Kupię ogarzą suczkę

Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: Kupię ogarzą suczkę

Post autor: aganowaczek »

Ja jako właścicielka pary wypowiem się :jezyk_3:
Jak Czesna i Łycek mieszkali w domu to czas cieczki był spokojny - do czasu. Jak nie było płodnych dni to Łycek wywąchiwał Czesną, wylizywał i odchodził. Jak zaczęły się "te dni" to wył i płakał do księżyca - i psy już wtedy były izolowane. Teraz mieszkają w kojcach i jak Dusia miała cieczkę to zabrałam ją do domu jak zbliżała się owulacja. Trzeba po prostu psy izolować i już. Najgorzej jest w owoluację bo wtedy i pies i suka ciągną do siebie. Ale da się to opanować - ja z całą ferajną daję radę :jezyk_3: I nie zapycham rynku ogarkami bez kwitów :obraza_1: :tia:
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Kupię ogarzą suczkę

Post autor: Ania W »

weszynoska pisze: a wracając do szczeniaczka suczki....nie wierzę, że te jeszcze nie urodzone są w całości zarezerwowane, jakoś kilka dobrych miotów się szykuje na wiosnę, więc wystarczy śledzić ogarkowo :silacz:
chociaż...u mnie 3 suczki zarezerwowane choć jeszcze tatusia nie wybrałam a cieczka...gdzieś w kwietniu
Problem z tymi nienarodzonymi polega na tym, że przecież nie wiadomo ile ich będzie.
Oczywiście można zaklepać i 8 suczek dla chętnych ale czy tyle się urodzi? :zdziw_4:
Jakoś się tak ostatnio porobiło że zainteresowanie suczkami jest większe niż pieskami....a szkoda bo fajnych domów dla piesków baaardzo potrzeba.
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Kupię ogarzą suczkę

Post autor: SARABANDA »

Nigdy nie miałam psa , zawsze suczki, chociaż Sarka to może wystarczyć za dwa psie egzemplarze.
Ale wydaje mi się że to zależy do czego tych psów potrzebujecie. Generalnie jeżeli chodzi o wystawy , szkolenia, konkursy to różnica jest taka że pies zawsze gotowy , a suka nie może mieć cieczki i ciągle trzeba liczyć, zastanawiać się i planować. Nie musicie rozmnażać suki jeżeli nie chcecie a pies jeżeli dobrze wybierzecie i będziecie mieli trochę szczęścia może być fajnym reproduktorem.
Z kolei pies najczęściej chociaż nie zawsze może być bardziej konfliktowy, silniejszy, trudniejszy w ułożeniu i opanowaniu gdzieś do skończenia 2-3 lat. Czując suki w okolicy może chcieć do nich uciekać. A samo dopilnowanie suki w sytuacji większej posesji jak u Was nie powinno sprawiać większego problemu.

____________________

Małgosia&S&C
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
bandurencja
Posty: 116
Rejestracja: piątek 29 lip 2011, 11:23
Gadu-Gadu: 0

Re: Kupię ogarzą suczkę

Post autor: bandurencja »

Jakbyś zapisała się do związku jak bandura była mała to papiery od dawna leżały by na półeczce.....a wy nawet bez rodowodu mogłybyście śmigać po wystawach w klasie baby, szczeniąt i młodzieży. W klasach dorosłych rodowód ( a raczej jego numer) jest niestety wymagany...więc cierp ciało jak żeś chciało :jezyk_3:


Jakoś nigdy nie miałam ambicji wystawowych. Hodowca Bandury zasiał mi ziarenko wystawowe. Latem chciałam się wybrać tak dla hecy na wystawę do Grudziądza, ale wyskoczył wyjazd rodzinny. Zawsze coś wyskakuje i na wszystko jest za mało czasu.


chociaż...u mnie 3 suczki zarezerwowane choć jeszcze tatusia nie wybrałam a cieczka...gdzieś w kwietniu[/quote]

... tak więc widzisz...
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Kupię ogarzą suczkę

Post autor: kasiawro »

Bandurencja troche cierpliwosci to po pierwsze ;).
Mozna starsza sunie skoro nie planujesz hodowli wysterylizowac po drugie ;).
Nie masz gwarancji, że dziewczyny się dogadaja super po trzecie.
Mirek proponowal swoja suczke to po czwarte.

Czasami do ktos dzwoni porozmawiac o ogarach, popytac gdzie szukac ...i slysze ok czekalem troche, wiec poczekam na spokojnie jeszcze troche.
Awatar użytkownika
bandurencja
Posty: 116
Rejestracja: piątek 29 lip 2011, 11:23
Gadu-Gadu: 0

Re: Kupię ogarzą suczkę

Post autor: bandurencja »

Czasami do ktos dzwoni porozmawiac o ogarach, popytac gdzie szukac ...i slysze ok czekalem troche, wiec poczekam na spokojnie jeszcze troche.[/quote]

Jasne, że poczekam, tylko że...
Po pierwsze najważniejsze chciałabym żeby psiak był wiosenno-wczesnoletni, by na jesień-zimę dojrzał do temperatur kojcowych.
Po piąte i dziesiąte to faktycznie tylko moja egzaltacja, że już szybciutko, bo takie słodkie są szczeniaczki... :psiako:
Awatar użytkownika
bandurencja
Posty: 116
Rejestracja: piątek 29 lip 2011, 11:23
Gadu-Gadu: 0

Re: Kupię ogarzą suczkę

Post autor: bandurencja »

Jak biorę fragment cytatu, to oznacza go jak cały. Wiecie o co chodzi :zdziw_4:
Awatar użytkownika
bandurencja
Posty: 116
Rejestracja: piątek 29 lip 2011, 11:23
Gadu-Gadu: 0

Re: Kupię ogarzą suczkę

Post autor: bandurencja »

poprawiam ...nie oznacza...
Awatar użytkownika
mirek
Posty: 206
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 15:08

Re: Kupię ogarzą suczkę

Post autor: mirek »

Zaznaczasz fragment i ,,naciskasz'' ,,cytuj'' z lewej strony nad awatarem !
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Kupię ogarzą suczkę

Post autor: weszynoska »

bandurencja pisze:Jak biorę fragment cytatu, to oznacza go jak cały. Wiecie o co chodzi :zdziw_4:

zacytuj sobie cały tekst..a potem to co w nim niepotrzebne wykasuj, odpowiedz i wyslij...

cytatem po prawej stronie postu
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
ODPOWIEDZ