REGULAMIN BAZARKOWA

Na pomoc ogarom...
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

REGULAMIN BAZARKOWA

Post autor: Ania W »

Bazarkowo jest integralną częścią forum i obowiązuję tutaj również zasady zawarte w regulaminie.

CEL
Ten dział powstał, aby poprzez sprzedaż wyrobów własnych, innych przedmiotów lub usług wspierać w formie finansowej pomoc dla zwierząt w potrzebie. Dochód z bazarków może być przekazany na fundusz ogarkowy lub bezpośrednio do innego adresata.


WYSTAWIAJĄCY
To osoba wystawiające bazarek. Wystawiającym może być każdy aktywny forumowicz.
Wystawiający :
- ma prawo sam wybrać cel na jaki zostaną przekazane dochody z jego bazarku,
- w pierwszym poście ( obowiązek przypadku bazarku, w którym sprzedawanych jest wiele rzeczy może być tych postów więcej na początku wątku) ma obowiązek rzetelnie opisać sprzedawany przedmiot np. podając wymiary, stopień zużycia, stan ogólny…itp. W celu uniknięcia późniejszych rozczarowań warto zamieścić też zdjęcie sprzedawanej rzeczy lub przykładowe zdjęcie sprzedawanej rzeczy ( w drugim przypadku sprzedający powinien napisać na czym polegają ewentualne różnice),
- w pierwszym poście musi również zawrzeć informacje o : czasie trwania bazarku/ aukcji, kosztach wysyłki, warunkach rozliczenia i inne, które mogą być istotne dla kupującego,
- może wystawić więcej niż jeden przedmiot do sprzedaży / licytacji,
- ma obowiązek uzupełniania pierwszego postu tak, aby na bieżąco znajdowały się nim wszystkie ważne informacje dotyczące sprzedaży: informacje o licytacji, uzyskanej kwocie, rozliczeniu, zakończeniu wysyłki sprzedawanych przedmiotów itp.,
- na sprzedającym spoczywa obowiązek poinformowania kupującego na pw lub mailem o wygranej aukcji lub udanym zakupie przedmiotu,
- sprzedający powinien również poinformować kupującego o wpłynięciu pieniędzy oraz wysłaniu paczki.


UCZESTNIK BAZARKU
- ma obowiązek uregulować wszelkie zobowiązania wynikające z jego udziału w bazarku,
- ma prawo do uzyskania dodatkowych informacji na temat sprzedawanego przedmiotu.
- w przypadku licytacji ma obowiązek podać dokładnie kwotę, za którą gotowy jest nabyć sprzedawany przedmiot ,
- ma prawo zgłosić problemy z otrzymaniem przesyłki i oczekiwać okazania dowodu jej wysłania,
-powinien poinformować wystawiającego o dokonaniu przelewu za wylicytowaną rzecz.


WĄTEK BAZARKOWA
Wszystkie wątki zakładane na bazarkowie powinny mieć zbliżony układ tak, aby ułatwić dokonywanie zakupów i zachować przejrzystość .
W pierwszym poście muszą znaleźć się: dokładny opis przedmiotu/przedmiotów, opis celu, data i godzina zakończenia lub informacja przez jaki czas licytujemy. Konieczne jest podanie informacji o kosztach wysyłki - Uczestnik musi to wiedzieć zanim weźmie udział w licytacji.
Numer konta, na które mają wpłynąć pieniądze oraz wszelkie dane dotyczące przelewu ( w tym dane osobowe) mogą być przekazane na pw.

Wszystkie zakończone i rozliczone bazarki będą usuwane po 3 miesiącach od ich zakończenia. Za moment zakończenia uznaje się rozliczenie bazarku i wysłanie ostatniej rzeczy będącej przedmiotem sprzedaży.


WYSYŁKA

Aby uniknąć późniejszych ewentualnych problemów i niejasnych sytuacji wszystkie zakupione towary wysyłamy przesyłkami rejestrowanymi, czyli z potwierdzeniem nadania. W drodze wyjątku dopuszcza się wysyłkę listem pod warunkiem wyraźnej prośby Uczestnika umieszczonej w wątku (to jest wysyłka na odpowiedzialność Wystawiającego - nie może mieć pretensji że przesyłka nie doszła).

Przesyłka powinna być zapakowana tak, aby do minimum ograniczyć ryzyko uszkodzenia lub zniszczenia.

Kosztami przesyłki można się podzielić, może je pokryć Wystawiający lub Uczestnik.
Koszty przesyłki zawsze podane są na konkretnym bazarku.

Wystawiający powinien zachować dowód nadania do czasu aż Uczestnik potwierdzi odbiór przesyłki.

PRZEDMIOTY ZAKAZANE
Na bazarku nie wolno sprzedawać:
* nielegalnych kopii filmów, oprogramowania, muzyki i innych,
* leków na receptę,
* alkoholu,
* papierosów i wyrobów tytoniowych,
* narkotyków,
* grzybów bez atestu - sprzedaż grzybów bez atestu jest w Polsce zabroniona,
* towarów "dla dorosłych" .


Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: REGULAMIN BAZARKOWA

Post autor: Ania W »

Na wniosek:
Fundacja JAK PIES Z KOTEM
Numer konta bankowego:
48 2490 0005 0000 4500 1191 6352
Ul. Migdałowa 10/21
02–796 Warszawa
Awatar użytkownika
kerovynn7
Posty: 370
Rejestracja: poniedziałek 06 cze 2011, 11:11
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: REGULAMIN BAZARKOWA

Post autor: kerovynn7 »

Ania W pisze: sprzedający powinien również poinformować kupującego o wpłynięciu pieniędzy oraz wysłaniu paczki.
info o wysłaniu paczki - OK. zawsze tak zresztą robiłam
ale o wpłynięciu kasy nie mógłby informować "właściciel" konta? Ja chcę wystawiać bazarki na rzecz fundacji i funduszu - te konta nie są moje więc musiałabym, najpierw dostać info od osób odpowiedzialnym a potem je wpisywać w wątek. Dla mnie byłoby prościej gdyby ktoś z fundacji i z funduszu zamieszczał takie informacje.

aha i odnośnie wysyłek - bo może nie wszyscy wiedzą. Przesyłka listowa może ważyć do 2 kg i mieć wymiar (suma długości, szerokości i wysokości) do 90 cm z tym, ze najdłuższy bok nie może przekraczać... 50 albo 60 cm . Można w niej wysyłać nie tylko listy ale i książki, prasę oraz drobne przedmioty dopuszczone do przewozu pocztowego. I taka przesyłka - jako przesyłka listowa polecona, kosztuje kilka złotych taniej niż to samo wysłane jako paczka. Warto poszukać w necie cennika usług pocztowych i norm dla paczek i listów i się z tym zapoznać bo panie na poczcie uporczywie niechętnie przyjmują takie zlecenia wmawiając, że takie przesyłki "powinny być wysyłane jako paczki". A one nie powinny tylko ewentualnie mogą, gdyż podana przeze mnie wielkość i waga mieści się zarówno w normie dla przesyłek listowych gabarytu B jak i paczek. To dość istotna informacja bo przy większej ilości wysyłek pozwala zaoszczędzić co nieco. Ja przez rok miałam użeranie na poczcie aż wreszcie wydrukowałam cennik, podkreśliłam co trzeba i teraz nie pozwalam sobie kitu wciskać ;)
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: REGULAMIN BAZARKOWA

Post autor: Ania W »

kerovynn7 pisze: info o wysłaniu paczki - OK. zawsze tak zresztą robiłam
ale o wpłynięciu kasy nie mógłby informować "właściciel" konta? Ja chcę wystawiać bazarki na rzecz fundacji i funduszu - te konta nie są moje więc musiałabym, najpierw dostać info od osób odpowiedzialnym a potem je wpisywać w wątek. Dla mnie byłoby prościej gdyby ktoś z fundacji i z funduszu zamieszczał takie informacje.
Myślę, że po prostu trzeba to zaznaczyć w pierwszym poście np.
Przesyłka zostanie wysłana po potwierdzeniu wpłynięcia wpłaty na....

i już :)

Ważne informacje przesyłkowe!
Awatar użytkownika
kerovynn7
Posty: 370
Rejestracja: poniedziałek 06 cze 2011, 11:11
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: REGULAMIN BAZARKOWA

Post autor: kerovynn7 »

Wstawiam link do cennika usług pocztowych http://www.cennik.poczta.lublin.pl/help/info.html" onclick="window.open(this.href);return false;
trzeba kliknąć na odnośnik: Cennik krajowy na usługi powszechne (po lewej stronie w niebieskim kolorze) i tam są podane ceny i normy wielkości dla różnych przesyłek.
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: REGULAMIN BAZARKOWA

Post autor: BasiaM »

Co do informacji o zapłacie ...

W tytule przelewu najlepiej pisać czytelnie i krótko np. "Bazarek, nazwa zakupionej rzeczy"
Wtedy będę wiedzieć za co i od kogo. Nie znam wszystkich Was z imion i nazwisk i czasami trudno mi dojść od kogo przyszedł przelew.

Mogę dawać tu info o zaksięgowaniu kwoty za wylicytowane przedmioty ale sprzedający lub kupujący musiałby mi wysłać krótkie pw, że poszła zapłata za taki a taki przedmiot i wtedy łatwiej mi będzie to kontrolować.

Można paczki wysyłać kurierem DHL. Wysyłka paczki do 30kg kosztuje 18,11 zł.
Trzeba się tylko zalogować na http://www.wysylajnajtaniej.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ( my korzystamy od ponad roku i jesteśmy bardzo zadowoleni )
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: REGULAMIN BAZARKOWA

Post autor: hania »

Uważam, że info o zaksięgowaniu wpłaty musi się znaleźć w wątku konkretnego bazarku. Albo zrobić ogólny watek rozliczeniowy i tam wklejać tylko info o bazarku, wpłacie i dostarczeniu przesyłki. Wiem Basiu, że to dla ciebie więcej pracy, ale kontrola czy pieniądze za wylicytowane rzeczy dotarły musi, według mnie, być. Mam nadzieję, że takie samo info będzie umieszczać fundacja.
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: REGULAMIN BAZARKOWA

Post autor: miszakai »

Czy jak jest kartonik - pudełko to tez jako list może iść? Papierowe gwiazdki z kopercie się zgniotą, wysłałam w pudełeczku - malutkie ale pudeleczko i zapłaciłam 9,5pln. :? Drukuję sobie w takim razie:)
Obrazek
Awatar użytkownika
kerovynn7
Posty: 370
Rejestracja: poniedziałek 06 cze 2011, 11:11
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: REGULAMIN BAZARKOWA

Post autor: kerovynn7 »

Co do kartonika to nie wiem dokładnie ale w cenniku nic nie ma na temat sposobu zapakowania przesyłek listowych. Tzn nie znalazłam wzmianki, ze musi to być w kopertach. Na dogomanii dziewczyny pisały, że pakują jak im pasuje. A dziś na poczcie przy sąsiednim okienku pani wysyłała właśnie małą paczuszkę jako list polecony. Urzędniczka pytała czy to towar handlowy - bo taki niby musi być jako paczka, ale pani odparła, ze to książki dla znajomej więc poszło jako list. Teoretycznie możesz to wysłać jako list ale musisz dokładnie przeczytać cennik i umieć to na poczcie uzasadnić. Takie są realia.
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: REGULAMIN BAZARKOWA

Post autor: BasiaM »

Mam prośbe ... tytule aukcji proszę wpisywać DATĘ ZAKOŃCZENIA.
A po zakończeniu proszę dopisać, ZAKOŃCZONA.

Łatwiej mi będzie kontrolować co jeszcze licytujecie a co już zakończone i czego mam się spodziewać na koncie ;)
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ