IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Moderator: BACHMATsforanemroda

Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: Iza i Sławek »

Leszku, dobrze wiesz, że w Piotrkowie, sędzie nie powinna niczego oceniać.
A co do konkurencji hodowlanych na wystawach, w tym oczywiście na wystawach klubowych, to proponuję traktować je tylko jako zabawę i miłe spędzenie czasu.
Uważam, że dużo bardziej miarodajne było by spotkanie (może przy okazji wystawy :niewka: ) w celu dokonania przeglądu hodowlanego populacji (oczywiście, części ;) ) z elementami które nie mogą z różnych przyczyn odbyc się na wystawie, czyli np. pomiary, pobranie materiały genetycznego i ocena barwy oka ( dla niewtajemniczonych - klub tworzy Tabelę Barwy Tęczówki. Jest to odpowiednio zabarwione szkiełko a sędzia w trakcie wystawy na podstawie próbnika określa bar i wpisuje do karty nie enigmatyczne "dość ciemne, wystarczajaco ciemne, zbyt piwne(autentyk :D ) tylko numer odpowiadajacy barwie)
S.
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: weszynoska »

ooooooo to ja jestem nie wtajemniczona :obraza_1:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: ZbyszekC »

Sławek a co będzie jak się trafi sędzia daltonista albo po prostu facet :mysl_1:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: hania »

Oj tam Zbyszku. Gorzej będzie jak okaże się, że kolor oka to najważniejsza cecha u ogara ;)
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: panbazyl »

hania pisze:Oj tam Zbyszku. Gorzej będzie jak okaże się, że kolor oka to najważniejsza cecha u ogara ;)
no cóż - znam takie przypadki.... :gleba: :gleba: :gleba: :psiako:
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: panbazyl »

Iza i Sławek pisze:Leszku, dobrze wiesz, że w Piotrkowie, sędzie nie powinna niczego oceniać.
A co do konkurencji hodowlanych na wystawach, w tym oczywiście na wystawach klubowych, to proponuję traktować je tylko jako zabawę i miłe spędzenie czasu.
Uważam, że dużo bardziej miarodajne było by spotkanie (może przy okazji wystawy :niewka: ) w celu dokonania przeglądu hodowlanego populacji (oczywiście, części ;) ) z elementami które nie mogą z różnych przyczyn odbyc się na wystawie, czyli np. pomiary, pobranie materiały genetycznego i ocena barwy oka ( dla niewtajemniczonych - klub tworzy Tabelę Barwy Tęczówki. Jest to odpowiednio zabarwione szkiełko a sędzia w trakcie wystawy na podstawie próbnika określa bar i wpisuje do karty nie enigmatyczne "dość ciemne, wystarczajaco ciemne, zbyt piwne(autentyk :D ) tylko numer odpowiadajacy barwie)
S.
i bardzo dobrze!!! tez to słyszałam i bardzo mi się pomysł podoba. :brawo_1: :brawo_1: :brawo_1:
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: Iza i Sławek »

Przepraszam, przeczytałem co napisałem i :strach_2:
Podałem schemat działania który funkcjonuje w niektórych federacjach i rasach.
Nic mi nie wiadomo, że NASZ KLUB pracuje nad wzornikiem :oops: :oops: :oops:
Ale temat przewija się w luźnych rozmowach i jeżeli uważacie, że to miało by sens, to możemy lobbować. W końcu Klub to My :silacz:
Jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w błąd
S.
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: ZbyszekC »

Powódem mojego sceptycyzmu dla takich rozwiazań są prawe tylne drzwi w osobistym psiowozie.
Dwukrotnie lakierowane w oparciu o wzornik. A i tak żona się czepia, że odcinają się od reszty :placzek: Kobiety znają się na kolorach.
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
panbazyl
Posty: 774
Rejestracja: wtorek 24 kwie 2012, 10:08
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gardzienice
Kontakt:

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: panbazyl »

ZbyszekC pisze:Powódem mojego sceptycyzmu dla takich rozwiazań są prawe tylne drzwi w osobistym psiowozie.
Dwukrotnie lakierowane w oparciu o wzornik. A i tak żona się czepia, że odcinają się od reszty :placzek: Kobiety znają się na kolorach.
jest coś takiego jak czysty zdrowy rozsądek (bynajmniej nie o drzwi w psiowozie chodzi) a o kolor ogrzych oczu. Choć i tu masz rację - kolor oczu nie moze się odcinać od reszty (np psiowozu - powinien być dopasowany do oczu ogra - nie powie żona wtedy że nie pasuje)
labradory i ogar :) rozety na zamówienie https://www.facebook.com/HerbuBazylFciKennel" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7820
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: qzia »

A ja nie mam żony i nikt mi w psach się nie rządzi. :jezyk_3: :piwko:
ODPOWIEDZ