Co na biegunkę i wymioty?

Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: miszakai »

Wigro pisze:Miszkai wykończysz mnie, idż do porządnego weta, zrób prześwietlenie, daj psu rosól na rybie (najlepszy jest szczupak, mogę CI przywieżć jutro, ino mrygnij) z ryżem i marchwią (rozgotowaną), no ile sucz ma sie męczyć, co ?
Dzięki koleżko śmietankowy, jakoś się trzymam ;) Dostaję ryżyk z marchewką, żaden wet nie jest porządny i nigdzie się już nie wybieram na razie :obraza_1:, zrobiłam kupichę, która została oceniona w skali od 1 do 10 na 7,5 także na razie idzie ku lepszemu...Dzięki za propozycję; czymam za słowo i się kiedyś upomnę ;)
Cyga co to czasem ma sraczkę i rzyga :tia:
Obrazek
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: kasiawro »

Ocena kupy jak dla mnie wysoka, martwiłam się że gorzej wypadnie :gleba:
Marta bo od środy myślę o Waszej kupie dlatego tak zapyta, czy kolejne też tak wysoko ocenione?
Pozdrawiamy
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: miszakai »

kasiawro pisze:Marta bo od środy myślę o Waszej kupie dlatego tak zapyta, czy kolejne też tak wysoko ocenione?
Nie :( :(

Od wczoraj wieczora agencja Fitch obniżyła Cydze rating :? W domu Jesień Średniowiecza :zly1: Jesteśmy po pobraniu krwi - pełna morfologia, biochemia; rtg, dałam też tą kupę do badania :uff:
Kur...Nie mam już siły :(
Dostała steryd, sulfonamidy i coś rozkurczowego. Na rtg nic nie widać - tzn. śluzówka pogrubiona, widać, że w stanie zapalnym ale jakiegoś jednoznacznego ciała obcego lekarzyce się nie dopatrzyły. Jest jedno zacienienie ale to może być treść pokarmowa.
Po południu wyniki krwi, dam znać.
Cyga spadła do 25,800 z 30 kg :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
ketrin
Posty: 1985
Rejestracja: czwartek 16 paź 2008, 20:36
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Łódź

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: ketrin »

no to nienajlepiej :mysl_1: ale dobrze ze jest pod opieka wet. :uff:
przypomiało mi sie jeszcze jakis hodowca/właściciel dawno temu mówil ze na sensacje u Ogara najbardziej sprawdził sie LAREMID chociaz w tej sytuacji to nie polecam

Ps. a zastanawialiście sie może jak to jest :?: u Ludzi teraz jest bardzo popularna jelitówka czy psy tez to może dotkąć :?:
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: kasiawro »

ketrin pisze: LAREMID

Ps. a zastanawialiście sie może jak to jest :?: u Ludzi teraz jest bardzo popularna jelitówka czy psy tez to może dotkąć :?:
Laremid to jest to samo co stoperam tylko inaczej pakowane i bardziej ostatnio reklamowane ;).
Nigdy nie podawałam tego psom. Kiedyś przy szczeniakach pasja dostawała Acidolac, szczeniaki również bo zdarzyły im się sensacje żołądkowe. Rosa zjadła kamień sama widziałam na własne oczy i sama też go wytropiłam po 2 dniach w kupce. Acidolac fajnie reguluję prace jelit i flora bakteryjna wraca do normalnego stanu. Myślę, że cyga jak najbardziej powinna coś takiego dostawać, tym bardziej przy i po antybiotyku.
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: Ewka »

Przy antybiotyku podawałam też Biotyk.
Jezu, trzymam palce z całych sił... Daj znać jakie wyniki.
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
kasiawro
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 13064
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 08:09
Gadu-Gadu: 13373652
Lokalizacja: Niemcza /Dolny Śląsk

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: kasiawro »

Ewka pisze:Przy antybiotyku podawałam też Biotyk.
.
Biotyk podobnie jak Acidolac ma w składzie prebiotyk i probiotyk. Ja wolę acidolac bo jest w saszetkach i mogę maluchom łatwiej podzielić na pół niż kapsułki, podaję to posypując jedzenie.
Ewa tego jest mnóstwo należy być czujnym co w danej aptece jest w promocji bądź najtaniej wychodzi ;)
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: Ewka »

Fakt. :P
Tak się martwię sunią...
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
irie
Posty: 3550
Rejestracja: środa 14 paź 2009, 23:04
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: irie »

Jak tam Cyga chudzinka? :|
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: Ania W »

No Łoza tak się struła lub załapała jakąś wirusówkę w pierwszym roku życia i też konkretnie zjechała wtedy z wagi ( o ile dobrze pamiętam z 27 do 23)...Trochę trwało zanim doszła do siebie.
Powiem tak - gdyby do jutra nie przeszło poszłam bym do jakiegoś innego poleconego weta...Może potrzeba świeżego spojrzenia a może potwierdzenia diagnozy...
A przy okazji też bym pomyślała o czymś na florę bakteryjną.
I jeszcze jedno - mi wet przy okazji tamtych problemów zalecił nieco inną dietę. Nie ryż a mięso. Gotowany kurczak, drobniutko pokrojony. Najpierw łyżeczkę, potem łyżkę...Stopniowo od bardzo małych ilości. Potem dodać rozgotowaną marchewką i dopiero na końcu jak jest wszystko ok ryż. Nie ukrywam, miałam wątpliwości bo zawsze mówiło się o kleiku jak o diecie cud ale poszłam tą drogą i u nas zdało egzamin. Ale podkreślam - na początku dawałam baaardzo malutko.

To teraz Cyga wie jak czuje się ogar o bardzo małej masie ;) (Łoza waży 26 kg)
Szkoda że okoliczności takie niefajne :/
ODPOWIEDZ