Dysplazja

Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 343
Rejestracja: piątek 02 kwie 2010, 20:23
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Re: Dysplazja

Post autor: Grzegorz »

No i super;) 1 głos przeciwko dysplazji u Ogarów:)
Awatar użytkownika
ogończyk
Posty: 1132
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 22:34
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łopuchowa/Kosztowa
Kontakt:

Re: Dysplazja

Post autor: ogończyk »

Grzegorz! Ja też jestem przeciwko dysplazji !!
I to nie tylko wśród ogarów!
I nie tylko przeciwko dysplazji! :D

Tak z ciekawości, dopuszczasz istnienie Ogólnopolskiego Spisku Hodowców Ogara Ponad Podziałami?

Pzdr.
"...Czasem, psy dojadają po nas. Czasami my po psach...."
Awatar użytkownika
weszynoska
Posty: 4959
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 13:21
Gadu-Gadu: 9111199
Lokalizacja: Leśniówka/Podkarpacie
Kontakt:

Re: Dysplazja

Post autor: weszynoska »

ogończyk pisze:Grzegorz! Ja też jestem przeciwko dysplazji !!
I to nie tylko wśród ogarów!
I nie tylko przeciwko dysplazji! :D

Tak z ciekawości, dopuszczasz istnienie Ogólnopolskiego Spisku Hodowców Ogara Ponad Podziałami?

Pzdr.

wiedziałam , że tak będzie ;)
http://weszynoska.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Dysplazja

Post autor: SARABANDA »

Grzegorz, jak ma Cię to gryźć to zrób Dryfowi fotkę, pamiętaj jedynie że pies musi być znieczulony ogólnie i po znieczuleniu trochę dochodzi do siebie, co przy jego wadze może być dość skomplikowane. A problemów z chodzeniem u Dryfa bardziej bym się dopatrywała w jego nadwadze, ma przeciążone stawy od początku bo jako szczeniak też miał dużą nadwagę.
Bardzo jestem ciekawa wyniku, chociażby dlatego że nikt tych badań nie robi.
I jeżeli jakiś ogar miałby mieć dysplazję to stawiałabym własnie na Dryfa( duży i z nadwagą) i nie szukałabym źródła u hodowcy.
A jeśli to prawda że pies bardzo mało je ( tak twierdzą wszystkie grubasy) to zbadałabym mu jeszcze tarczycę :jezyk_3:
___________________

Małgosia&Sarabanda&Czuprynka
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
nulka
Posty: 3438
Rejestracja: środa 29 kwie 2009, 22:10

Re: Dysplazja

Post autor: nulka »

:D nie wiem :mysl_1: śmiać się czy płakać
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 343
Rejestracja: piątek 02 kwie 2010, 20:23
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Re: Dysplazja

Post autor: Grzegorz »

Nie posądzam nikogo o spisek ani nic z tych rzeczy. Chciałem tylko aby ten temat został poruszony i był zwykłym źródłem informacji dla przyszłych posiadaczy Ogara. Jeśli Dryfik z nadwagą nie będzie miał dysplazji no to wiadomo, że prawdopodobieństwo wystąpienia dysplazji u normalnie zbudowanego psa jest o wiele mniejsze.
Grzegorz! Ja też jestem przeciwko dysplazji !!
I to nie tylko wśród ogarów!
I nie tylko przeciwko dysplazji! :D

Tak z ciekawości, dopuszczasz istnienie Ogólnopolskiego Spisku Hodowców Ogara Ponad Podziałami?


Oczywiście a ty jesteś na 1 miejscu podejrzanych! ;) pozatym temat jest o dysplazji a nie o Ogólnopolskim Spisku Hodowców Ogara
A jeśli to prawda że pies bardzo mało je ( tak twierdzą wszystkie grubasy) to zbadałabym mu jeszcze tarczycę :jezyk_3:

Dryf jadł 300g dziennie Royal Canin Maxi adult - jeśli ktoś mnie chce posądzic o kłamstwo to powiedz mi to w żywe oczy
Awatar użytkownika
Darianna
Posty: 537
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 17:07
Gadu-Gadu: 1179423

Re: Dysplazja

Post autor: Darianna »

Według mnie są predysponowane do dysplazji, jak każde większe psy. To że objawów nie widać to nie znaczy, że wszystko jest cacy. Znam setery, po których też nie widać, biegają pięknie, a stawy mają D. A co jak co, setery są lżejsze w budowie od ogarów. To, że badania nie są robione to nie stanowi oznaki, że ogary należą do rasy cudownie wolnej od dysplazji. Jestem pewna że ją mają, jak i wiele innych ras.
Obrazek
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Dysplazja

Post autor: SARABANDA »

Kwestia czy pies je dużo czy mało jest względna co wiedzą wszyscy. Pies trzymany w kojcu na zimnie,mający bardzo dużo ruchu,energiczny przy tym, spala dużo więcej niż pies trzymany w domu i generalnie o niskim stopniu aktywności i nie można dla tych dwóch psów stosować tej samej ilości karmy. Dla jednego psa 300g to duzo za mało dla innego dużo za dużo. Łopatologia :jezyk_3:
I nie nakręcaj się bo nie o Ciebie w tym wszystkim chodzi tylko o Dryfa.
Jeżeli pies przy danej ilości pokarmu ma nadwagę to znaczy że za dużo je i koniec. Nie ma innej możliwości . Tzn jest i dlatego napisałam, bo niedoczynność tarczycy może dać nadwagę.
Odchudzając swoją sukę jakiś czas temu - mała ok 35 kg, czli ok 4-5 kilo nadwagi, dostawała rano 60g karmy i wieczorem 100g i nic więcej przez cały dzień ( no może trochę suchej karmy w formie nagrody ale pod kontrolą). Zredukuj Dryfowi ilość karmy do ok 150 -180g dziennie i spokojnie czekaj na efekt. I nie czuj się atakowany, bo mówiłam o nadwadze Dryfa na wspólnym spacerze.
Nadwaga przeciąża stawy nawet przy braku dysplazji.
I naprawdę jestem bardzo ciekawa wyniku zdjęcia.

_______________________

Małgosia&Sarabanda&Czuprynka
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
Grzegorz
Posty: 343
Rejestracja: piątek 02 kwie 2010, 20:23
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Katowice

Re: Dysplazja

Post autor: Grzegorz »

Temat jest o Dysplazji, takie wiadomości na priva, dziękuję bardzo.
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Dysplazja

Post autor: SARABANDA »

OK dotarło , temat tabu. Możemy rozmawiać o samych objawach a nie o tym co je może powodować.

______________________

Małgosia&Sarabanda&Czuprynka
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
ODPOWIEDZ