »

hania pisze:Ja uważam, że jeżeli Czesną i Dusię trzeba rozdzielać to jedna z nich powinna zostawać po prostu w kojcu. Będzie jej tam dużo fajniej niż w klatce.
Tak byłoby najlepiej. Ale mój kojec jest bardzo "delikatny". Zrobiony z delikatnej siatki, nie podmurowany. Nie zostawię w nim psów na dlużej, bo Czesna się podkopie bez problemu, a Dusia będzie miała na dniach cieczkę i wiejskie burki dostaną się do niej bardzo łatwo. Nie mam teraz kasy, żeby zrobić/kupić porządny kojec, choć wiem, że takie rozwiązanie byłoby najlepsze. Zamówiłam na allegro dużą klatkę: 120 x 70 x 80, jutro przyjdzie. Będę miała weekend, żeby psy do niej przyzwyczaić i zobaczę jak to będzie. Tak "na szybko" jest to jedyne rozwiązanie, które przychodzi mi do głowy. Nie mogę ryzykować, że suki się zetną podczas mojej nieobecności w domu i zrobią sobie większą krzywdę.
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

ODPOWIEDZ