MWPR, Poznań, 27 października 2013 r. – CACIB - ZW. POLSKI

Moderator: BACHMATsforanemroda

Awatar użytkownika
delia
Posty: 249
Rejestracja: niedziela 16 cze 2013, 23:40

Re: MWPR, Poznań, 27 października 2013 r. – CACIB - ZW. POLSKI

Post autor: delia »

Faktycznie, jestem przewrażliwiona na punkcie uzasadniania ocen - ot takie skrzywienie zawodowe po kilkunastu latach pracy w zawodzie.
Dziękuję za ostatnie zdanie: "A takie "skrzydełka" to ma bardzo wiele o ile nie większość ogarów" - chciałam żeby ktoś mnie upewnił, że to nie ja się mylę.
Doświadczenia dużego w wystawianiu nie mamy. A opisy czytam szczegółowo, bo Westa od kwietnia straciła 1/5 wagi (trochę ją przekarmiłam w pierwszym roku życia). Analizuję oceny żeby stwierdzić czy już wystarczy odchudzania...
Dziękuję wszystkim za wsparcie i słowa otuchy. Następnym razem jak będzie oceniał ten sam sędzia to chyba przemaluję jej boki henną :jezyk_3:
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: MWPR, Poznań, 27 października 2013 r. – CACIB - ZW. POLSKI

Post autor: weszynoska »

Następnym razem sędziemu nie spodoba się zupełnie co innego :jezyk_3: nie utrafisz :D
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
aniamam
Posty: 879
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 17:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: MWPR, Poznań, 27 października 2013 r. – CACIB - ZW. POLSKI

Post autor: aniamam »

Wrzos też ma "skrzydełka" po tatusiu i na wystawie w Warszawie sędzia Brabletz był wręcz zachwycony umaszczeniem Wrzosa, wybarwieniem itp...więc teraz nie do końca rozumiem dlaczego mu się nie podobało u Westy :niewka: :niewka: Ale nie ma się czym przejmować, sędziowie czasem bywają nieobliczalni, na jednej wystawie danemu sędziemu coś się bardzo podoba u psa, a do czegoś się przyczepi, a na innej (kilka mies. później) ten sam sędzia daje opis zupełnie inny i to co było w/g niego wcześniej wadą teraz jest zaletą i odwrotnie (sama się o tym przekonałam). Z Wrzosem miałam też tak że po którejś z wystaw byłam załamana, bo sędzina stwierdziła że mój pies jest tak brzydki i w ogóle wszystko ma nie tak, że chyba na spacery powinnam z nim chodzić ciemną nocą, żeby nikogo nie straszył, a za miesiąc na wystawie inny sędzia wprost rozpływa się w zachwytach nad sylwetką, głową Wrzosa, umaszczeniem, utrzymaniem....wiec wrzuciłam na luz i nie za bardzo się tym przejmuję co jest w karcie oceny.

WIELKIE GRATULACJE dla wszystkich ogarków że godnie reprezentowały rasę !!!!
A dla siostry Westy buziaki i łapka od Wrzosa. :silacz: :piwko:
Ania M., Wrzos z Zatrzebia & Elja Sokoli Lot
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: MWPR, Poznań, 27 października 2013 r. – CACIB - ZW. POLSKI

Post autor: ogończyk »

delia pisze: "A takie "skrzydełka" to ma bardzo wiele o ile nie większość ogarów" - chciałam żeby ktoś mnie upewnił, że to nie ja się mylę.
"Skrzydełka" są i będą. Nie Ty się mylisz.
(Zabawa polega na tym co se Sędzia upatrzy i czy zna Wzorzec. )
Pzdr.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: MWPR, Poznań, 27 października 2013 r. – CACIB - ZW. POLSKI

Post autor: hania »

delia pisze:A opisy czytam szczegółowo, bo Westa od kwietnia straciła 1/5 wagi (trochę ją przekarmiłam w pierwszym roku życia). Analizuję oceny żeby stwierdzić czy już wystarczy odchudzania...
Opisy można czytać ale zupełnie nie należy się nimi przejmować. Widziałam takie kwiatki jak "zły stosunek cienia" czy "za krótka pufa"
Awatar użytkownika
Aszemi
Posty: 6177
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 20:55
Gadu-Gadu: 4921992
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: MWPR, Poznań, 27 października 2013 r. – CACIB - ZW. POLSKI

Post autor: Aszemi »

Moje doświadczenie jest minimalne ale zdążyłam zauważyć że jeśli sędzia chce "udupić" jakiegoś psa to wynajduje wady nawet takie których nie ma a jeśli psa chce wylansować to wady zamieni w zalety więc nie ma co się wczuwać w opisy.
Najśmieszniejszy komentarz Szajki to "nisko noszona głowa" - Szajka jak na psa myśliwskiego przystało starała się wytropić wszystkie pogubione smaczki i wywąchać wszystkie biegające przed nią psy i w komentarzu nie byłoby nic dziwnego gdyby nie napisał go sędzia który jest myśliwym :D
Sytuacja z innej wystawy- " Co Pani tak temu psu głowę go góry ciągnie, przecież to pies myśliwski i z natury tropi"
także opisy opisami a zdanie trzeba mieć swoje ;)
Obrazek
Obrazek
"Pies nie dba o to, czy jesteś bogaty, czy biedny...
bystry czy tępy, mądry czy głupi.
Oddaj mu swoje serce, a on odda ci swoje.
O ilu ludziach można to powiedzieć?
Ilu ludzi może cię uczynić rzadkim, czystym i wyjątkowym?"
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: MWPR, Poznań, 27 października 2013 r. – CACIB - ZW. POLSKI

Post autor: Ania W »

No dobra - myślę że delia już pocieszona, przechodzimy do konkretów : Gdzie są fotki ? :dawaj:
Swoją drogą może warto założyć wątek " Czego można się dowiedzieć z oceny sędziego? " ;)
Awatar użytkownika
delia
Posty: 249
Rejestracja: niedziela 16 cze 2013, 23:40

Re: MWPR, Poznań, 27 października 2013 r. – CACIB - ZW. POLSKI

Post autor: delia »

Jeszcze raz wszystkim dziękuję.

A fotki robiła na wystawie jakaś miła Pani w ciemnych włosach, pytała też o oceny. Oceny już są, więc i fotki pewnie wkrótce się pojawią.
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: MWPR, Poznań, 27 października 2013 r. – CACIB - ZW. POLSKI

Post autor: weszynoska »

To zapewne Danuśka....ale ona ma lekki poślizg w czasie :gleba:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: MWPR, Poznań, 27 października 2013 r. – CACIB - ZW. POLSKI

Post autor: qzia »

delia pisze:A fotki robiła na wystawie jakaś miła Pani w ciemnych włosach, pytała też o oceny.
:mysl_1: :mysl_1: Jakiś tajemniczy Don Pedro? :mrgreen: A może FBI?
ODPOWIEDZ