zmiany skórne

Awatar użytkownika
dor
Posty: 463
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 21:17

zmiany skórne

Post autor: dor »

jakiś czas temu zaobserwowałam u Pogonia zmiany skórne na lewej łapie (na łokciu). Najpierw był to jeden jakby strupek tylko bledszy i łysy placek wokół (niewielki - strupek łącznie z łysym plackiem nie miał nawet 1 cm średnicy). Pogoń nie interesował się nim szczególnie i dotyk w tym miejscu nie sprawiał mu bólu. Udaliśmy się do weta, który stwierdził, że dla niego wygląda to jak ślad po kleszczu, który sam odpadł i kazał smarować rivanolem. Po tygodniu nie przeszło i pojawiły się kolejne dwa strupki, więc udaliśmy się do gabinetu ponownie. Tym razem przyjmowała tam pani, która zeskrobała kawałek strupka, obejrzała go pod mikroskopem i stwierdziła, że pasożyty to nie są, ale mogą to być bakterie. Na początek dała nam jakiś żel antybakteryjny (nazwy nie pamiętam, taki turkusowy był). Żel nie pomógł, więc kazała nam udać się do Zakładu Higieny Weterynaryjnej, żeby pobrali materiał do badań. Ponieważ wydało się dziwne, że sami nie chcą pobrać próbki a wspomniany zakład działa raczej do południa (praca, praca), udałam się do kolejnego weta. Kolejny wet stwierdził, że jest mała szansa, że to infekcja bakteryjna i że na pewno ślady są od leżenia na twardym (mówiłam, że na twardym leży rzadko i raczej nie na lewej stronie) i przepisał clotrimazol oraz, w razie gdyby maść nie pomogła, tribiotic. Nie pomogło ani to, ani to. Pogoń ma już 3 strupki po stronie zewnętrznej i 2 po wewnętrznej, ale łyse placki zarosły sierścią. Dziś byłam u kolejnego weta, który stwierdził, że bakterie to raczej nie są i zaproponował zrobienie badań histopatologicznych, bo mogą to być zmiany nowotworowe, ale raczej nie złośliwe. Pobranie próbki pod narkozą. I tu zaczęłam się lekko wahać, bo byłaby to już trzecia narkoza Pogonia w jego 3letnim życiu. Co mi radzicie - udać się do kolejnego weta (w razie czego mam jeszcze w zanadrzu dwóch) po kolejną diagnozę (jak na razie 4 wetów i 4 diagnozy), czy zdecydować się te badania? O poradę proszę szczególnie obecnych na forum wetów, a może któryś ogar miał coś podobnego?
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: zmiany skórne

Post autor: kasiawro »

Wetem nie jestem :wstydek: , ale stawiam na modzele. Skoro zeskrobiny były pod mikroskopem i pasożyt został wyeliminowany.
U mnie Pasja nawet jeśli nie leży na kostce pojawiają jej się, a Zagaj praktycznie ma cały czas. Modzele nie tylko pojawiają się jak pies leży na twardym, to tez kwestia ciężaru psa.
Możesz fotki zrobić ?
Awatar użytkownika
dor
Posty: 463
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 21:17

Re: zmiany skórne

Post autor: dor »

zdjęcia poniżej. Czy modzele robiłyby się też od wewnętrznej strony łapy?
Załączniki
tak wygląda to od strony zewnętrznej
tak wygląda to od strony zewnętrznej
a tak od wewnątrz
a tak od wewnątrz
bea100

Re: zmiany skórne

Post autor: bea100 »

Nie jestem wetem, ale to coś mi bardzo przypomina :mysl_1: .
Ja tak napiszę z doświadczenia. Był okres, kiedy jednego ze swoich psów (nie ogara a rasę zagrożoną dysplazją stąd sięgnęłam po specjalistyczny susz dla tego młodzika) karmiłam suchą karmą jednej firmy, tylko, że u mojego psa było to też trochę pamiętam na łokciach, na głowie (chyba jedna zmiana była) ale głównie i na łapach (też się nie drapał itd)- ja ostrożnie podchodzę do suszu, "winię go" najpierw, więc pierwsze co- to natychmiast sama z siebie zmieniłam karmę i firmę i zaczęło zarastać i w końcu przeszło (bez śladu). Na te zmiany (póki były bardzo widoczne i jak zarastały też) przykładałam codziennie po parę razy (naprzemian) mocny napar z rumianku pospolitego i nagietka.
Awatar użytkownika
dor
Posty: 463
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 21:17

Re: zmiany skórne

Post autor: dor »

może masz rację bea100 :mysl_1: Pogoń ma nową karmę Royal dla psów po kastracji, wcześniej też był na Royalu, ale light
szlachcianka

Re: zmiany skórne

Post autor: szlachcianka »

PARA PROTEX jedyne ziolowe lekarstwo!!!!!!!!!Moja suka zainfekowala sie jakas bakteria z jeziora.Ze zdjec wyglada identycznie!Mozna zamowic w internecie.Podawac psu jak malemu dziecku.Pierwsze 6 dni pol tableti.Pozniej przez 7tygodni cala tabletke.Polowe rano,druga polwke wieczorem.Rano koniecznie na czczo!!Wieczorem przed spaniem!Napewno pomoze! W internecie mozna znalezc Cali Vita!Tylko ta firma ma tak dobre to lekarstwo.Sprobujcie polecam!Nasz Wet to nam polecil zamiast antybiotykow.Suka ma teraz lsniaca siersc i zdrowiutka skore.To lekarstwo czysci organizm z bakterii obojetnie jakich!!! Pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: zmiany skórne

Post autor: wszoleczek »

Czy któryś z waszych ogórków miał kiedyś alergię na karmę? Nero dwa razy miał zaczerwienioną skórę z małymi rankami w dwóch miejscach, wet leczył antybiotykami i przeszło. Nie wiemy tylko od czego może się to robić.
Kiedy pojawiły się te zaczerwienienia był wyjątkowo na pedigree, normalnie je purine. Podejrzewam, że to może od tego, bo nic nowego w otoczeniu psa się nie pojawiło. :mysl_1:
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: zmiany skórne

Post autor: Ania W »

Myślę, że nie jeden miał ;)
Jak widzicie zależność między karmą a zmianami skórnymi to może być właśnie powód.
Awatar użytkownika
Ola i Dunaj
Posty: 2107
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 11:13
Gadu-Gadu: 9495783
Lokalizacja: Młynki

Re: zmiany skórne

Post autor: Ola i Dunaj »

Dosyć istotne jest czy był świąd razem ze zmianami skórnymi. I gdzie te zmiany się zlokalizowały.
W zeszłym roku też podejrzewałam u Dunaja alergię pokarmową. Okazało się jednak, że przyczyną choroby i długotrwałego leczenia było spotkanie z "parchatym" jenotem :zly1:
Utopista widzi raj,
realista widzi raj plus węża.
Helmut Walters
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: zmiany skórne

Post autor: wszoleczek »

Najpierw na szyi a teraz za uchem. Świąd oczywiście był. Całe noce nieprzespane :/
Natalia i Nero
ODPOWIEDZ