Onkologia ogarów

Awatar użytkownika
gusia0106
Gadu-Gadu: 0

Onkologia ogarów

Post autor: gusia0106 » wtorek 04 cze 2019, 21:37

Hej,

czy możecie podzielić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi onkologii u ogarów?
Czy nowotwory zdarzają się często?
Jeśli tak - jakiego typu?

Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Onkologia ogarów

Post autor: Ania W » niedziela 23 cze 2019, 08:51

Myślę, że brak odpowiedzi na ten wątek jest pewnego rodzaju odpowiedzią.
Ja prawdę mówiąc znam niewiele przypadków nowotworów. Bard miał czerniaka ( niestety na faflu od wewnątrz więc nie zauważyłam od początku) od usunięcia żył ok 6 m-cy, ale wydaje mi się dość komfortowo, bo nie widać było po nim choroby właściwie do ostatniego tygodnia. Poza operacyjnym usunięciem pierwszej zmiany nie wdrażałam innego leczenia. Niestety guz zaczął odrastać, a poza tym na pewno były przerzuty. Po histopatologii nie miałam z resztą złudzeń, że ta historia nie będzie miała szczęśliwego finału...
Poza tym słyszałam chyba o dwóch przypadkach nowotworów kości, jakieś guzki listwy mlecznej, a u samców też o podłożu hormonalnym guzki przy odbycie. Może jeszcze jakieś pojedyncze przypadki, kiedy to podejrzewano nowotwór po zejściu psa .
Wydaje mi się, że choroby nowotworowe nie szczególnie nękają tę rasę, w każdym razie mieści się to w średniej krajowej. Wiadomo, że na pewno się zdarzają, zwłaszcza u starszych ogarów.

ODPOWIEDZ