Komendy w wychowaniu

Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: Komendy w wychowaniu

Post autor: ogończyk »

"Stój", "czekaj", "chodź" - powinny wystarczyć każdemu psu i każdemu Właścielelowi. Tyle, że to ma być "dołączone" do psa, jak "amen" w pacierzu! Wszystkie środki są dozwolone żeby to osiągnąć. A najważniejsze jest, moim zdaniem, zaufanie psa do Ciebie. Pzdr.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
bea100

Re: Komendy w wychowaniu

Post autor: bea100 »

"Nie skupiaj się na uczeniu posłuszeństwa za wszelką cenę. Najpierw zbuduj więź ze swoim psem, reszta przyjdzie sama"
(za: Turid Rugaas)
Awatar użytkownika
MartaW
Posty: 167
Rejestracja: wtorek 15 maja 2018, 10:08

Re: Komendy w wychowaniu

Post autor: MartaW »

Czy stosujecie przy nauce komend kliker? Na kilku polecanych stronach znalazłam informacje o tresurze za pomocą klikera i zastanawiam się, czy powinnam się w takowy zaopatrzyć?
Marta & Rosa
(Runa z Sarmackiej Tradycji)
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Komendy w wychowaniu

Post autor: hania »

Czasem tak, czasem nie. Zależnie jakiego zachowania uczę.
Awatar użytkownika
MartaW
Posty: 167
Rejestracja: wtorek 15 maja 2018, 10:08

Re: Komendy w wychowaniu

Post autor: MartaW »

Od tygodnia ćwiczymy z Rosą "siad", "do mnie" i "feee", jednak bez większych efektów. Powinnam uzbroić się w cierpliwość (Rosa ma 9 tygodni), czy raczej robię coś źle? :zdziw_4:
Marta & Rosa
(Runa z Sarmackiej Tradycji)
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Komendy w wychowaniu

Post autor: kasiawro »

Czy kiedykolwiek ćwiczyłaś z psem - innym psem?
Ciężko nie widząc jak to wygląda opisać czy coś jest nie tak.
Może warto zapisać się do grupy przedszkolnej z psem i zobaczysz jak to się robi :).
Przy moim pierwszym psie najwięcej mi dał, pokazał, uświadomił podstawowy kurs z psem.
Poza tym książki.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Komendy w wychowaniu

Post autor: hania »

MartaW pisze:Od tygodnia ćwiczymy z Rosą "siad", "do mnie" i "feee", jednak bez większych efektów. Powinnam uzbroić się w cierpliwość (Rosa ma 9 tygodni), czy raczej robię coś źle? :zdziw_4:
Nagraj filmiki i pokaż, bo tak to trudno cokolwiek napisać.
Awatar użytkownika
MartaW
Posty: 167
Rejestracja: wtorek 15 maja 2018, 10:08

Re: Komendy w wychowaniu

Post autor: MartaW »

kasiawro pisze:Czy kiedykolwiek ćwiczyłaś z psem - innym psem?
Nie.
kasiawro pisze:Może warto zapisać się do grupy przedszkolnej z psem i zobaczysz jak to się robi :).
Rosa ma za sobą dopiero pierwsze szczepienie więc psie przedszkole odpada, po szczepieniach jak najbardziej.
kasiawro pisze:Poza tym książki.
Przeczytałam już kilka pozycji także wiedzę teoretyczną posiadam ;)
Marta & Rosa
(Runa z Sarmackiej Tradycji)
Folap
Posty: 223
Rejestracja: środa 21 lut 2018, 16:18
Gadu-Gadu: 0

Re: Komendy w wychowaniu

Post autor: Folap »

Takie komendy opanował nasz 4-miesięczny CZABOR:
https://www.facebook.com/rycerskiczabor ... 74171/?t=0" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/rycerskiczabor ... 18351/?t=0" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/rycerskiczabor ... 59919/?t=1" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/rycerskiczabor ... 93240/?t=1" onclick="window.open(this.href);return false;
"Przy domu psy szczekają, w kniei zaś ... grają".
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Komendy w wychowaniu

Post autor: qzia »

MartaW pisze:Czy stosujecie przy nauce komend kliker? Na kilku polecanych stronach znalazłam informacje o tresurze za pomocą klikera i zastanawiam się, czy powinnam się w takowy zaopatrzyć?
Ja stosuję. Do siad, waruj i tym podobnych. Kliker przydaje się do uczenia sztuczek lub bardziej skomplikowanych czynności jak np gaszenie światła :mrgreen: czy zawijanie w kocyk. Wiem, że na zjeździe będą osoby które szkolą z pomocą klikera. Jeśli dotrę na zjazd to mogę pokazać jak to się robi i ewentualnie z kimś indywidualnie poćwiczyć.
ODPOWIEDZ