Entropia - potrzebne informacje

Awatar użytkownika
aniamam
Posty: 879
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 17:15
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Entropia - potrzebne informacje

Post autor: aniamam »

MartaW pisze: poniedziałek 20 maja 2019, 12:26 Czy dosyć intensywne ropienie jest powodem do niepokoju? Właściwie nawet nie wiem, czy nazwać to ropieniem, to bardziej takie ludzkie "śpiochy" w oczach ale w dosyć dużych ilościach. Oczy nie są zaczerwienione, nie wygląda, jakby odczuwała jakikolwiek dyskomfort, ale muszę jej przecierać oczy czasem nawet 2 razy dziennie, żeby się tego pozbyć. Dodam, że jakiś czas temu jedno oko intensywnie łzawiło, wet przepisał kropelki, dostawała przez tydzień i przeszło.
Może być, jak napisała AniaW, grudkowe zapalenie III powieki, ale może być też "podrażnienie" spojówek spowodowane pyłem, pyłkami, albo może też być niewystarczająca produkcja łez. Można spróbować z ludzkim Hyabakiem - kroplami nawilżającymi (ja w sezonie wiosenno-letnim stosuję zarówno u siebie jak i u Elji i Wrzosa).
Ale dobrze byłoby pokazać te oczka lekarzowi, niech dokładnie obejrzy
Pozdrawiamy
Ania M., Wrzos z Zatrzebia & Elja Sokoli Lot
Awatar użytkownika
MartaW
Posty: 167
Rejestracja: wtorek 15 maja 2018, 10:08

Re: Entropia - potrzebne informacje

Post autor: MartaW »

Wrzucam zdjęcie oka z glutkiem. Czasem ma bardziej żółty kolor, ale od jakiegoś tygodnia nic takiego nie było.
W tym tygodniu mamy wizytę u weta, będziemy robić badania krwi i mamy dostać krople do stosowania w razie potrzeby, gdyby coś więcej się działo.
Załączniki
Honeyview_Zdjecie1 (4).jpg
Marta & Rosa
(Runa z Sarmackiej Tradycji)
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Entropia - potrzebne informacje

Post autor: kasiawro »

Takie (galaretowato/przeźroczyste) Zajo miewa po szaleństwach w rzepaku, kukurydzy czy trawach wysokich.
Magdaska
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 16 cze 2022, 20:23

Re: Entropia - potrzebne informacje

Post autor: Magdaska »

Cześć,

czy polecacie jakiegoś innego okulistę w Krakowie poza Arka Wet? U naszego ogara najprawdopodobniej mamy do czynienia z entropią i chciałabym znaleźć weterynarza okulistę w Krakowie, który ma już w tej kwestii doświadczenie.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Magda
ODPOWIEDZ