Wypadanie sierści

Awatar użytkownika
kerovynn7
Posty: 370
Rejestracja: poniedziałek 06 cze 2011, 11:11
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Wypadanie sierści

Post autor: kerovynn7 »

Robin sie sypie na okrągło, z tym że raz słabiej, a raz intensywniej. Ale w ogóle po nim tego nie widać. Do odkurzania dywanów i wykładzin polecam zwykły mechaniczny odkurzacz "Jaśka" (ok 50 zł na Allegro http://allegro.pl/odkurzacz-bezworkowy- ... 38516.html" onclick="window.open(this.href);return false; ). U mnie czyści do ostatniego włoska - szybko, skutecznie i bezboleśnie. Mam go prawie rok, używam codziennie na 2 dywany i nawet jeszcze szczotki nie musiałam wymieniać. Zbiera nie tylko psie kłaki ale i piasek nanoszony z ogrodu, tudzież inne smieci.
Awatar użytkownika
marynowany
Posty: 72
Rejestracja: czwartek 19 kwie 2012, 12:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wypadanie sierści

Post autor: marynowany »

Polecono mi do śiersci Furminatora ;) Ponoć super wyczesuje.

A do zamiatania ścierści używam miotły z gumowym włosiem, specjalnym do śierści, kupiłem za 25zł w TESCO, zbiera wszystko i na koniec jest spory kopiec kłaków, kurzu, piasku, natki, czy innych ciekawych rzeczy.
Zdziwiłem się, bo świetnie też zamiata wszystko z dywanów, tyle że gładkich.
Polecam.

Mam ją od miesiąca i już nie walczę z odkurzaczem, kablami i hałasem, a teraz, na koniec dnia, raz dwa i pozamiatane.
Ogar Polski : FRYGA (NAJDA WARKUTA)
Hodowla - WARKUTA Warszawa - rodzice: Zenit GOŃCZAKÓW, Fuga DOBRAZŁAJA
Awatar użytkownika
BACHMATsforanemroda
Posty: 1117
Rejestracja: niedziela 01 lis 2015, 16:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Jeleń, Szczecinek
Kontakt:

Re: Wypadanie sierści

Post autor: BACHMATsforanemroda »

Zastanawiam się o co chodzi z Bachmatem. Gubi sierść cały rok, ale tak trochę, raz odkurzę i spokój. Bez jakichś intensywnych momentów, cały czas po troszku, bezproblemowo dla mnie. Nawet nie muszę go wyczesywać. Nie zwracałam na to uwagi, aż Lorna zaczęła gubić sierść! :strach_2: Nie nadążam odkurzać, sierści jest masa... Z tego co wyczytałam powyżej to właśnie taki wysyp jest normalny.
Basiek ma piękną, lśniącą sierść, zastanawiam się dlaczego nie ma u niego takiego okresowego gubienia... :zdziw_4: Nie żebym narzekała, ale dlaczego tak się dzieje? :mysl_1:
hodowla znad Sarczego Brzegu
https://www.facebook.com/BACHMATsforanemroda/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: Wypadanie sierści

Post autor: SARABANDA »

Ja podejrzewam coraz bardziej że to zależy od plam na słońcu ;)
U mnie co rok inaczej. Albo gubią cały rok albo okresowo. A od roku w ogóle.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
ODPOWIEDZ