Męskie problemy

Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Męskie problemy

Post autor: wszoleczek »

Zauważyłam, że od dwóch dni jak Nero robił 'siad' to układanie pupy zajmowało mu trochę czasu. Myślałam, że po prostu chce sobie wygodnie usiąść. Dzisiaj przed daniem miski kazałam mu usiąść, a on kucał.

Zainteresowałam się jego tyłami, że może coś mu się 'wbiło', albo tego typu rzeczy. Gdy podniosłam mu ogon, głośno zaskuczał i podwinął ogon pod siebie. Spróbowałam jeszcze raz, i zrobił tak samo.

Już mi zaczynają latać głupie myśli. Że może jakieś ciało obce albo coś sobie złamał/zwichnął. Jeszcze jutro muszę do Krakowa jechać na testy na magistra, i nie mam za bardzo jak z nim jechać do weta.

Pomożecie?
Co to może być?
Ostatnio zmieniony wtorek 26 lip 2011, 11:22 przez wszoleczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
ZbyszekC
Posty: 2056
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 19:40

Re: Ogon

Post autor: ZbyszekC »

Być może zapalenie gruczołów przyodbytowych. Samce tak miewają.
"Moim prawdziwym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia." - Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Ogon

Post autor: wszoleczek »

Pójdę jutro od razu jak wrócę do nowego weta u mnie na mieście, nie mają prześwietlenia, ale chyba mają usg. Zobaczę co mi powiedzą, jak nic konkretnego i pies dalej będzie tkliwy, to jadę do mojego weta w mieście obok.

A czy przy tych gruczołach to powinno chyba boleć jak się maca naokoło, no nie? Bo ten drań mi skuczy, tylko jak podniosę ogon.

Mogę mu dać jakieś ludzkie lekarstwo przeciwbólowe? Apap extra albo panadol extra?
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
chmurka
Posty: 126
Rejestracja: niedziela 11 kwie 2010, 11:23
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogon

Post autor: chmurka »

To tzw. zimny ogon. Przejdzie samo po kilku dniach . Niech tylko pupska nie moczy w zimnej wodzie. Można podać środek przeciwbólowy, byle nie żaden zawierający kwas salicylowy.
Obrazek
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Ogon

Post autor: wszoleczek »

Tylko skąd mu się to wzięło? W nocy śpi w domu, do wody nie wchodzi, nawet jak w ciągu dnia zaczyna kropić albo wiać, to biorę go do domu.

:mysl_1:
Mimo wszystko wezmę go i tak jutro do weta, żeby wykluczyć urazy i inne choroby kręgopochodne. A jeśli się okaże, że to faktycznie ten zimny ogon, to będę wiedziała na przyszłość.

EDIT: dałam mu pól apapu extra - nic łagodniejszego nie miałam. Teraz śpi na ciepłym legowisku i przykryłam mu dupkę ;)
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
Wigro
Posty: 1735
Rejestracja: wtorek 21 paź 2008, 00:30
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: WA-WA

Re: Ogon

Post autor: Wigro »

Skąd mu się wzięło,
ciekawe, bardzo ciekawe gdzie się z nim włóczysz (a z kaczorem co było ?)
Ale na tak poważnie to chyba możesz sobie poczytać pod hasłem
Limber tail syndrome w dowolnym miejscu.
Pozdrawiam bardzo serdecznie
Wigro
Ogar dobry:Gęby długiej. Paznokci tępych. Zadu przestronnego, łakomy, zwajca.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Ogon

Post autor: hania »

chmurka pisze:Można podać środek przeciwbólowy, byle nie żaden zawierający kwas salicylowy.
Chmurka ja Cie bardzo lubię ale takimi poradami na forum możesz wykończyć czyjegoś psa!
Widziałam zwierzaki, których nie udało sie uratować po podaniu bezpiecznych dla ludzi środków typu apap, panadol itp.
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Ogon

Post autor: wszoleczek »

Już wróciliśmy. ZbyszekC, miałeś rację. Miał przytkane gruczoły przyodbytowe.

U nasady ma lekko obrzmiały ogon, prawdopodobnie w jakiś tarczkach jest nadmiar testosteronu. Prostata też lekko powiększona. We wtorek idziemy na badanie testosteronu i kontrolę prostaty. Jeśli dalej będzie powiększona, to lekarz zaleci USG prostaty, czy nie jest powiększona przez jakieś torbiele albo cysty.
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Ogon

Post autor: BasiaM »

Zdrówka dla Nerka :piwko:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Męskie problemy

Post autor: wszoleczek »

Testosteron mamy w normie :silacz: .

Jutro idziemy po jakieś antybiotyki, które mają szerokie spektrum działania, bo te tarczki mogą być powiększone przez jakiś stan zapalny. A prostatę w przyszłym tygodniu zbadamy przez USG.

Z jednej strony się cieszę, że to nie testosteron, ale z drugiej nadal nie wiem od czego to ma :niewka:

EDIT: dostliśmy synulox
Natalia i Nero
ODPOWIEDZ