Cieczka

Awatar użytkownika
awiska
Posty: 113
Rejestracja: piątek 12 sie 2011, 09:38
Lokalizacja: Józefów

Re: Cieczka

Post autor: awiska »

Wyczekuje z niecierpliwością tej cieczki bo już w zasadzie nadszedł czas.
Poza tym chciałam poukładać najbliższe plany wakacyjne i nie tylko (może wystawowe) i z tej niecierpliwości może zaczynam wymyślać i się niepotrzebnie przejmować.
Chyba wrzucę trochę na luz.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Cieczka

Post autor: Ania W »

Myślę, że może nie ma co panikować ale ja bym uważnie obserwowała ją, bo jeżeli to początek infekcji lub co gorsza ropomacicza to po co macie sobie potem "pluć w brodę" ?
Posikiwanie jest typowe dla cieczki ale już wylizywanie może być "dwuznaczne".
Może skoro nie macie na tyle doświadczenia a jednak pewne objawy was niepokoją to jednak warto skontrolować to u weta?
Łoza miała pierwszą cieczkę jak miała rok ...a kolejne w miarę regularnie co 6-miesięcy.
Generalnie u niej cieczka rozwija się bardzo szybko i już drugiego dnia majtasy trzeba zakładać ;)
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Cieczka

Post autor: weszynoska »

Ania W pisze: Może skoro nie macie na tyle doświadczenia a jednak pewne objawy was niepokoją to jednak warto skontrolować to u weta?
u weta znającego się na cieczkach.... :mysl_1:

cieczka zaczynająca się "brudzeniem", "upławami" czy wylizywaniem bez objawów cieczki nie jest normalna i zacząć trzeba podejrzewanie ropomacicza bądź innej płciowej przypadłości suczej...

Normalna cieczka zaczyna się kapaniem po podłodze...od razu na czerwono
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
awiska
Posty: 113
Rejestracja: piątek 12 sie 2011, 09:38
Lokalizacja: Józefów

Re: Cieczka

Post autor: awiska »

Ropomacicze ? :strach_2:
Daleko do Weta nie mam więc może odwiedzę go profilaktycznie. Wysiłek nie duży w przeciwieństwie do ewentualnych konsekwencji.
Awatar użytkownika
awiska
Posty: 113
Rejestracja: piątek 12 sie 2011, 09:38
Lokalizacja: Józefów

Re: Cieczka

Post autor: awiska »

Jesteśmy po wizycie u weterynarza. Wszystko jest w porządku wygląda na to, że to rozbiegówka przed cieczką. W ciągu najprawdopodobniej miesiąca mamy się spodziewać właściwej cieczki chociaż nie wyklucza nawet dłuższego terminu.

Mamy obserwować sunię i jeżeli pojawiłby się wysięk ropny to od razu się zgłosić. Póki co wszystko gra.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Cieczka

Post autor: hania »

To super :)
Awatar użytkownika
marynowany
Posty: 72
Rejestracja: czwartek 19 kwie 2012, 12:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gdynia

Re: Cieczka

Post autor: marynowany »

Witam,

Moja suczka Fryga ma właśnie cieczkę.

Ma teraz już 11 miesięcy.
Objawy?
1) Krwawienie, kropelkowe, pierwsze dni sporo, teraz już jest 13 dzień, mniej i krew jaśniejsza, ponoć końcówka, a potem biały śluz? 4 dni i po cieczce? czy to prawda?
2) Opuchnięty srom? moim zdniem przyrost 300%, wkońcu widać że to suczka ;) często oblizuje.
3) Pies zmęczony, dużo leży, czy na kanapie, czy na balkonie, czy nawet na podłodze (rzadkość u mnie).
4) Na spacerach ciągnie, ze zdwojoną mocą, mógłby pociągnąć sanie z całą rodziną.
5) Jak widzi psa, nie ważne czy samiec czy samica, kładzie się i czeka aż kompan łaskawie podejdzie ?!?!?! mega dziwne zachowanie jak dla mnie, ale nic, spokjnie czekamy.
6) Nie ryzykuje więc od ładnych 2 tygodni Frygi nie spuszczam ze smyczy, ale nie widzę jakiegoś zbulwersowania, w domu nic nie demoluje, może że jest dodatkowo gorąco, pies kładzie się i go nie ma.

Ile to jeszcze potrwa? Kiedy skończy się krwawienie ile należy odczekać aż spuści się psa?
Ktoś mi powiedział że po krwawieniu jeszcze 3 tygodnie pies jest ogłupiały i może uciec itp.

pozdr
Ogar Polski : FRYGA (NAJDA WARKUTA)
Hodowla - WARKUTA Warszawa - rodzice: Zenit GOŃCZAKÓW, Fuga DOBRAZŁAJA
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Cieczka

Post autor: Ania W »

Od początku cieczki myślę, że areszt to minimum 3 tygodnie (21-23 dni)...
Ja tak robię ale ostatnio zastanawiałam się nawet czy to aby nie za krótko, bo ogarze suki dość późno się kryją i wiele z nich jest krytych 16-19 dzień (książki uśredniają na 9-13 z zaznaczeniem, że są różnice osobnicze) a należy założyć, że dni płodne mogą trwać jeszcze dłużej...
Także ja Łozie chyba areszt wydłużę... chyba że zobaczę, że wyraźnie daje samcom do zrozumienia, że mają spadać ;)
Awatar użytkownika
qzia
Posty: 7819
Rejestracja: piątek 07 lis 2008, 09:09
Gadu-Gadu: 9909298
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Re: Cieczka

Post autor: qzia »

Ja zawsze sprawdzam jak suka odnosi się do facetów. Chęć do krycia trwa z reguły 2-3 dni. Potem już są fochy i zębiska. Tak przynajmniej do tej pory było z moimi sukami.
Kasia
Awatar użytkownika
marynowany
Posty: 72
Rejestracja: czwartek 19 kwie 2012, 12:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gdynia

Re: Cieczka

Post autor: marynowany »

Dziś mamy dokładnie 21 dzień cieczki.
Krwawienie ustało dwa dni temu (19 dni - pewnie dlatego że to pierwsza cieczka).
Teraz faza nr 2 - czyli ten śluz co sprawia że psy głupieją.
Wczoraj spotkaliśmy wyżła niemieckiego bodajże, pies obwąchał suczkę, poskakał na nią, Fryga nie wiedziała za bardzo o co chodzi więc się położyła na plecach (???) a pies zaczął pompować w powietrze ;)
Zatem cieczka jeszcze sie nie skończyła. Wyżeł został natychmiast odstawiony co bardzo mu się nie podobało, Fryga wstała i poszliśmy do domu.
Wniosek - areszt smyczowy jeszcze conajmniej tydzień.

Brakuje już mi tych spacerów, gdzie pies lata w najlepsze.
Ogar Polski : FRYGA (NAJDA WARKUTA)
Hodowla - WARKUTA Warszawa - rodzice: Zenit GOŃCZAKÓW, Fuga DOBRAZŁAJA
ODPOWIEDZ