BABESZJOZA

Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: BABESZJOZA

Post autor: BasiaM »

SARABANDA pisze:Nigdzie tego nie piszą ale spotkałam się z opinią weta że czasami pierwotniaki babeszii pomimo leczenia potrafią przetrwać w organizmie w formie uśpionej i ponownie atakować ..
No właśnie, podobnie u ludzi, kolegę kleszcz użarł a po roku zaczął mieć problemy ze stawami i okazało się, że ma borelioze...
Wydaje mi się, że u psów może działać podobnie

A co do psów ... czy ktoś słyszał coś więcej o szczepionce PIRODOG na bebeszje ?
Jest zarejestrowana we Francji i w Czechach bodajże i podobno jest skuteczna :mysl_1:
U nas dopuszczona Nobivac Piro ale opinii o skuteczności brak, hmm

Ja swoje na borelioze szczepie raz w roku, zawsze to coś, oprócz tego Fypryst co miesiąc ale ten dla psów powyżej kg.
Póki co kleszczy u nas brak.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
BACHMATsforanemroda
Posty: 1117
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 16:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Jeleń, Szczecinek
Kontakt:

Re: BABESZJOZA

Post autor: BACHMATsforanemroda »

Znalazłam taki artykuł.. akurat w temacie
http://www.dogintravel.com/pl/czy-brave ... ezpieczne/" onclick="window.open(this.href);return false;
:mysl_1:
hodowla znad Sarczego Brzegu
https://www.facebook.com/BACHMATsforanemroda/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
musia
Posty: 731
Rejestracja: sobota 14 lut 2009, 08:32
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: BABESZJOZA

Post autor: musia »

W Katowicach Bravecto 80-85 zł, na 8 tyg. Póki co jestem zadowolona. A dodatkowo zyskałam jeszcze miseczkę podróżną silikonową z Royala.
"Zagraj ma ton niemal basowy.Śpiewak trochę wyższy i spełnia rolę barytonu. Lutnia ma piękny matowy głos, a Nutka najcieniej i najwyżej ciągnie. Wszystkie tworzą chór.
To jest myśliwski śpiew, w którym dźwięczy cała psia radość życia "
Awatar użytkownika
BACHMATsforanemroda
Posty: 1117
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 16:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Jeleń, Szczecinek
Kontakt:

Re: BABESZJOZA

Post autor: BACHMATsforanemroda »

To ja przepłacam. Za Lalki tabletkę płaciłam ostatnio 113 zł.
Wie ktoś może ile czasu Imizol chroni od kleszczy? Mi wet mówiła, że normalnie przez 3 miesiące po imizolu nie muszę Baśka dodatkowo zabezpieczać. Z kolei inna wet mówiła, że to nie trzyma tak długo i właściwie tydzień, dwa i powinnam podać np Bravecto.
hodowla znad Sarczego Brzegu
https://www.facebook.com/BACHMATsforanemroda/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
musia
Posty: 731
Rejestracja: sobota 14 lut 2009, 08:32
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: BABESZJOZA

Post autor: musia »

BACHMATsforanemroda pisze:To ja przepłacam. Za Lalki tabletkę płaciłam ostatnio 113 zł.
Niekoniecznie :) ja brałam dla 10 kg jamniora, większe rozmiary pewnie są droższe
"Zagraj ma ton niemal basowy.Śpiewak trochę wyższy i spełnia rolę barytonu. Lutnia ma piękny matowy głos, a Nutka najcieniej i najwyżej ciągnie. Wszystkie tworzą chór.
To jest myśliwski śpiew, w którym dźwięczy cała psia radość życia "
Awatar użytkownika
BACHMATsforanemroda
Posty: 1117
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 16:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Jeleń, Szczecinek
Kontakt:

Re: BABESZJOZA

Post autor: BACHMATsforanemroda »

Chyba że tak :) Ja brałam te na 20-40 kg wagi psa.
hodowla znad Sarczego Brzegu
https://www.facebook.com/BACHMATsforanemroda/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: BABESZJOZA

Post autor: SARABANDA »

Ten artykuł baaaardzo zniechęcający, chyba się nie odważę. W ulotce producenta za to bardzo mało danych, objawy uboczne prawie żadne, brak przeciwwskazań i interakcji.
Znajoma stosuje od początku jak tabletki były dostępne w Polsce i na razie ok.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: BABESZJOZA

Post autor: hania »

Ja na razie się boję. Różni znajomi chwalą, ale nie badają psów więc nie wiadomo do końca czy jest ok.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: BABESZJOZA

Post autor: qzia »

Po pierwsze babeszjoza to choroba wywoływana przez pierwotniaka który niszczy czerwone krwinki w organizmie psa. Borelioza to choroba wywoływana przez bakterie a konkretnie krętki, które atakują głównie komórki mięśni, stawów i nerwowe. Działają powoli z zdradliwie. Dlatego objawy boreliozy mogą się pojawić nawet po kilku latach. To zupełnie dwie różne choroby.
Ja Bravecto stosuję u moich mastiffów bo nie bardzo lubią być zakraplane. Na razie bez działań ubocznych. Mastiffy moje oddają regularnie krew jako krwiodawcy więc jaki taki pogląd na ich stan wątroby i nerek mamy.
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: BABESZJOZA

Post autor: qzia »

A co do Imizolu to tak się go podaje:
Podawać jednorazowo w dawkach:

Leczniczo:
0,25-0,50 ml preparatu na 10 kg m.c. (3-6 mg imidokarbu dipropionianu na lkg m.c.)

Zapobiegawczo
:
0,50 ml preparatu na 10 kg m.c. (6 mg imidokarbu dipropionianu na lkg m.c.).
W przypadku stosowania zapobiegawczego jednorazowa iniekcja preparatu chroni psa przed inwazją /3. canis przez okres 2-4 tygodni.

Używać strzykawek pozwalających na dawkowanie z dokładnością do 0,1 ml.

Preparat wstrzykiwać podskórnie.
ODPOWIEDZ