Ogar a canicross

Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Ogar a canicross

Post autor: BasiaM »

hania pisze:Rower z psem to bikejoring ;)
Bikejoring - rozgrywany jest na dystansach sprinterskich i psy biegną z przodu,przypięte linami z pasem amortyzującym.
Nasz sąsiad ma dwa Greystery mieszańce z którymi to uprawia i widok jest niesamowity.
Ale to profesjonaliści i na pewno nie jest to rekreacyjna przejażdżka z psem przy rowerze.

A bieganie ? wydaje mi się, że wszystko zależy od egzemplarza psa ;)
Ja biegam z Codą, ona to lubi i bardzo się nakręca. Jak biegniemy to biegniemy i nic innego się nie liczy. Nie ucieka, nie zaczepia innych psów, nie zwalnia, ma tylko jeden cel - do przodu !
Jak zakładam buty do biegania to siedzi pod drzwiami i piszczy z radości :lol:

Natomiast Uchaty to zupełnie inna bajka choć próbowałam z nim kilkanaście razy i za każdym razem JA czuję się, jak husky w zaprzęgu :D
To pies, który kompletnie nie czuje potrzeby biegania przed siebie, on ma czas na wszystko, on musi wolno i dokładnie sprawdzić każdą trawę, każdy kamień ... no nie daje się do tego sportu i kropka ;)

Tak więc najpierw chyba trzeba sprawdzić predyspozycje psa w tym kierunku :psiako:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Ogar a canicross

Post autor: hania »

BasiaM pisze: Ale to profesjonaliści i na pewno nie jest to rekreacyjna przejażdżka z psem przy rowerze.
Ale tu było pytanie o canicross a wiele osób pisze o rowerze.
Canicross według mnie jest łatwiejszy dla psa niż bikejoring.
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Ogar a canicross

Post autor: BasiaM »

Oczywiście ;) napisałaś, że:
hania pisze:Rower z psem to bikejoring ;)
dlatego napisałam co to faktycznie za sport bo dla większości ludzi pies i rower kojarzy się z przejażdżka leśną dróżką z pieskiem na lince u boku, taki spacer ale na kółkach ;)
hania pisze:Canicross według mnie jest łatwiejszy dla psa niż bikejoring.
to na pewno bo do tego sportu nie wszystkie psy mają predyspozycje tak samo jak do canicrossu bo nie każdy pies lubi biegać ;)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
wika1709
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 07:45

Re: Ogar a canicross

Post autor: wika1709 »

Widzę, że mój Bigos ma imienika :piwko:
Ja też się zastanawiałam czy nie zacząć z moją kluską biegać lub jeździć. Napiszcie jak wy zaczynaliście z waszymi ogrami. Może jkieś dobre rady na początek :)
''Książki to także świat, i to świat, który człowiek so­bie wy­biera, a nie na który przychodzi.''

Obrazek
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Ogar a canicross

Post autor: miszakai »

Ale chodzi o rekreacyjne bieganie z psem czy jeżdżenie z psem przy rowerze czy powyższe dyscypliny już profesjonalnie?
Obrazek
Awatar użytkownika
wika1709
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 07:45

Re: Ogar a canicross

Post autor: wika1709 »

Myślałam właśnie o canicrossie, aby zacząć coś na poważnie. Jednak zupełnie nie wiem jak zacząć. W canicrossie pies bienie przed człowiekiem (prawda?) i tak jakby go ciągnie. Bigos za to biega raz obok, raz z przodu, a raz z tyłu i zastanawiam się jak go nakłonić do biegnięcia do przodu a nie we wszystkie inne strony :P
''Książki to także świat, i to świat, który człowiek so­bie wy­biera, a nie na który przychodzi.''

Obrazek
Awatar użytkownika
Eni
Posty: 776
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 21:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Głogów/Bardo

Re: Ogar a canicross

Post autor: Eni »

Gdyby ktoś chciał uczyć się od mistrzów tak canicrossu jak bikejoringu (choć z ogarem to wobec przewagi warunków greysterów nie ma co liczyć na wielkie sukcesy) to Igor Tracz i Paulina Frelich organizują obóz
https://fb.me/e/X0XijvA0
ODPOWIEDZ