IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Moderator: BACHMATsforanemroda

Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: Iza i Sławek »

Zbyszku, idąc tropem twojego sceptyzmu -to po kiego grzyba wzorzec ? ;)
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: ZbyszekC »

To pytanie nie do mnie tylko do sędziów. Czasem mam wrażenie, że wzorzec im tylko przeszkadza. :niewka:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: Iza i Sławek »

To może wzornik trochę by im utrudnił.... ;)
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: ZbyszekC »

Tylko czy badanie odbywałoby się na każdej wystawie? Czy tylko raz na jakiejś komisji.
Jeżeli na komisji to co. Wozić zaświadczenie o numerze koloru oczu. :mysl_1:
Jeśli jednak wybrać wariant każdej wystawy. A co gdy się okaże, że na każdej pies miał inny kolor. :placzek:
I to u tego samego sędziego. :jezyk_3:
Na odczytanie barwy mogą mieć wpływ różne czynniki takie jak oswietlenie albo co i w jakich ilościach sędzia przyjął celem wyostrzenia wzroku. :fiufiu:

W pracowniach protetyki stomatologicznej istnieją wzorniki barw zębów. Nie zawsze się sprawdzały.

Jeszcze jedno w sprawie precyzji pomiarów. Na sławetnej klubówce w Goraju Baltowi zmierzono 56 cm w klębie. Do dziś nie mogę sie doszukać położenia tegoż. :niewka:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
Iza i Sławek
Posty: 1621
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 09:47
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: Iza i Sławek »

Wzorniki dostarcza organizator wystawy.
Podobnie jak miarkę i stół trymerski. Tak jest w innych rasach. A czy i w jaki sposób sędzia korzysta z narzędzi, to zupełnie insza inszość
Wesna z Gończaków
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: ania N »

A co do koloru oczu mam pytanie ...trochę może dziwne ale czy sprawdzaliście w jakim kolorze świeci oko waszego psa w ciemności? Słyszałam że prawdopodobnie ogary powinny odbijać światło w ten sam sposób. Zainteresowało mnie to ponieważ oczy Jury świecą się zupełnie innym kolorem niż Fiorda. (nie powiem jakim sprawdźcie sobie) :mysl_1: :mrgreen:
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: Ania W »

A to może tak oddzielny wątek o ogarzych kolorach tęczówek i "odblasków" ?
Bo zaraz na wątku klubowym zrobi nam się wyliczanka co komu na jaki kolor się świeci ;)
Jako że kolor oczu jest moim konikiem to ja też chętnie się uzewnętrznię
Awatar użytkownika
ania N
Posty: 5017
Rejestracja: piątek 03 kwie 2009, 18:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Nasiłów /Puławy

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: ania N »

Tak właśnie myślałam że się zielone oko odezwie. ;)
„Jak ktoś chce coś robić to szuka sposobu, jak ktoś nie chce nic robić to szuka powodu."

https://www.facebook.com/HodowlaOgaraWislanaOsada/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: ZbyszekC »

Ania W pisze:
ZbyszekC pisze: Na ostatniej wystawie nie było chyba żadnego przedstawiciela (ogara z przydomkiem) hodowli które w trzecim tysiącleciu uzyskiwały na wystawach klubowych tytuł najlepszej hodowli. :zdziw_4:
Gończaki chyba załapały się na ten tytuł w ciągu ostatnich 13 lat ? ;)
Ja wprawdzie nie mam dokładnej rozpiski zwycięzców tej kategorii na wystawach klubowych ale myślę, że ta hodowla ma ten tytuł w zasługach ;)
Swoją drogą z czystej ciekawości można byłoby się pokusić o spis takich tytułów hodowlanych na klubówkach ;)
Przepraszam, że dopiero teraz ale musiałem sprawdzić wyniki z opolskiej 2009.
Czyli najpierw odnaleźć ją w na ogarkowie w wystawach. A znajduje się daleko od miejsca startu. :obraza_1:
A później przebić przez kopę stron aby znaleźć wyniki. :sen:
Trzecie tysiąclecie zaczyna się od roku 2001.
Pomiędzy rokiem 2001 a 2012 tytuł najlepszej hodowli zdobywały:
2001, 2004, 2005 - Olfactus
2002 - Galicyjska Sfora
2003 - z Ostrego Boru
2006, 2007, 2008, 2009 - Nadbużańskie Granie
2010, 2011, 2012 - Ogarusy
2013 - z Beskidzkich Wysp. Tu akurat zwycięska hodowla powinna mieć przedstawicieli :jezyk_3:
Starszymi danymi nie dysponuję. Dane za 2001-2008 ordynarnie zerżnięte z biuletynu klubu 2009 :wstydek:
Jeśli są jakieś błędy w podanym wyżej zestawieniu to i tak nie przyznam się do winy :jezyk:
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: IMPREZA KLUBOWA OP i GP 19-22 września 2013 r.

Post autor: Ania W »

No to chyba ;) reprezentowana była hodowla mająca ten tytuł w poprzednim tysiącleciu...tak strzelam bez sprawdzania ;)
A to dobrze czy źle? ;)

Za to na poprzedniej klubówce reprezentantów miały aż 3 najlepsze hodowle...a nawet 4 biorąc pod uwagę to co się wydarzyło w tym roku ;) Strasznie to skomplikowane :D

Postaram się zrobić oddzielny wątek z samymi konkurencjami hodowlanymi tylko muszę dokopać się do biuletynów i bardzo proszę o uzupełnienie wszystkich dociekliwych ;)
ODPOWIEDZ