Opuchlizna okolicy oka

Awatar użytkownika
endo
Posty: 2197
Rejestracja: piątek 01 paź 2010, 19:21
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kielce/MarzyszII

Opuchlizna okolicy oka

Post autor: endo »

W piątek zauważyliśmy u Endo sporą opuchliznę z lewej strony głowy. Wyglądało jak nabity guz. Wet obejrzał,dał zastrzyk przeciwzapalny,stwierdził,że to jakiś uraz i kazał dalej obserwować. Dzisiaj rano opuchlizna zeszła na oko. Zamiast oka jest teraz mała szparka. Poza tym zachowuje się normalnie,ma apetyt, bawi się na spacerach (no może trochę mniej aktywnie,niż zwykle). Chyba go to nie boli jakoś bardzo, bo pozwala się dotykać. Czy to rzeczywiście od uderzenia (nikt z nas nie widział,żeby Endo się o coś mocno uderzył),a może coś go ugryzło? Zupełnie nie wiemy co to może być i martwimy się :zdziw_4: :strach_2: . Czy Waszym psom przytrafiło się coś podobnego? Zrobiliśmy specjalnie trochę zdjęć, żeby pokazać jak to wygląda
20111127083.jpg
20111127083.jpg (103.01 KiB) Przejrzano 1827 razy
20111127086.jpg
20111127086.jpg (93 KiB) Przejrzano 1821 razy
Obrazek
Wilga
Posty: 1589
Rejestracja: czwartek 22 sty 2009, 17:01

Re: Opuchlizna okolicy oka

Post autor: Wilga »

Czy da się obejrzeć wewnętrzną stronę powieki? Może to jest zapalenie gruczołów Meiboma (tarczkowych). W obrębie krawędzi powieki zainfekowane są te gruczoły. Pod powieką a niekiedy i na zewnętrznej stronie pojawiają się grudki zapalne, które pękają i dalej zakażają kolejne. Powieka jest wtedy wyraźnie spuchnięta. Był czas kiedy Wilga miała to bardzo często, stany zapalne się nawracały, ale jakoś udało się wyleczyć (długo trwało).

Zdrówka dla Endo
Awatar użytkownika
endo
Posty: 2197
Rejestracja: piątek 01 paź 2010, 19:21
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kielce/MarzyszII

Re: Opuchlizna okolicy oka

Post autor: endo »

Nie da się, powieka jest gruba i bardzo opuchnięta. Najpierw guz był tylko na głowie,dzisiaj jakby opadł na powiekę.
Obrazek
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Opuchlizna okolicy oka

Post autor: weszynoska »

Gdyby Endo się uderzył aż tak mocno, albo nawet gdyby dostał od kogoś np. kamieniem, to oprócz opuchlizny była by też zapewne jakas rana :(

Trzymam kciuki za szybciutkie odkrycie co to, i jeszcze szybsze wyleczenie :marzyc_2:
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
endo
Posty: 2197
Rejestracja: piątek 01 paź 2010, 19:21
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kielce/MarzyszII

Re: Opuchlizna okolicy oka

Post autor: endo »

No właśnie, nam też trudno uwierzyć,że to od uderzenia :wow_3: i tym bardziej nas to niepokoi :strach_4: Najgorsze jest to,że to chyba ciągle rośnie. Jutro znów idziemy do weta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Paula
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 1600
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 21:24
Gadu-Gadu: 3818816
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opuchlizna okolicy oka

Post autor: Paula »

Skojarzyła mi się tylko alergia... Kiedyś chyba na Psiejkości było zdjęcie ogarki, która w lesie znalazła jakieś wiadro po farbie czy czymś podobnym, kontakt z tą substancją wywołał u niej jakąś potworną reakcję alergiczną.
Pozdrawiamy,
Paula & Świtun
Awatar użytkownika
Paula
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 1600
Rejestracja: wtorek 14 paź 2008, 21:24
Gadu-Gadu: 3818816
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opuchlizna okolicy oka

Post autor: Paula »

Nie wiem czy Wam to pomoże, ale poczytajcie: http://www.psiakosc.com/forum/showpost. ... tcount=781" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiamy,
Paula & Świtun
Awatar użytkownika
endo
Posty: 2197
Rejestracja: piątek 01 paź 2010, 19:21
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Kielce/MarzyszII

Re: Opuchlizna okolicy oka

Post autor: endo »

Rzeczywiście,wygląda podobnie :strach_2: Dziękujemy.
Obrazek
Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: Opuchlizna okolicy oka

Post autor: BasiaM »

weszynoska pisze:Gdyby Endo się uderzył aż tak mocno, albo nawet gdyby dostał od kogoś np. kamieniem, to oprócz opuchlizny była by też zapewne jakas rana :(
Rana .. niekoniecznie ...
Coda raz tak miała. Biegała po domu jak szalona, kulała się z Uchatkiem.
Nie słyszałam, żeby się gdzieś uderzyła :niewka: Musiała niefortunnie trafić głową w COŚ :niewka:
Po zabawie położyła się spać i dosłownie w ciągu kilku minut wylazł balon na powiece.
Pękło naczynko, zrobiło się opuchlizna. Przetarłam kropelkami i po dwóch dniach śladu nie było.

Uchatek natomiast miał takiego balona po tym jak Bursztyn przywalił mu z łapy prosto w oko.
Załączniki
IMG_9079_resize.jpg
IMG_9079_resize.jpg (144.49 KiB) Przejrzano 1673 razy
Obrazek

Obrazek
bea100

Re: Opuchlizna okolicy oka

Post autor: bea100 »

Tak, mnie to ze zdjęć wygląda na (solidnego) guza :mysl_1: W tym miejscu guzy u ogara mają to do siebie, że jakby schodzą na dół, pies mógł się walnąć w czubek głowy, a efekty mogą być jak na zdjęciu. Miałam tak u swoich. Też nie wiedziałam w co głową przywaliły. Nie martw się, zejdzie.
ODPOWIEDZ