Co na biegunkę i wymioty?

Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: miszakai »

Wet oddzwonił niedawno i wyniki z krwi wyszły zaskakująco dobrze...Na babeszję negatywnie :uff:
Leukocyty trochę podwyższone no ale to ze względu na stan zapalny. Wyniki na pasożyty z kupy to za 2 dni około...Jutro rano Kuba jedzie na zastrzyk, znów weźmiemy zdjęcie (inny lekarz zerknie) i zobaczymy. Co do jelitówek to właśnie stwierdził, że to może być wirusowe właśnie albo że antybiotyk nie był trafiony.
Byliśmy u innego weta - na Śreniawitów (Białołęka). Cygę tam szyto po tym rozcięciu i lubię tamtejszy gabinet. No i mają wszystko na miejscu. 7 dni w tygodniu i 24h/dobę. Na takie zwykłe wizyty wybieram Suwalską, tam też chadza Luśnia no ale jak trzeba szybko badania zrobić to jeździmy na Białołękę albo do takiego z zapleczem ale działającego do 20.00 a nie całą dobę.
Z tym kurczakiem to spróbuję, bo do ryżu nie mam przekonania. Kiedyś jej dałam i wcale jej nie zatrzymało...Dla odmiany po sterydzie leje jak z cebra :tia: ale nas uprzedzono. Wycieraczka przed drzwiami już ochrzczona :sekret: Ale jazda!
Dzięki Wam za rady i wsparcie; większe niż w domu :zgoda: Jutro odbierzemy wyniki to się już chyba na bloga Cygi przeniosę, bo w sumie wszystko zostało już powiedziane co do samych objawów i leczenia. Co do ciała obcego to tak jeszcze dopiszę dla innych, że jeśli nie jest to ewidentny kawałek metalu czy coś bardzo rozpoznawalnego to też nie zawsze na zdjęciu wyjdzie. W ostateczności psu podaje się kontrast i zdjęciami co 2-3 h śledzi pasaż jelitowy. Pies zostaje wtedy w klinice na cały dzień albo przyjeżdża się co trochę...
Co do wagi to z Iwkiem ważą dokładnie tyle samo; spełniło się jego marzenie ;)
A Cyga z Łozą zaliczyły podobne kontuzje, więc to w sumie była kwestia czasu ;) Nawet te 4 kg na wadze się pokrywa...
Aha, dostała też jakieś takie krążki - Supplexan na związanie treści jelitowej, chyba z prebiotykiami...
Obrazek
bea100

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: bea100 »

Miszakai, marchwianka się sprawdza. Ryż- ale rozgotowany na papę ( ja na początku dodaję troszkę masła prawdziwego) plus ugotowana na miękko marchew w dużej ilości starta na tarce. To ma być "marchwianka" a nie "ryżanka".
Napisałam o tym maśle- ale moje suki nie chciały bez tego masła jeść- jak dałam masło- zjadały.
Poza tym lepiej się to rozpaćka jak jest to masło (maleńko).
Dajesz często- małe ilości do jedzenia. I tylko i wyłącznie to i nic innego. Parę dni.

Bardzo trzmam kciuki za to, by to była pokarmówka z nietrafionym na nią lekiem qrcze.
Ostatnio zmieniony niedziela 09 paź 2011, 20:12 przez bea100, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ania W
Sołtys Wsi Ogarkowo
Posty: 11868
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 22:03
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: Ania W »

To je jeszcze w kwestii ciała obcego, bo chociaż to już pisałam to powtórzę.
U Bolka (kot), długo tego nie podejrzewano i mniej więcej po tygodniu bujania się poszłam na usg i wet coś tam zobaczył...potem dwa zdjęcia rtg z różnym ustawieniem i wyszło (na drugim)- dwa fragmenty kociej piłeczki miękkiej (guma). Kontrast też miał być ale uniknęłam ;)
Awatar użytkownika
Nasa
Posty: 47
Rejestracja: środa 21 wrz 2011, 10:40
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: Nasa »

Witam,
bardzo polecam weterynarza p. Bochenek Maciej Lecznica Małych Zwierząt
Adres:
ul. Sikorskiego 131
Józefów
mazowieckie
Kontakt:
tel. 22 789 37 28 fax.22 789 37 28

Przez 12 lat prowadził i leczył wyżła mojego męża a od prawie 4 lat leczył naszą kotkę Ritkę, miała genetyczną wadę nerek PKD. W środę zabiła ją mocznica. Wiemy, że zrobiliśmy wszystko, co tylko mogliśmy i że dzięki temu weterynarzowi i naszej obserwacji przeżyła 4 lata. Choroba została wykryta, gdy miała 3 m-ce i to właśnie przez wet. p. Maćka, a mieliśmy nawet diagnozę, że Ricia ma wzdęcie... Przez ten czas kilkanaście razy uratował jej życie.
Teraz będzie prowadził Naskę.

Koszt wizyty, to około 40 pln a przyjmuje codziennie 8-11 i 16-20 oraz w soboty od 08-11, 14-16 i w niedziele od chyba od 11-13 ale podam też tel. kom. 602 229 066 , bo pewnie możliwa jest też wizyta domowa.

Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie,
bea100

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: bea100 »

Miszakai, mam weta (wizyty domowe) także- ufam mu- ma wszelki sprzęt- jeśli chcesz namiary- również służę.

A jak Cyga?
Awatar użytkownika
miszakai
Posty: 4790
Rejestracja: piątek 17 paź 2008, 18:13
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Bory Tucholskie
Kontakt:

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: miszakai »

bea100 pisze:To ma być "marchwianka" a nie "ryżanka".
Napisałam o tym maśle- ale moje suki nie chciały bez tego masła jeść- jak dałam masło - zjadały.
Poza tym lepiej się to rozpaćka jak jest to masło (maleńko).
No własnie u mnie to bardziej ryżanka :roll: Dzisiaj marchwi dogotuję. Też dodaję ciupkę masełka :wstydek:
Jeszcze się nie cieszymy ale dziś zdjęcie obejrzało 2 innych lekarzy i niczego tam nie widać. Wydaje się, że obecne leki działają. Niestety codziennie mamy jeździć na zastrzyki, żeby nie obciążać jej przewodu pokarmowego.
Dziękuję Beata(chętnie na przyszłość namiar wezmę), Nasa - też dziękuję za namiary, zapiszę sobie. Na dziś jestem zadowolona z kliniki, czegoś się trzeba trzymać.
Na podsumowanie jednak za wcześnie. Biegunka się zatrzymała ale i parę dni temu się zatrzymała, więc w przyczajeniu obserwujemy i karmimy marchwianką :silacz:
Obrazek
Awatar użytkownika
kasianiolek
Posty: 831
Rejestracja: środa 16 wrz 2009, 21:50

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: kasianiolek »

Trzymam kciuki za zdrówko Cyguchy :prosze_1:
Kasia, Huba i Huzar
Hodowla Ogarów Polskich z Zatrzebia
http://www.hodowlaogara.pl/
Awatar użytkownika
Ewka
Posty: 3817
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2011, 19:12
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Błonie

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: Ewka »

Palców jeszcze nie puszczam. Pozdrawiam.
Byleby w sercu ciągle maj!
Awatar użytkownika
wszoleczek
Posty: 1894
Rejestracja: środa 18 lis 2009, 10:44
Gadu-Gadu: 3431453
Lokalizacja: Libiąż k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: wszoleczek »

Ja mam pytanie!

Nero zwymiotował mi żółcią. Kupa normalna. Czy dawać też ryż przy samych wymiotach czy normalnie dać mu karmę? Karme mamy Josera SensiPlus
Natalia i Nero
Awatar użytkownika
hania
Posty: 6979
Rejestracja: czwartek 06 lis 2008, 07:23
Gadu-Gadu: 4788548

Re: Co na biegunkę i wymioty?

Post autor: hania »

Nic nie dawać. Dieta.
ODPOWIEDZ