biodra, stawy łapy...

Awatar użytkownika
BasiaM
Posty: 8079
Rejestracja: czwartek 30 kwie 2009, 09:54

Re: biodra, stawy łapy...

Post autor: BasiaM »

Pestka brawo :silacz: i zdrówka jeszcze :piwko:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
aniamam
Posty: 879
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 17:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: biodra, stawy łapy...

Post autor: aniamam »

Pestka :silacz: :silacz: :silacz: :happy3:
Ania M., Wrzos z Zatrzebia & Elja Sokoli Lot
Awatar użytkownika
Grot
Posty: 438
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2012, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Pyskowice/ Zabrze

Re: biodra, stawy łapy...

Post autor: Grot »

Już chyba Was zanudzam ciągłymi opowieściami o zdrowiu Grota ale jak jest taki wątek to piszę.

W piątek byłem na ostatniej wizycie u weta dotyczącej chorej lewej łapy. Grot niestety ma tak zaawansowane zwyrodnienie że raczej nie można go cofnąć. Działają w jego stawie łokciowym enzymy niszczące chrząstkę stawową, można tylko temu zapobiec lub spowolnić. Metody to podanie Irap lub komórek macierzystych. Komórki macierzyste są naprawdę wielką przyszłością w medycynie ale jak na razie jest to wszystko w fazie testów. Nie ma jeszcze oficjalnie wydanej lektury medycznej opisującej jej skuteczność. Po rozważeniu wielu za i przeciw wybraliśmy podanie Irap które jest już oficjalnie uznane jako leczenie. Leczenie to zapobiega i eliminuje wydzielanie niszczących enzymów. Jest wtedy szansa że zwyrodnienia będące na obecnym etapie częściowo się cofną, wyeliminują także ból i stany zapalne. Mankamentem jest to że leczenie to działa czasowo, przeważnie około 2-3 lata i trzeba powtórzyć. Nastawiliśmy się już psychicznie że temat będzie powracać co kilka lat ale nie poddamy się w walce o lepsze życie Grota bez bólu w łapie. Za dwa tyg. zaczynamy całą procedurę z krwi Grota zostaną wydzielone białka które starczą na 8 iniekcji i będą podawane w okresie 6-ciu miesięcy.
Trzymajcie za nas wszystkie kciuki i łapki :silacz:

Ale się rozpisałem :wstydek:
Ostatnio zmieniony niedziela 02 mar 2014, 08:54 przez Grot, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: biodra, stawy łapy...

Post autor: kasiawro »

Uważam, że jesteście dzielni i chłopak ma super z Wami. W jedną i druga metodę na tyle co wiem o nich wierzę, więc wiem że Grocikowi pomoże.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: biodra, stawy łapy...

Post autor: Ania W »

Bardzo dobrze, że piszecie o leczeniu - w końcu ten wątek jest po to a może (choć pewnie nikt by nie chciał)może ktoś skorzysta.
Zdawajcie relacje z postępów i kciuki trzymane!
Awatar użytkownika
SARABANDA
Posty: 3910
Rejestracja: niedziela 27 mar 2011, 20:08

Re: biodra, stawy łapy...

Post autor: SARABANDA »

Też jestem zwolennikiem pisania a nie zamiatania problemu pod dywan, tym bardziej że taka wymiana informacji bywa cenna. Przykro mi i ze wzgl na Was i ze wzgl na psa że macie takie problemy ale tak to bywa i musimy jakoś w takich sytuacjach sobie radzić. Trzymam kciuki za powodzenie całej akcji i liczę na regularne sprawozdania.
"...wcale nie wyprzedziliśmy zwierząt i roślin na drodze ewolucji. Po prostu one poszły w jedną stronę, a my w drugą."
Awatar użytkownika
aganowaczek
Posty: 4360
Rejestracja: poniedziałek 18 sty 2010, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Koziegłówki

Re: biodra, stawy łapy...

Post autor: aganowaczek »

Grot - a jakie są koszty takiego leczenia?

Może nie odmówilibyście wsparcia finansowego z naszej (ogarkowej) strony? Ja wyślę jutro "cegiełkę" na ten cel na fundusz ogarkowy - Kochani ogarkowicze proszę Was również o wsparcie dla Grocika :prosze_1:

Doświadczenie z tą metodą leczenia być może przyda się i innym ogarkom (odpukać!)
Panu Bogu świeczkę a diabłu OGAREK :-)
Hodowla Ogara Polskiego
"z Sarmackiej Tradycji FCI"
534 992 136

Awatar użytkownika
Grot
Posty: 438
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2012, 14:32
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Pyskowice/ Zabrze

Re: biodra, stawy łapy...

Post autor: Grot »

Koszt to niestety około 1700 zł, dotychczas całe nasze leczenie związane z Grotem to kilka ładnych tysięcy. Ale co zrobić :niewka: tak się trafiło i trzeba przyjmować to na klatę.

Leczone są jeszcze oczy ale to już inna bajka.
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: biodra, stawy łapy...

Post autor: hania »

Trzymamy kciuki żeby Grot nie cierpiał. I wielki szacunek dla Was za odpowiedzialne podejście :piwko:
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: biodra, stawy łapy...

Post autor: miszakai »

Koszty bardzo duże...Myślę, że dla każdego niezależnie od sytuacji finansowej. Może naprawdę dołożylibyśmy z funduszu?
Obrazek
ODPOWIEDZ